Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn

20.07.2018 22:04:33 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn

V minulém roce možná nikdo nevěřil, že se na jednom z nejstarších hradů Českého ráje může uskutečnit rockové vystoupení. Ale tato představa se stala skutečností, o kterou se postarala turnovská kapela Nothingham. Ta předvedla v zaplněné valdštejnské kapli show, která doslova brala dech. Kvůli velkému úspěchu v loňském roce došlo letos k opakování vystoupení, které navázalo na stanovenou laťku a nenarušil ho ani rozmar počasí.

Ve středu 11. července došlo v prostorách hlavní hradní dominanty, tedy kaple sv. Jana Nepomuckého, k reprízování úspěšného rockového oratoria v podání místní turnovské kapely Nothingham. Ta se, zejména v posledních letech, stále více dostává do povědomí širší veřejnosti. Právě na Valdštejn přivezlo podruhé toto uskupení známé rockové oratorium věnované sv. Janu Křtiteli. Původně se měl koncert, stejně jako vloni, uskutečnit před kapličkou tohoto světce na prvním hradním nádvoří. Ovšem kvůli nepřízni počasí se vystoupení přesunulo znovu do barokních kulis valdštejnské kaple.


Skupina Nothingham, která nedávno oslavila dvacet let své existence, se hudebně pohybuje na rozmezí gotiky a progresivního metalu. Avšak její rockové oratorium je zcela výjimečné a díky tomu se dočkalo už několika repríz v širokém okolí. Stejně jako vloni, předvedla i letos kapela ve složení Pavel Mlejnek (baskytara, zpěv), Marek Boňko (klávesy), Petr Tesař (bicí) a Jan Bouzek (kytara) dechberoucí podívanou společně se svými hosty, kteří hráli na housle, violu a pozouny. Celkový dojem z vystoupení byl navíc umocněn a korunován výjimečným zpěvem hlavní vokalistky Kristýny Anežky Polákové, při jejímž hlasu přítomné doslova mrazilo. Není divu, že po skončení akce přirovnávali někteří návštěvníci určité pasáže vystoupení k legendární finské kapele Nightwish. Druhou reprízu této nevšední podívané si nenechalo ujít okolo sto padesáti návštěvníků, kteří zaplnili do posledního místa jak prostor kaple, tak i část druhého nádvoří.

Lidé, kteří nestihli středeční vystoupení na Valdštejně, nemusí zoufat. Zakládající člen kapely, baskytarista Pavel Mlejnek, potvrdil, že diváci mohou v následujících dnech navštívit například NaKaši Fest 2018, který se uskuteční od 26. do 29. července v Petrově u Prahy, či charitativní akci „Benefice pro Viktorku a Terezku", konající se 4. srpna v Sedmihorkách u Turnova za přítomnosti mnoha slavných osobností. Věříme, že se toto talentované hudební uskupení na jeden z nejstarších hradů Českého ráje opět brzy vrátí.

Kulturní akce budou zde na Valdštejně pokračovat i v následujících dnech. Už v pátek 20. července proběhne na prvním nádvoří divadelní představení v podání pražského spolku Geisslers Hofcomoedianten.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
Hudební léto 2018 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří
Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn
Koncertování na hradě Valdštejn bylo pro IG! generálkou na olympiádu
Rocková duchovní hudba rozezněla kapli na Valdštejně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT