Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. září

10.09.2022 11:06:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. září

Aktualizováno: Přinášíme vám přehled sportovních a zábavných akcí v Pojizeří a okolí od pátku 9. do neděle 11. září 2022. Konají se fotbalové zápasy i turistický pochod. Nechybí tradičně ani přehled mnoha společensko-zábavných akcí.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz.

FOTBAL

Zde se nacházejí jen domácí zápasy celků z Pojizeří, kompletní přehled fotbalových zápasů najdete v souhrnu, který se během víkendu změní na výsledkový servis i s odkazy na aktuální články.

Krajský přebor
Sobota 17.00: Rovensko - Nový Bor.
Neděle 17.00: Studenec - Višňová, Lomnice - Stráž p. R.

I.A třída
Sobota 17.00: Semily - Bělá.

I.B třída východ
Sobota 14.00: Bozkov - Mírová, 17.00: Jablonec n. J. - Roztoky.

I.B třída západ
Sobota 17.00: Jilemnice - Jestřebí/ Provodín.

Okresní přebor
Sobota 17.00: Tatobity - Nová Ves, Turnov B - Stružinec/ Lomnice B, Martinice - Mříčná.
Neděle 17.00: Libštát - Poniklá, Horní Branná - Zálesní Lhota.

Okresní soutěž
Sobota 16.00: Kruh - Víchová, 17.00: Kořenov - Rovensko B, SF Studenec/ D. Branná - Bozkov B
Neděle 14.30: Benecko - SK Studenec B, 17.00: Semily B - Vysoké n. J.

TURISTIKA

Křížová cesta ke Kuksu
Turistický výlet pořádaný OKČT Lomnice nad Popelkou. Trasa: 14 km. Popis trasy: Jaroměř, Heřmanice, Kuks, Šporkův mlýn, křížová cesta, Žíreč. Sraz na vlakovém nádraží v Lomnici nad Popelkou v sobotu 10. září v 7.11.

SPOLEČENSKO-ZÁBAVNÉ AKCE

 

Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen Semilský pecen
Již poosmnácté se v sobotu 10. září semilským Ostrovem rozvoní tradiční dožínková slavnost Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebude v něm chybět dožínkový průvod městem, expozice hospodářských zvířat, ukázky historické i současné zemědělské techniky, rukodělné dílničky i doprovodný kulturní program na Ostrově i na podiu před zámkem. Podrobná pozvánka

 

Akce Tajemná rašeliniště zve malé i velké k poznání i pobavení Tajemná rašeliniště
Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. pořádá v sobotu 10. září 2022 již devátý ročník akce Tajemná rašeliniště, na které zažijete rašeliniště ze všech stran. Podrobná pozvánka

Kumburské svítání
Tradiční akce (konaná od roku 2004), jejíž výtěžek bude opět použit na opravu hradu. V sobotu 10. září ožije od 9 do 17 hodin hrad Kumburk a diváci mohou vidět například skupiny scénického a historického šermu, ukázky orientálních tanců, katovnu, dravce ze záchranné stanice, palné a chladné zbraně, fotografie z činnosti sdružení, řemesla. Pořadatel je  Sdružení prozáchranu hradu Kumburk, z. s. 

 

Dny evropského dědictví zavedou do sušárny chmele i na zvonici Dny evropského dědictví
Brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou obvykle zčásti nebo zcela nepřístupné, se každý rok otevírají v rámci Dnů evropského dědictví alias European Heritage Days, známých též pod zkratkou EHD. V sobotu 10. září budou moci návštěvníci zavítat například do bývalého pivovaru v Jilemnici, nebo do sušárny chmele v Dubé, kde je připravena odborná přednáška a komentovaná prohlídka sušárny. Neděle 11. září láká k návštěvě fary v Pěnčíně u Jablonce nad Nisou. Podrobná pozvánka

 

Tanvaldské slavnosti 2022 přinášejí opět hudbu i hasičskou soutěž Tanvaldské slavnosti
Na samý závěr léta pro vás Město Tanvald připravilo již 29. ročník Tanvaldských slavností. Akce se uskuteční od pátku 9. 9. 2022 do soboty 10. 9. 2022. Sobotní celodenní program začíná v 9 hodin na Městském stadionu na Výšině a to hasičskou soutěží O pohár starosty města Tanvaldu. Potom v areálu Kempu Tanvaldský Špičák bude rozmanitý program, který startuje ve 13 hodin. Podrobná pozvánka

Oslava 140 let založení sboru SDH Nová Ves nad Popelkou
začíná v sobotu 10. září od 13 hodin. Program: 13:00 - 14:00 hodin - zahájení oslav, položení věnce k pomníku padlých a dekorování slavnostních praporů, 13:00 - 17:00 hodin - výstava hasičského vybavení a techniky používané v minulosti i současnosti, 14:00 - 17:00 hodin - ukázka činnosti nejen složek IZS. Občerstvení zajištěno. Akce se koná za podpory Obce Nová Ves nad Popelkou a dalších partnerů u hasičské zbrojnice Nová Ves n. Pop. a přilehlém okolí.

Podzimní pouť na Krásné přinese hudbu i řemeslné výrobky Podzimní pouť na Krásné
Tradiční podzimní pouť na Krásné se letos koná o víkendu 10. a 11. září. Kolotoče zde nebudou, možná živí poníci či koníci pro děti, a taky hraná pohádka. U kostela i u Kittelova domu pár řemeslníků s jejich výrobky, které si můžete zakoupit. Otevřena bude tradičně i fara s občerstvením. Podrobná pozvánka

Benefiční koncert rozezní kostelík Na Poušti
Již 52. benefiční koncert se koná v kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem. V neděli 11.září odpoledne v 15 hodin rozezní prostory kostelíčku hudba starých mistrů i současných skladatelů. Složení kapely: Barbora Jirásková - zpěv, Veronika Lédlová - pozoun, Marcel Javorček - klavír. Součástí koncertu bude opět vernisáž výstavy kreseb Ivany Kantůrkové - In memoriam 3. Akce je součástí dnů Evropského kulturního dědictví - EHD.

Podrobné pozvánky:

Zářijová nabídka akcí Sportovního centra Semily

Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen

Dny evropského dědictví zavedou do sušárny chmele i na zvonici

Podzimní pouť na Krásné přinese hudbu i řemeslné výrobky

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích

Léto a babí léto na lomnickém zámku 2022

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT