Jitřenka hostila slavnostní Sametový večer

02.12.2011 20:17:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Jitřenka hostila slavnostní Sametový večer

V semilském kině Jitřenka se v neděli 20. listopadu uskutečnil Sametový večer k 22. výročí sametové revoluce. Vyvrcholením bylo předání čestných občanství Miloši Plachtovi a Rudolfu Hlavovi in memoriam.

Večerem provázel Jaroslav Vávra a v programu zazněla vážná hudba v podání komorního orchestru ZUŠ Semily a pěveckého spolku Jizeran pod vedením Jiřího Kurfiřta. Následovalo slovo starosty Semil Jana Farského, který mimo jiné připomněl, že komunistická mozaika na semilském náměstí byla nedávno, po letech přemýšlení co s ní, doplněna citátem George Santoyana Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat.

Čestné občanství za Rudolfa Hlavu převzali Jaroslav a Pavel HlavoviPo dalším hudebním vstupu sboru Jizerka nadešel čas pro slavnostní předání nejvyšších ocenění, jaké Semily mohou udělit - čestných občanství města. Novými čestnými občany se stali shodou okolností dva výborní pedagogové a později kronikáři města. Miloš Plachta si ocenění převzal osobně (na titulní fotografii) a za Rudolfa Hlavu ocenění převzali Jaroslav a Pavel Hlavovi (další snímek).

Úplný závěr slavnostního večera patřil filmu Komedianti, natočeného podle povídky Ivana Olbrachta, jehož část se natáčela v padesátých letech minulého století přímo v Semilech.

Podobně laděný Sametový večer neproběhl v Semilech poprvé, jakýsi nultý ročník proběhl v roce 2009 v kulturním centru Golf, v rámci tehdejších republikových oslav 20 let od sametové revoluce.

Foto: Město Semily, Roman Fries

Kompletní fotogalerii ze Sametového večera najdete na stránkách Města Semily

Související články: 

Miloš Plachta a Rudolf Hlava se stanou Čestnými občany Semil

Miloš Plachta a Rudolf Hlava se stanou Čestnými občany Semil

Komunistická mozaika už je doplněna citátem

Komunistická mozaika už je doplněna citátem

Symbol komunismu zůstává na semilském náměstí

Symbol komunismu zůstává na semilském náměstí

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT