Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé třetí místo

14.02.2021 19:26:13 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé třetí místo

První umístění na stupních vítězů v letošním ročníku Visma Ski Classics a už páté v historii Jizerské 50 v Bedřichově v neděli vybojovala členka eD system Bauer Teamu jablonecká Kateřina Smutná. Nejlepší Češka byla nejrychlejší z trojice závodnic bojujících o třetí místo za suverénní dvojicí týmu Ramuden. Nejlepším z mužů eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola.

Ženské startovní pole roztrhalo už první stoupání na Rozmezí, kde se na čele osamostatnila pětičlenná skupina včetně členky eD system Bauer Teamu Kateřiny Smutné. Česká závodnice brala body na první vrchařské prémii na Kneipě i v polovině závodu na sprinterské prémii.

Pak přišel rozhodující útok Idy Dahlové a Liny Korsgrenové. Dvojice závodnic týmu Ramuden si postupně budovala náskok a za nimi se se stále větším odstupem pohybovala trojice s Kateřinou Smutnou. Ta brala body i na druhé vrchařské prémii na Smutné louce, kterou projela na 4. místě.

„Já se dneska cítila strašně dobře, měla jsem i výborné lyže, takže jsem si věřila na dobrý výsledek. Ty dvě první závodnice jsou fakt rychlé, nechaly jsme je odjet a soustředily se na boj o 3. místo," popisovala průběh závodu Smutná v rozhovoru pro Českou televizi.

Kateřina Smutná<br />Autor: Archiv eD system Závod žen nakonec vyhrála Lina Korsgrenová, Kateřina Smutná si ve svém sedmém startu na Jizerské 50 dojela pro 3. místo, když v závěru setřásla své dvě soupeřky a vybojovala páté umístění na stupních v rámci největšího a nejslavnějšího českého závodu. „Jsem strašně spokojená! Musím říct, že jsem si na to 3. místo fakt věřila. A také musím poděkovat fanouškům, protože jsem myslela, že nikdo nikde nebude, ale bylo jich tam dost a fandili. Strašně mi to pomohlo," přiznala bronzová žena letošní Jizerské 50.

Mezi muži dojela na první vrchařskou prémii na 11. kilometru 24členná skupina, která se dál rozpadala a v polovině závodu už byla zhruba poloviční. Nejtěžší stoupání na Smutnou louku ji ještě zredukovalo a poslední kilometry absolvovala společně už jen šestice mužů bojujících o stupně vítězů. V závěrečném finiši se přes své soupeře přehnal vedoucí muž seriálu Emil Persson a dojel si pro další triumf v sezoně. Z Čechů byl již tradičně v posledních ročnících Pliska na 19. místě, 23. Šrail a vítěz J 50 Stanislav Řezáč na 28. místě.

Nejlepším mužem eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola. Adam Matouš, který absolvoval Jizerskou 50 poprvé v kariéře, a v pátek vybojoval třetí místo ve sprinterském závodě, dojel jako 45., a vylepšil tak své maximum. Jonáš Bešťák při své premiéře ve Visma Ski Classics bral 49. příčku.

Muži: 1. Persson (Švéd./Lager 157) 2:02:27,9, 2. Gjerdalen (Nor./XPND) -0,3, 3. Vokujev (Rus./Russian Winter Team) -0,8, 4. Eliassen (Nor./Ragde Eiendom) -1,1, 5. Vylegžanin (Rus./Russian Winter Team) -1,3, 6. Kardin (Švéd./Ragde Eiendom) -11,0, ...19. Pliska (Česko/Silvini Madshus) -3:52,2, 23. Šrail (Česko/Vltava Fund) -5:25,7, 28. Řezáč (Česko/Slavia pojišťovna) -5:33,5.

Ženy: 1. Korsgrenová 2:18:39,4, 2. Dahlová (obě Švéd./Rammuden) -0,1, 3. Smutná (Česko/eD system Bauer) -3:41,9, 4. Larssonová (Švéd./Rammuden) -3:57,6, 5. Fletenová (Nor./Koteng) -4:20,1, 6. Mohlinová (Švéd./Lager 157) -6:13,0, ...12. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -11:31,6, a dvě maminky - 14. Boudíková (Česko/Vltava Fund) -13:37,9, 19. Karásková Erbenová (Česko/Silvini Madshus) -16:45,7.

Fotogalerie Václava Novotného:

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 108 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O víkendu se jede Jizerská 50, dohlížet bude i policie
Policie dohlíží na bezpečnost v horských oblastech
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Víkend v Bedřichově byl o poznání klidnější než před týdnem
V neděli ráno byly opět ucpané silnice do Bedřichova
Parkoviště v Bedřichově jsou plně obsazená, policie uzavřela silnice
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Jizerská 50 zalitá sluncem. Suverénní Norové a 8 141 účastníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Zveme vás v pátek 8. března od 18 hodin na zábavnou talkshow ve smržovském Parkhotelu, kterou moderuje Tomáš Barták. Více podrobností

Slavnostně odhalili korunku pro soutěž Miss Czech Republic 2024

Již 15. ročník soutěže Miss Czech Republic 2024 představil své finalistky. Dívky se nyní budou připravovat na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
Krajská knihovna vydala další zvukovou knihu
Opět je tu grantová výzva Milion pro Turnov

Nejčtenější články

18.02.: FOTO: Beran a Bizon pozvali do Svojku fotbalové hosty
19.02.: Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku
19.02.: Krajská záchranka má deset nových vozů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT