Jizerskou a Jilemnickou 50 odstartuje seriál SkiTour

27.12.2010 11:05:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Jizerskou a Jilemnickou 50 odstartuje seriál SkiTour

Zimní sezona je v plném provozu a s ní začala i registrace na závody SkiTour, mezi něž tradičně patří i Jilemnická 50. Ta se koná ve dnech 22. - 23. 1. 2011, vypsány jsou tradiční závody na 50 a 25 km klasicky a také 25 km volně.

Od letošního, už čtvrtého ročníku je novinkou vyšší počet závodů. Ze seriálu sice vypadl Šumavský skimaraton, ale přibyly dva nové závody v podobě Karlovické 50 a Kašperské 30. Celkový počet závodů je tak pět, z toho čtyři jsou dvoudenní. Další změnou je, že pořadatelé připravili pro všechny závodníky komfortní servis, když do všech závodů SkiTour se zaregistrujete přímo na http://www.ski-tour.cz.

Sněhové podmínky jsou většinou dobré

Výborné jsou podmínky na trase Jizerské magistrály, kde se o druhém lednovém víkendu pojede první a nejznámější závod seriálu - Jizerská 50. Trať celé padesátky je upravena rolbou, stopy jsou promrzlé a tradičně dobře upravené. Zaparkovat můžete přímo u stadionu v Bedřichově, a nanečisto tak Jizerskou 50 odjet.

V krkonošské Jilemnici, kam se SkiTour podívá o víkendu 22. - 23. ledna, byly díky oblevě v horším stavu závodní tratě na Hraběnce, ale momentálně jsou již tratě v Jilemnici  upravené, upravená je i trať Buď Fit v délce 12 km.

„V úterý 28. prosince se připravujeme upravit i trať Jilemnické 50 - okruh 25 km směrem na Mříčnou, Kruh a Roztoky. Na lukách a cestách je trať dobrá, pouze na zoraných polích je horší a občas kouká hlína," upřesnil za pořadatele předseda ČKS SKI Jilemnice Stanislav Henych

Dalšími závody seriálu SkiTour budou 29. ledna Karlovická 50 ve Velkých Karlovicích, 5.a 6. února Orlický maraton a 19. a 20. února Kašperská 30.

Hodnocení seriálu SkiTour

Pořadí v seriálu SkiTour je dáno celkovým součtem bodů dosažených v jednotlivých závodech. Body jsou připisovány podle bodovací tabulky a odpovídají umístění závodníka v příslušném závodu. Po sestupném seřazení závodníků podle jejich bodových zisků vzniká celkové pořadí v jednotlivých věkových kategoriích ve vypsaných závodech.

Je také sestaveno absolutní pořadí bez ohledu na věkové kategorie, které se dále dělí na pořadí ve Velké SkiTour, tedy delších závodech a Malé SkiTour v kratších závodech, zpravidla na 25 km. Absolutní vítěz Velké Ski Tour získává prémii 50 tisíc korun.

Medaili s titulem SkiTour Master 2011 získají všichni, kdo v každém závodu SkiTour zdolali alespoň jeden běh. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT