Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn

20.07.2018 22:04:33 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn

V minulém roce možná nikdo nevěřil, že se na jednom z nejstarších hradů Českého ráje může uskutečnit rockové vystoupení. Ale tato představa se stala skutečností, o kterou se postarala turnovská kapela Nothingham. Ta předvedla v zaplněné valdštejnské kapli show, která doslova brala dech. Kvůli velkému úspěchu v loňském roce došlo letos k opakování vystoupení, které navázalo na stanovenou laťku a nenarušil ho ani rozmar počasí.

Ve středu 11. července došlo v prostorách hlavní hradní dominanty, tedy kaple sv. Jana Nepomuckého, k reprízování úspěšného rockového oratoria v podání místní turnovské kapely Nothingham. Ta se, zejména v posledních letech, stále více dostává do povědomí širší veřejnosti. Právě na Valdštejn přivezlo podruhé toto uskupení známé rockové oratorium věnované sv. Janu Křtiteli. Původně se měl koncert, stejně jako vloni, uskutečnit před kapličkou tohoto světce na prvním hradním nádvoří. Ovšem kvůli nepřízni počasí se vystoupení přesunulo znovu do barokních kulis valdštejnské kaple.


Skupina Nothingham, která nedávno oslavila dvacet let své existence, se hudebně pohybuje na rozmezí gotiky a progresivního metalu. Avšak její rockové oratorium je zcela výjimečné a díky tomu se dočkalo už několika repríz v širokém okolí. Stejně jako vloni, předvedla i letos kapela ve složení Pavel Mlejnek (baskytara, zpěv), Marek Boňko (klávesy), Petr Tesař (bicí) a Jan Bouzek (kytara) dechberoucí podívanou společně se svými hosty, kteří hráli na housle, violu a pozouny. Celkový dojem z vystoupení byl navíc umocněn a korunován výjimečným zpěvem hlavní vokalistky Kristýny Anežky Polákové, při jejímž hlasu přítomné doslova mrazilo. Není divu, že po skončení akce přirovnávali někteří návštěvníci určité pasáže vystoupení k legendární finské kapele Nightwish. Druhou reprízu této nevšední podívané si nenechalo ujít okolo sto padesáti návštěvníků, kteří zaplnili do posledního místa jak prostor kaple, tak i část druhého nádvoří.

Lidé, kteří nestihli středeční vystoupení na Valdštejně, nemusí zoufat. Zakládající člen kapely, baskytarista Pavel Mlejnek, potvrdil, že diváci mohou v následujících dnech navštívit například NaKaši Fest 2018, který se uskuteční od 26. do 29. července v Petrově u Prahy, či charitativní akci „Benefice pro Viktorku a Terezku", konající se 4. srpna v Sedmihorkách u Turnova za přítomnosti mnoha slavných osobností. Věříme, že se toto talentované hudební uskupení na jeden z nejstarších hradů Českého ráje opět brzy vrátí.

Kulturní akce budou zde na Valdštejně pokračovat i v následujících dnech. Už v pátek 20. července proběhne na prvním nádvoří divadelní představení v podání pražského spolku Geisslers Hofcomoedianten.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
Hudební léto 2018 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří
Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn
Koncertování na hradě Valdštejn bylo pro IG! generálkou na olympiádu
Rocková duchovní hudba rozezněla kapli na Valdštejně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá poskytovatele telekomunikačních služeb

Celkem 232 organizací z regionu pověřilo Liberecký kraj, aby zadal veřejnou zakázku na nákup telekomunikačních služeb na příští roky. Předpokládaná hodnota zakázky včetně opce činí 84 300 568 korun bez DPH. „Předmětem veřejné zakázky je poskytování telekomunikačních služeb. Poptáváme celkem devět tarifů, které nabízejí různé možnosti využití dat, volání a psaní SMS. Smlouva o poskytování služeb pak bude podepsána námi, jakožto centrálním zadavatelem, a vítězem zakázky. Jednotlivé dílčí smlouvy mezi pověřujícími organizacemi pak budou obsahovat specifikaci konkrétních služeb. Organizace si tak budou moci vybrat tarify, které jim budou nejlépe vyhovovat," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. srpna
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Prostory v pasáži u turnovské radnice už čekají na nájemce
Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
V archeologické sbírce Severočeského muzea jsou i pravěká chrastítka

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
09.08.: I.A třída: Výhru si v úvodním kole připsal jen Košťálov/ Libštát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT