Kariéru Otty Bedřicha hraběte Harracha osvětlí Ondřej Capoušek

24.03.2023 09:38:30 | Autor: jk, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Jilemnice

Kariéru Otty Bedřicha hraběte Harracha osvětlí Ondřej Capoušek

V návaznosti na vyhlášení Roku Harrachů Národním památkovým ústavem se konají akce Krkonošském muzeu v Jilemnici. První z cyklu přednášek Osobnosti rodu Harrachů s názvem Pod císařským praporem: Kariéra Otty Bedřicha hraběte Harracha v době třicetileté války se koná v úterý 28. března 2023 od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

Osobnost válečníka, ale i zakladatele rodových držav v Krkonoších Ottu Bedřicha hraběte Harracha představí Ondřej Capoušek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
FOTO: Jilemnické náměstí zdobí sněhová socha hraběte Harracha
Lyže, sklo, památky, železnice i příroda. Letošek je Rokem Harrachů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jizerskou 50 v Jablonci zahájí Jamaron

Ačkoliv první závody Jizerské 50 2025 se poběží už ve čtvrtek 6. 2., Jablonec nad Nisou má doprovodný program připravený na pátek 7. února. Na Mírovém náměstí se uskuteční tradiční open-air koncert. Letos se na pódiu představí jedna z nejžhavějších českých rockových kapel současnosti - Jamaron. Podrobný článek na Našem Jablonecku

Liberecký kraj rozdělí téměř milion na podporu ekologického vytápění

Pokračovat v podpoře efektivnějšího a ekologičtějšího způsobu vytápění. To je cílem aktualizovaného programu z dotačního fondu kraje, který nese název Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. Je v něm vyčleněno 949.410 korun. Podmínky programu odsouhlasila na svém úterním zasedání Rada Libereckého kraje. „Jsem rád, že Liberecký kraj opět podpoří efektivnější a ekologičtější způsoby vytápění formou dotačního programu, kterým domácnosti doplní otopnou soustavu o akumulační nádobu. Sníží se díky ní znečištění ovzduší emisemi z domácího vytápění a dosáhne se úspory paliva, vyššího tepelného komfortu, nižších nákladů na energii a nižších nákladů na obsluhu," uvedl Edvard Kožušník, statutární náměstek hejtmana pro resort hospodářského a strategického rozvoje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Centrum pro rodinu Náruč v únoru 2025
Kultura v Železném Brodě v únoru
V Českém ráji hasiči zachraňovali koně
Semilští hasiči o víkendu vyprošťovali u dopravní nehody
Výrobky šikovných řemeslníků a sociálních podniků ukáže výstava

Nejčtenější články

06.02.: Semilští hasiči o víkendu vyprošťovali u dopravní nehody
06.02.: V Českém ráji hasiči zachraňovali koně
05.02.: Soud v Liberci uložil v korupční kauze hejtmanu Půtovi podmínku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT