Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. června

17.06.2022 22:38:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. června

Aktualizováno: Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 17. do neděle 19. června 2022. Konají se závody v běhu, skoku na lyžích, motosportu a turistické pochody. Koná se i několik společensko-zábavných akcí, když největší jsou Rohozecké slavnosti, Den lomnického piva či Sjezd rodáků v Roprachticích.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz.

FOTBAL

Okresní přebor - dohrávka
Pátek 18.00: Mříčná - Stružinec/ Lomnice B.

PŘESPOLNÍ BĚH

Prasoloppet
V sobotu 18. června ve 14 hodin startuje Prasoloppet - běh na historických lyžích kolem jablonecké přehrady. Start na louce u ráze naproti jabloneckému bazénu.

GR8 Trails 2022 - Leki Harrachov Skyrace
V neděli 19. června 2022 bude konat sportovní svátek Leki Harrachov Skyrace. Centrum závodu bude hostit doskočiště skokanského areálu, které nabídne velmi atraktivní podívanou. Nově je závod Mistrovství České republiky Skyrace juniorů a U23 a současně i kvalifikačním závodem pro juniory a U 23 na MS v Andoře a náhradním kvalifikačním závodem na MS v Itálii. Tato běžecká akce je však vhodná díky třem variantám tras opravdu pro širokou veřejnost. Nejkratší šestikilometrová vzdálenost s převýšením 280 metrů najde svépříznivce mezi běžci, kteří s trailovým běháním teprve začínají. Střední vzdálenost měří 12 km kde závodníci překonají převýšení 500 metrů. Královská distance v podobě SkyRace® s parametry 21 km a převýšením 1350 metrů budí respekt každého zkušeného závodníka a současně vyvolává touhu široké veřejnosti zkusit tuto extrémní výzvu. Závodníci tohoto nejdelšího běhu ochutnají kompletní škálu terénního běhu - lesní traily, zpevněné cesty, sjezdovky nahoru i dolů, brodění Mumlavy, kamenité seběhy i výběhy a panoramata Krkonoš z vrcholku Čertovy hory si užijí dokonce dvakrát.  

SKOK NA LYŽÍCH

Velká cena města Lomnice nad Popelkou
45. ročník závodu ve skoku na lyžích mužů, žen, juniorů a juniorek. Koná se v pátek 17. června od 18 hodin v Lyžařském areále V Popelkách Lomnice nad Popelkou. Jediná velká skokanská akce v lyžařském areálu V Popelkách v letošním roce. Potvrzená účast kompletní české reprezentace mužů i žen ve skoku na lyžích a v severské kombinaci. Ve 20 hodin proloží dvě kola závodu autogramiáda reprezentantů. Vstupné dobrovolné. Pořadatel Lyžařský sportovní klub Lomnice nad Popelkou.

MOTOSPORT

Tatra v Českém ráji 2022
27. ročník jízdy historických motocyklů a automobilů v sobotu 18. června od 8 hodin. Program jízdy začíná výstavou veteránů v 8 hodin ráno na Husově náměstí v Lomnici nad Popelkou. Odtud budou posádky od 10 hodin vyjíždět na sto kilometrů dlouhou trať přes Železnici, Mladějov, Sobotku, hrad Kost, Mnichovo Hradiště, Mohelnici nad Jizerou, Radimovice, Malou Skálu, Loučky až do cíle v rekreačním středisku ve Vesci pod Kozákovem.

TURISTIKA

Starkočské pochody
Turistický výlet organizovaný OKČT Lomnice n. Pop. Trasa: 14 km. Popis trasy: Červený Kostelec, Špinka, Řešetova Lhota, Studnice, Starkoč. Sraz v sobotu 18. června v 7.11 na  vlakovém nádraží Lomnice nad Popelkou. 

Benefiční koncert podpoří Hospic sv. ZdislavySPOLEČENSKO-ZÁBAVNÉ AKCE

 

Benefiční koncert pro hospic
V pátek 17. června od 17 hodin proběhne na nádvoří libereckého Hospice sv. Zdislavy benefiční koncert. Návštěvníci si budou moci vychutnat příjemný podvečer s hudbou v podání Severáčku, Kuby Horáka a excelentního mladého houslisty Daniela Matejči přímo v centru Liberce. Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek koncertu půjde právě ve prospěch hospice. Podrobná pozvánka

Turnovská muzejní noc
V pátek 17. června od 17 hodin bude otevřeno v Muzeu Českého ráje v Turnově i na Dlaskově statku v Dolánkách, těšte se na komentované prohlídky nebo interaktivní program v muzeu. Přijďte čarovat s bylinkami na Dlaskův statek. Program najdete na: www.muzeum-turnov.cz. 

Slade a Queen mania v Jičíně
Koncerty Slade Tour 2022 a Queen mania - Bohemian Rhapsody show se konají na zimním stadionu v Jičíně v pátek 17. června od 20.30.

 

Zahájení sezony letního kina v Turnově
Sezonu letního kina zahájí v Turnově 17. června V polovině června se tradičně přesouvají filmové zážitky z budovy turnovské Střelnice pod hvězdné nebe do letního kina ve Skálově ulici. Ani letos tomu nebude jinak. Už v červnu se můžete těšit na dvě velké akce. První z nich je samotné zahájení promítání v letním kině, které letos připadá na pátek 17. června. Podrobná pozvánka

Odhalení pamětní desky Antonínu Špidlenovi v Semilech
Odhalení pamětní desky MUDr. Antonínu Špidlenovi ve Špidlenově ulici v Semilech se koná v sobotu 18. června od 8.30. Na saxofony zahrají Jan Vávra a Richard Mlejnek.

V Roprachticích mají sjezd rodáků u příležitosti 670 let zmínky o obci Sjezd rodáků v Roprachticích
Obec Roprachtice pořádá od pátku 17. do neděle 19. června Sjezd rodáků a přátel obce u příležitosti 670 let od první písemné zmínky o obci, 100. výročí názvu obce a 100. výročí pomníku padlým. V sobotu v 9.30 zahájí hlavní den sjezdu položení květin k pomníku padlým, v 10.30 je oficiální zahájení oslav, křest knihy a vlajky a knihy o Roprachticích. Podrobný program

 

Den lomnického piva
Oslava lomnické tradice v sobotu 18. června od 12 do 22 hodin. Připraven bohatý program. Na úvod pěvecký sbor Bořivoj, aby to dostalo slavnostní šmrnc, a poté šest lomnických a jedna teplýšovická kapela. Celým dnem budou provázet Bára Rajmová s Lukášem Majorem Mejsnarem. Na čepu 6-7 piv, gril atd. Budou vyhlašovat různé soutěže o hodnotné ceny, takže o zábavu bude postaráno. Od 13:30 do 16:30 budou probíhat komentované prohlídky pivovaru - kapacita bude omezena! Vstupné zdarma, dobrovolné příspěvky půjdou vystupujícím. Pivovarská zahrádka Lomnice n. Pop. Pořadatel: Řemeslný pivovar Lomnice nad Popelkou.

 

Rohozecké slavnosti letos proběhnou! Rohozecké slavnosti
Den, na který fanoušci čekají dva dlouhé roky, konečně nastal! V sobotu 18. června se konají od 13 hodin do půlnoci 23. Slavnosti Piva Rohozec. Zahrají k tomu kapely Brutus, ABBA revival, Seven nebo Adaptace. Podrobná pozvánka

Košťálovský Bumbác 2022
Zábavné odpoledne pro děti v Košťálově v sobotu 18. června od 13 hodin. Tým silniční bezpečnosti, BESIP, opilé brýle, zdravověda, akční ukázky Policie ČR, zásah SDH Košťálov, dopravní hřiště, biketrialová show Jan Sladký, skákací hrad, bohaté občerstvení, soutěže o ceny. Sportovní areál a dopravní hřiště Košťálov, pořadatel Obec Košťálov.

 

Jablonecký country festival se koná již poosmnácté Jablonecký country festival
Již poosmnácté pořádají Jablonecký country festival. V areálu Městského parku v Pilišťatech v Jablonci nad Jizerou se sejdou příznivci této hudby v sobotu 18. června od 14.30. Na festivalu vystoupí kapely Mříčenští muzikanti, KTP, Modrý kšandy, Naboso a Bandit. Podrobná pozvánka

Podrobné pozvánky:

Sezonu letního kina zahájí v Turnově 17. června

Rohozecké slavnosti letos proběhnou!

Jablonecký country festival se koná již poosmnácté

V Roprachticích mají sjezd rodáků u příležitosti 670 let zmínky o obci

Benefiční koncert podpoří Hospic sv. Zdislavy

Turnovské koupaliště zahájilo provoz s vodou teplou jako na Jadranu

Sezona sportovního lezení v Semilech opět začala

Harrachov je připravený na léto

Hrady a zámky se v červnu zapojí do Víkendu otevřených zahrad

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT