Kam za sportem v Pojizeří od 20. prosince až do Nového roku

20.12.2013 11:28:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kam za sportem v Pojizeří od 20. prosince až do Nového roku

Přinášíme vám přehled sportovních akcí v Pojizeří a okolí od pátku 20. prosince 2013 až do středy 1. ledna 2014. Hrají se mistrovská utkání v hokeji a futsale, vánoční turnaje ve volejbale a florbale. Velká cena Jilemnice pak zahájí běžeckou lyžařskou sezonu v Česku.

Dále vás na sklonku roku 2013 čekají i pravidelné turnaje a závody KO-ZA cup v Semilech, Silvestrovský běh sídlištěm v Turnově, Kufrování s Krakonošem ve Vrchlabí a na Nový rok pak opět i tradiční výstupy na Kozákov a Štěpánku.

Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email: redakce@nasepojizeri.cz. 

HOKEJ

Pokud není uvedeno jinak, tak se všechny hokejové zápasy hrají na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.

Pražský přebor
Neděle 22. 12. 16.45: HC Lomnice n. P. - Bohemians Praha.

Nejvyšší pojizerská liga
Dohrávka 8. kola: Pátek 20. 12. 21.00: HC SDH Hnanice - SDH Troskovice.
10. kolo: Sobota 21. 12. 21.00: HC Performers Turnov - HC Modřišice.

FUTSAL

Celostátní liga
Sobota 21. 12. 16.00: SK Sico SC Jilemnice - Bombarďáci Větřní. Hraje se ve Sportovním centru v Jilemnici.

FOTBAL

FOTO: FC Najkůl vypálili na KO-ZA cupu rybník všem favoritům

Vánoční turnaj KO-ZA cup
Tradiční vánoční turnaj v sálové kopané, už 12. ročník, se uskuteční ve čtvrtek 26. 12. 2013 od 8 hodin ve Sportovním centru v Semilech. Startovat bude počet přihlášených týmů rozdělených základních do skupin, poté přijde na řadu play-off. Více podrobností k letošnímu turnaji

VOLEJBAL

Vá-noční turnaj ve volejbale mixů
Z pátku 27. 12. na sobotu 28. 12. 2013 se koná ve Sportovním centru v Semilech Vá-noční turnaj ve volejbale mixů. Začátek v pátek od 18 hodin, pořádá SPV Semily Prokopová Helena.

FLORBAL

Vánoční mix turnaj TJ Turnov 2013
Turnovský florbalový klub tradičně na závěr roku pořádá Vánoční mix turnaj. Ten je specifický tím, že kapitán každého družstva si vylosuje do týmu vždy zástupce různých věkových kategorií i žen - účastní se muži A, muži B, junioři, dorostenci, starší žáci, ženy, starší žákyně a dorostenky, rodiče a hosté Vánočního turnaje. Turnaj bude rozdělen kategorie starší a mladší a kromě utkání se bude soutěžit i v individuálních dovednostech. Vstupní draft proběhne v pátek 20. prosince, ale samotný turnaj se koná v neděli 22. prosince od 8 hodin v hale TJ Turnov ve Skálově ulici.

Turnovským sídlištěm poběží na silvestra už po čtyřicáté ATLETIKA

Silvestrovský běh sídlištěm v Turnově
Jubilejní 40. ročník závodu Silvestrovský běh sídlištěm, který je pravidelným zakončením sezony turnovských atletů, opět pořádá Žlutá ponorka Turnov na sídlišti u nádraží Českých drah - nově dopravního terminálu. Prezentace bude probíhat v závodní kanceláři ve sportovní hale TSC od 12 hodin. Start prvních kategorií se odehraje ve 13 hodin, mužů pak ve 13.30. Soutěží nejmenší sportovci až po veterány. Více informací

Silvestrovský běh v Poniklé
SDH Poniklá pořádá už 31. ročník Silvestrovského běhu. Startují kategorie od nejmladších běžců na 50 metrů až po muže, kteří poběží na trati 2 kilometry. Občerstvení bude zajištěno v restauraci U Floriána. Start u hasičské zbrojnice ve 13.30, prezentace probíhá půl hodiny před startem.

ORIENTAČNÍ BĚH

O Vánocích znovu proběhne Kufrování s Krakonošem

Kufrování s Krakonošem ve Vrchlabí
Oddíl orientačních běžců TJ Spartak Vrchlabí pořádá ve čtvrtek 26. prosince akci Kufrování s Krakonošem 2013. Startuje se v 13.30 od fary Československé církve husitské, naproti hotelu Gendorf. Startovné je dobrovolné a kromě kategorií dětí si mohou přijít zazávodit i dospělí.

Kufrování s Krakonošem v Jilemnici
Na sklonku roku je už tradičním závodem v ulicích Jilemnice Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampionů. Účastní se nejmladší kategorie, ale také rodiny s malými dětmi a kočárky. Vypsané jsou tratě s názvy bejbyónbórd, týnejdžři, oupn, a trail-O. Za pořadatelství oddílu OK Jilemnice se startuje z jilemnického náměstí v sobotu 28. prosince od 13.30 do 15.30. 

LYŽOVÁNÍ

Letošní Velké ceny Jilemnice se účastní i Lukáš Bauer

Velká cena Jilemnice
První velké závody letošní lyžařské sezony v Česku se pojedou o víkendu na Horních Mísečkách. Už 18. ročník Velké ceny Jilemnice je opět součástí evropského poháru - FIS Slavic cupu a předpokládá se účast závodníků z 11 zemí, z domácích běžců je nejznámějším jménem Martin Koukal. V pátek jsou na programu prezentace a tréninky, v sobotu v 10 hodin odstartuje závod klasicky na 5 a 10 kilometrů s intervalovým startem. V neděli se bude startovat v 9.30 na 10 a 15 kilometrů volnou technikou. Více podrobností v samostatném článku

Vysocké kritérium
Veřejný lyžařský závod, který je zároveň prvním kvalifikačním závodem na Zimní olympiádu mládeže, se koná v sobotu 28. prosince v areálu na Horních Mísečkách. Jedná se o závody mládeže od předžáků až po dorost, ale vypsány jsou i kategorie mužů, juniorů, žen a juniorek. Pojede se klasickou technikou na okruhu 2,5 kilometru. Původně se měl konat závod ve Vysokém nad Jizerou, ale kvůli sněhovým podmínkám byl přeložen na Horní Mísečky. Prezentace bude probíhat v závodní kanceláři od 8 hodin, start prvních kategorií intervalově od 9.30.

ŠIPKY

Vánoční turnaj Rohozec cup
V semilské hospodě Pod Lípou se koná v sobotu 21. prosince od 13 hodin Vánoční turnaj v šipkách 501. Startovné je 100 Kč, v ceně je guláš. Vítěz obdrží stolní fotbálek.

TURISTIKA  

Předvánočním Lomnickem
Lomničtí turisté pořádají v sobotu 21. prosince výlet nazvaný Předvánočním Lomnickem. Sraz je na Husově náměstí v Lomnici nad Popelkou v 9.00. Trasa: 14 km - Lomnice n. Pop., Želechy, Cikánka, Rváčov, Černá, Košov, Lomnice n. Pop.

Setkání turistů v Olšině
Lomničtí turisté se v sobotu 28. prosince účastní setkání turistů v Olšině. Sraz je na vlakové nádraží Lomnice n. Pop. v 7:07. Trasa: 16 km - M.Hradiště, Olšina, Loukov, Svijany, Příšovice. Pořádá OKČT Lomnice n. Pop.

34. ročník Novoročního výstupu na Kozákov

36. Novoroční výstup na Kozákov
Klub českých turistů Semily pořádá 36. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Sraz a prezentace účastníků se uskuteční v turistické chatě 1. ledna 2014 od 9 do 15 hodin. Účastníci obdrží diplom a odznak, občerstvení bude na místě zajištěno. Možné jsou všechny druhy výstupu - pěšky, na lyžích, na kole nebo na koni. Další informace

Na Nový rok si udělejte výšlap na Černou studnici

Novoroční výstup na Černou studnici
Koná se od 8 do 16 hodin. Novoroční pamětní listy (diplomy) a odznáčky jsou samozřejmostí. V restauraci bude možné zakoupit tradiční Novoroční česnečku i jiné laskominy k jídlu a pití. Rozhledna bude přístupná za příznivých povětrnostních podmínek, bližší informace na tel. č.: 774 305 830. 

Na Štěpána i na Nový rok zamíří turisté na ŠtěpánkuNovoroční výstup na rozhlednu Štěpánka
Na rozhledně bude při té příležitosti účastníkům předán účastnický list s razítkem. Pořádá Klub turistů Tanvald. Fotogalerie z loňského novoročního výstupu

Novoroční výstup na Ještěd
Klub českých turistů - TJ Lokomotiva Liberec opět pořádá 1. ledna 2014 již 39. ročník Novoročního výstupu na Ještěd. Trasa vede po tradiční  schůdné modré turistické značce cca 4 km na vrchol Ještědu, časový  limit v cíli je do 14. hodiny. Prezentace se koná v Horním Hanychově na konečné tramvaje MHD u Turistického informačního centra v době od 8.30 do 11.30 hodin. Podrobné informace

OTEVŘENÍ AREÁLŮ A SPORTOVIŠŤ

Turnovské kluziště
Mobilní zimní kluziště u sportovní haly u nádraží v Turnově odstartovalo 30. listopadu svou již devátou sezonu. V pondělí až pátek má otevřeno pro veřejnost od 15 do 17 hodin, o víkendu od 9 do 12 a od 13 do 18.30. Vstupné je 25 Kč. 

Lomnický zimní stadion - veřejné bruslení
O Vánocích se bruslí každý den od 21. prosince 2013 do 5. ledna 2014, zpravidla od 12.45 do 14.15, s výjimkami a posunutí časů o sobotách a nedělích. Podrobný rozpis na stránkách lomnického klubu.

Turnovským sídlištěm poběží na Silvestra už po čtyřicáté

Fotbalový turnaj KO-ZA cup bude hledat nového krále

O Vánocích znovu proběhne Kufrování s Krakonošem

Běžci na lyžích vstoupí v Česku do sezony Velkou cenou Jilemnice

Prosincové akce ve Sportovním centru Semily

Co jste zmeškali minulý týden?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT