Jubilejní 10. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje přináší i novinky

14.03.2014 21:07:48 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Jubilejní 10. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje přináší i novinky

V letošním roce se uskuteční 10. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje, který vyhlašuje Liberecký kraj společně se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných techniků a inženýrů ve stavebnictví a Českým svazem stavebních inženýrů.

Na účastníky soutěže i širokou veřejnost čeká několik novinek. První novinkou je rozdělení hlavní ceny do tří kategorií: 1. Bytové stavby a stavby občanské vybavenosti, 2. Průmyslové a technologické stavby, dopravní a inženýrské stavby, vodohospodářské a ekologické stavby, 3. Rekonstrukce staveb, památkových objektů, brownfields.

Další pozitivní změna je podle krajské radní Ivany Hujerové i v kategorii Dr. Ješe - mohou se přihlašovat buď stavební specialisté, kteří sice žijí v Libereckém kraji, ale své dílo realizovali kdekoli v rámci ČR nebo i světě, ale také ti stavební odborníci, kteří nebydlí v Libereckém kraji, ale jejich dílo se naopak na území kraje nachází. Hlavní podmínkou pro přihlášky do této kategorie je originální architektonické a konstrukční řešení stavby nebo její části, výjimečná energetická úspornost, ojedinělý ekologický význam či použití netradičních stavebních materiálů, případně jiné avantgardní řešení.

Novinkou v kategorii Junior je posunutí věku studentů-přihlašovatelů na hranici 30 let. Rozšíření této kategorie je také možno spatřovat v tom, že v kategorii Junior může uspět jednak student, který studuje na střední nebo vysoké škole v rámci kraje, ale kategorie bude přístupná i studentům z celé ČR i mimo, podmínkou bude pouze bydliště v LK. Kategorie bude rozdělena na středoškolské a vysokoškolské studenty. Samozřejmostí zůstává přiložit k přihlášce aktuální potvrzení o studiu.

Cena hejtmana Libereckého kraje bude i pro letošní ročník vyhrazena Martinovi Půtovi, a to napříč všemi kategoriemi. „I v letošním ročníku soutěže Stavba roku LK budou moci sami občané Libereckého kraje udělit Cenu Sympatie jednomu z přihlášených stavebních děl a návrhů," připomněla Ivana Hujerová.

Přihlášky bude možné podávat od 1. 4. do 2. 6. 2014 na základě podmínek soutěže, které budou s předstihem zveřejněny na webu kraje. Přihlášení budou mít letos možnost svoji práci prezentovat před odbornou porotou, až teprve poté si porota stavby prohlédne v reálu. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v září.

Stavbou roku Libereckého kraje i nejsympatičtějším stavebním počinem je hotel Port od Máchova jezera. Loňský 9. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje byl rekordní! Přihlásilo se 15 staveb a návrhů, do kategorie Sympatie hlasovalo 1394 lidí a byly uděleny tři zvláštní ceny navíc.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stavbou roku Libereckého kraje je Hotel Port od Máchova jezera

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.

Slavnostní svěcení a zavěšení zvonů v kostele sv. Václava v Harrachově

V sobotu 14. 5. Svěcení zvonů od 14 hodin v kostele sv. Václava, 15.30 vystoupení Vladimíra Jelena (basbaryton). V neděli 15. 5. následuje slavnostní zavěšení kostelních zvonů: Program slavnosti od 13 hodin pod kostelem sv. Václava, uvidíte Varnsdorfský pěvecký sbor Náhodou, vystoupení harrachovských dětí i ukázku agility a dlaší vystoupení. Přítomní budou Hrabata Harrachova i Jilemský spolek paní a dívek. První zvonění se uskuteční v neděli 15. května v 18 hodin. Přehled dalších akcí o víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na louce u Nisy se bude konat Krajský ekoden s tatrhy
Městská policie Semily slaví 30 let od svého založení
Liberečtí hasiči obsadili třetí místo na soutěži v Berlíně
Federace Europarc ocenila české národní parky
Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT