Jiří Čivrný zaběhl při 48. Silvestrovském běhu v Turnově nový rekord
04.01.2023 20:32:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ve 48. ročníku Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově 2022 ve velkém stylu zvítězil v novém rekordu závodu 14:40,5 minuty Jiří Čivrný. Rekord zlepšil o úctyhodných 12 sekund!
„Od 1. kola běžel v čele Jiří Čivrný, s menším odstupem běželi na 2. a 3. místě orientační běžec J. Schulhof a M. Žežulka (z atletického klubu Stodůlky Praha). Zajímavá byla skupina běžců na 4. až 8. místě, kde běželi veterán A. Drahoňovský a nejlepší žena J. Pekařová. Do cíle s náskokem 44 sekund před druhým doběhl jako vítěz, ač veterán nad 40 let, Jiří Čivrný v čase. Druhé místo vybojoval J. Schulhof a třetí doběhl M. Žežulka," popsal průběh hlavního závodu na 4500 metrů pořadatel Karel Štrincl.
Celkem doběhlo hlavní závod 29 běžců. Závod je prvním závodem seriálu běhů Běžec Českého ráje 2023. V programu závodu bylo i vyhlášení celkového pořadí tohoto seriálu za rok 2022, jehož byl shodou okolností vítěz také Jiří Čivrný.
Závod se opět konal na in-line okruhu kolem koupaliště, na suchých tratích, za chladného počasí a ke startu přilákal běžce z Turnova a okolí, ale i například i z Prahy a Hamburku, včetně šestičlenné ukrajinské rodiny.
„Jako každoročně patří poděkování ze strany ředitele závodu sponzorům závodu, všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC a dalším ochotným přátelům a také zaměstnancům areálu Maškovka za přípravu i průběh závodu a vyhlašování," dodal Karel Štrincl.
Kompletní výsledky všech kategorií najdete ke stažení pod článkem.
Předchozí ročníky Silvestrovského běhu v Turnově:
2021: FOTO: Silvestrovský běh v Turnově potřetí vyhrál Michal Hanyk
2019: FOTO: Vítězem Silvestrovského běhu v Turnově je podruhé Michal Hanyk
2018: FOTO: Na Silvestrovském běhu v Turnově poprvé nejlepší Michal Hanyk
2017: FOTO: Čivrný porazil až ve finiši Silvestrovského běhu v Turnově Berku
2016: FOTO: Martin Berka podruhé obhájil vítězství v Silvestrovském běhu
2015: FOTO: Martin Berka obhájil vítězství v Silvestrovském běhu v Turnově
2014: FOTO: Martin Berka vítězem 41. Silvestrovského běhu sídlištěm v Turnově
2013: FOTO: Vítězem jubilejního 40. Silvestrovského běhu sídlištěm Luboš Gaisl
2012: FOTO: Kučera vyhrál Silvestrovský běh už počtvrté a navíc v rekordu
2011: David Kučera potřetí v řadě vyhrál Silvestrovský běh sídlištěm
2010: Liberecký Kučera zopakoval vítězství v Silvestrovském běhu sídlištěm
Více zpráv z běhů a atletiky najdete v rubrice SPORT - Atletika
Ke stažení
Silvestrovský běh v Turnově 2022 - kompletní výsledky
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu
Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.
Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány
I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples
Nejčtenější články
18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.