Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení

27.11.2020 22:15:50 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení

Z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti se zodpovídá 77letý muž, který 18. srpna 2020 projel po rychlostní komunikaci R 35 téměř čtyři kilometry v protisměru. Řidič vozidla Hyundai ohrozil nejméně třináct posádek aut a hrozí mu za to vězení až na pět let.

Zarážející na celé dopravní události je to, že ho po chybném nájezdu na rychlostní silnici u Paceřic dva řidiči zastavili a upozornili ho, že se dostal do protisměru, odkud musí vycouvat. On ale nepochopitelně jejich vozidla objel a pak pokračoval v jízdě protisměrem do doby, než mu v Ohrazenicích jeden řidič pomohl přejet do správného jízdního pruhu. To se podařilo díky tomu, že v tomto místě nejsou svodidla.

„V průběhu jeho jízdy protisměrem ohrozil nejméně třináct posádek motorových vozidel, z nichž nás na něj devět upozornilo prostřednictvím tísňové linky 158. Policisté ho dojeli až poté, co už sjel z pětatřicítky a měl namířeno do Turnova. Poznali ho nejen podle typu a barvy auta, ale především podle velmi nejistého stylu jízdy. Jeho Hyundai se pohyboval po prostředku komunikace mezi dvěma jízdními pruhy nápadně pomalou jízdou a problémy dělalo v Turnově řidiči i zaparkování. Na místě provedená dechová zkouška ukázala, že pod vlivem alkoholu není," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.


Policistům se muž svěřil s tím, že si s kamarádem vyjeli na slavnostní oběd do Vlastibořic, odkud se pak vraceli přes Sychrov na dálnici do Turnova, na kterou najížděli u autobazaru v Paceřicích. „Do protisměru se řidič dostal z nepozornosti, což prý pochopil až ve chvíli, kdy na něj ostatní auta troubila a blikala. Bez pomoci muže, který ho v Ohrazenicích jistil při otáčení do správného jízdního pruhu, by jeho další jízda mohla mít fatální následky," dodala policejní mluvčí.

 

Varovné ruce na silnicích v kraji zabrání jízdě v protisměru Za přečin obecného ohrožení z nedbalosti mu nyní hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let. Malou ukázku jeho jízdy v protisměru, tak jak ji zaznamenala palubní kamera jednoho z řidičů, můžete zhlédnout v přiloženém videu.

Zabránit vjíždění řidičů do protisměru má nová dopravní značka s přeškrtnutou varovnou rukou, která byla v říjnu umístěna například u sjezdu z dálnice D 10 nedaleko obce Příšovice. Podrobnosti zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus
Policisté dohlíželi na provoz podzimních silnic
Po nehodě mezi Paceřicemi a Turnovem vyprošťovali zaklíněného
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
Varovné ruce na silnicích v kraji zabrání jízdě v protisměru

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT