Jizerskou a Jilemnickou 50 odstartuje seriál SkiTour

27.12.2010 11:05:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Jizerskou a Jilemnickou 50 odstartuje seriál SkiTour

Zimní sezona je v plném provozu a s ní začala i registrace na závody SkiTour, mezi něž tradičně patří i Jilemnická 50. Ta se koná ve dnech 22. - 23. 1. 2011, vypsány jsou tradiční závody na 50 a 25 km klasicky a také 25 km volně.

Od letošního, už čtvrtého ročníku je novinkou vyšší počet závodů. Ze seriálu sice vypadl Šumavský skimaraton, ale přibyly dva nové závody v podobě Karlovické 50 a Kašperské 30. Celkový počet závodů je tak pět, z toho čtyři jsou dvoudenní. Další změnou je, že pořadatelé připravili pro všechny závodníky komfortní servis, když do všech závodů SkiTour se zaregistrujete přímo na http://www.ski-tour.cz.

Sněhové podmínky jsou většinou dobré

Výborné jsou podmínky na trase Jizerské magistrály, kde se o druhém lednovém víkendu pojede první a nejznámější závod seriálu - Jizerská 50. Trať celé padesátky je upravena rolbou, stopy jsou promrzlé a tradičně dobře upravené. Zaparkovat můžete přímo u stadionu v Bedřichově, a nanečisto tak Jizerskou 50 odjet.

V krkonošské Jilemnici, kam se SkiTour podívá o víkendu 22. - 23. ledna, byly díky oblevě v horším stavu závodní tratě na Hraběnce, ale momentálně jsou již tratě v Jilemnici  upravené, upravená je i trať Buď Fit v délce 12 km.

„V úterý 28. prosince se připravujeme upravit i trať Jilemnické 50 - okruh 25 km směrem na Mříčnou, Kruh a Roztoky. Na lukách a cestách je trať dobrá, pouze na zoraných polích je horší a občas kouká hlína," upřesnil za pořadatele předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych

Dalšími závody seriálu SkiTour budou 29. ledna Karlovická 50 ve Velkých Karlovicích, 5.a 6. února Orlický maraton a 19. a 20. února Kašperská 30.

Hodnocení seriálu SkiTour

Pořadí v seriálu SkiTour je dáno celkovým součtem bodů dosažených v jednotlivých závodech. Body jsou připisovány podle bodovací tabulky a odpovídají umístění závodníka v příslušném závodu. Po sestupném seřazení závodníků podle jejich bodových zisků vzniká celkové pořadí v jednotlivých věkových kategoriích ve vypsaných závodech.

Je také sestaveno absolutní pořadí bez ohledu na věkové kategorie, které se dále dělí na pořadí ve Velké SkiTour, tedy delších závodech a Malé SkiTour v kratších závodech, zpravidla na 25 km. Absolutní vítěz Velké Ski Tour získává prémii 50 tisíc korun.

Medaili s titulem SkiTour Master 2011 získají všichni, kdo v každém závodu SkiTour zdolali alespoň jeden běh. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
V Semilech se bude opět běhat pro charitu
Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Nejčtenější články

30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: V úseku silnice I/14 Vojtěšice – Mladkov probíhá předání staveniště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT