Kam za sportem v Pojizeří od 18. do 20. března

18.03.2011 06:02:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Kam za sportem v Pojizeří od 18. do 20. března

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 18. března až do neděle 20. března. Krajský fotbalový pohár, stejně jako divize pokračují druhým kolem, hraje se i většina sálových soutěží, běhat se bude ještě i na lyžích.

Sezona běžců na lyžích bude o víkendu gradovat na šampionátu dospělých v Harrachově a závodem družstev Krkonošská 70.

HOKEJ

Všechny hokejové soutěže se hrají na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.

Okresní přebor - LHL Svijanské nápojky

Čtvrtfinále play off

Okresní přebor: Sobota 19. 3. 10.00: HC Blackrooks Syřenov - Ronal Jičín, 13.30: Sklopísek Střleč - BHK Turnov, 15.30: Grey Grizzlies Hořice - Sokol Rovensko A, 19.00: HC Zeos Lomnice - Sokol Rovensko B.

Okresní soutěž: Pátek 18. 3. 17.30: HC Piráti - HK Libštát, 19.15: HC Semily - Sokol Těpeře. Neděle 20. 3. 10.30: SHC Železnice - Sokol Roztoky, 12.15: HC TJ Benešov u Semil - HC Železný Brod, 16.00: HK Libštát - HC Piráti, 17.45: Sokol Těpeře - HC Semily.

Nejvyšší pojizerská liga

Pátek 21.00: SDH Troskovice - HC Všeň-Pěnčín.
Sobota 21.00: HC Performers Turnov - HC  Sokol Turnov.
Neděle 21.00: HC Modřišice - HC SDH Hnanice.

BĚH NA LYŽÍCH

MČR dospělých

V Harrachově se bude konat první část Mistrovství České republiky v běhu na lyžích pro kategorie mužů, žen, juniorů a juniorek. V pátek bude na programu závod ve sprintu volnou technikou, v sobotu naváže závod volně na 10 až 15 km s intervalovým startem. V neděli tuto část českého šampionátu zakončí závody štafet volnou technikou na 3x 5 kilometrů.

Časový rozpis: Pátek 13.00: kvalifikace sprintu, 15.00 start rozjížděk - čtvrtfinále. Sobota 9.30: start žen a juniorek na 10 km V, 10.30: start mužů a juniorů na 15 km V. Neděle 9.30: start štafet žen na 3x 3 km, 10.30: start štafet mužů na 3x 5 km.

Šampionát se koná podle stejných propozic od 25. do 27. března!

Krkonošská 70

V sobotu 19. března se koná už 56. ročník závodu družstev Krkonošská 70. Start a cíl závodu je ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr. Družstva žen pojedou tratě na 25 a 50 km, družstva mužů na 50 a 70 km a družstva veteránů na 25 km. Start prvních družstev v 8 hodin, konec závodu je plánován na 17 hodin.

SJEZD NA LYŽÍCH

Ještěd ski open

Jeden z posledních závodů pro veřejnost se pojede v neděli ve Sportovní areál Ještěd na sjezdovce „Pod lany". Přihlásit se do jednokolového závodu v obřím slalomu mohou všechny kategorie, od dětí až po seniory. Prezentace proběhne od 8.30 do 10 hodin, v 10.30 vyrazí na trať první závodník podle rozlosování.

FOTBAL

Divize

Neděle 10.45: Semily - Velim.
FKP Turnov měl hrát s Pardubicemi, ale ty odstoupily ze soutěže, takže má volno.

Krajský pohár

Sobota 13.00: Sedmihorky - Jilemnice (dohrávka 1. kola), UMT Břízky).
Neděle 16.00: Železný Brod - FKP Turnov B (2. kolo, UMT).

FUTSAL

Liberecký přebor

Neděle 18.00: FC Dalmach Turnov B - Jasip Jablonec n. N.

BASKETBAL

Východočeská liga mužů

Sobota 18.00: TJ Turnov - Nová Paka.

VOLEJBAL

Krajský přebor mužů

Neděle 10 a 13 hodin: TJ Turnov - Rumburk.

NOHEJBAL

Turnaj trojic

Sokol Semily pořádá v sobotu turnaj trojic mužů ve Sportovním centru v Semilech. Začátek v 8 hodin, předpokládá se, že se bude hrát až do 17 hodin. Příští sobotu (26. 3.) naváže turnaj trojic mladších a starších žáků.

JUDO

Liga žáků o samurajskou katanu

V sobotu 19. března se v Turnově bude konat 1. kolo Ligy žáků a žákyň o samurajskou katanu. Jubilejní 20. ročník tohoto turnaje začne v hale TSC Turnov Alšově ulici od 10 hodin. Více v samostatném článku zde

TURISTIKA

K ledopádům Riegrovky

Start v sobotu z vlakového nádraží v Lomnici nad  Popelkou v 9.07. Trasa: 16 km - Semily, Sejkorská kaple, Podbozkov, Spálov, Riegrovka, Semily. Pořádá OKČT Lomnice nad Popelkou.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT