Jízdné mezi Libercem a areálem v Bedřichově od listopadu zlevní
29.10.2019 15:31:09 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Cestování veřejnou dopravou z Liberce do Bedřichova, nástupního místa Jizerské magistrály, bude od 1. listopadu 2019 levnější. Horní část Bedřichova, která je celoročně vyhledávaným cílem návštěvníků, je obsluhována linkou číslo 18 městské hromadné dopravy (MHD) Liberec. Změna tarifní zóny a s ním snížení jízdného se dotkne také sezónního SKIBUSU Liberec-Bedřichov.
„Do Bedřichova sice jezdí liberecká MHD, ale v posledním krátkém úseku zde již neplatí tarif jízdného MHD" popsal dosavadní stav Martin Půta, hejtman Libereckého kraje a dodal „to často mate cestující při nákupu jízdenky nebo dokonce odrazuje návštěvníky od využívání autobusů směřujících do bedřichovského lyžařského střediska."
Právě masivní používání osobních aut na úkor veřejné dopravy bylo v loňském roce příčinou častých dopravních kolapsů na přetěžovaných horských cestách. „Zvýšením atraktivity autobusového spojení sjednocením jízdného na úroveň ceny městské hromadné dopravy, můžeme očekávat i úbytek osobních aut, která turistické lokalitě rozhodně neprospívají," vysvětlil hejtman.
„Dohodu statutárního města Liberce a Libereckého kraje o změně jízdného uvedeme do praxe úpravou tarifu IDOL, kterým se řídí integrovaná doprava v celém kraji, tedy i na linkách MHD Liberec" řekl Jiří Hruboň, ředitel krajského koordinátora dopravy KORID LK. Posunutím hranice zóny se tři autobusové zastávky přesunou ze zóny Bedřichov do zóny Liberec. Toto opatření změní jízdné nejen na lince číslo 18, ale také v sezónním SKIBUSU linky 145 Liberec-Bedřichov, která jezdí zpravidla od vánočních svátků do konce zimní sezóny.
Úpravou jízdného se však také zvýší propad tržeb, který bude dorovnán statutárním městem Liberec a Libereckým krajem.
Související články
Dopravní omezení v libereckém tunelu skončí, diagnostika ještě letos
Od 2. září bude v regionu několik vlakových výluk
V listopadu dojde ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě
FOTO: Vlak Siemens Desiro projížděl poprvé Pojizeřím
Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Liberecký kraj připravuje plán dopravní obslužnosti 2019 - 2023
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.