Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě

27.11.2023 23:27:41 | Autor: Ida Svobodová, Filip Trdla | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě

Kde je hranice, kdy nám digitální technologie slouží a kdy jsme už v zajetí závislosti? Jaká rizika tato doba přináší pro naše děti? Jak naše děti digitální svět ovlivňuje, co jim přináší a co jim bere? Jak přistoupit k výchově mediální gramotnosti v rodině tak, abychom dopřáli našim dětem zdravý vývoj a podněty, které v daném věku potřebují?

Na tyto otázky se pokusí najít odpověď Milan Horák, zkušený učitel společenských věd a informatiky na waldorfském lyceu v Praze a Filip Dřímalka, zakladatel Digitask.cz, Digiskills.cz, Digichallenge.cz, autor knihy HOT: Jak uspět v digitálním světě, ve společné diskusi. Akce se se koná 2. 12. 2023 v multifunkčním sále kina Varšava v čase od 16 do 18 hodin.

Ústředním tématem přednášky je digitalizace života a tím i společnosti jako takové. Svět, který nás dnes obklopuje se ve velké míře nachází ve virtuální oblasti. Jsme nuceni k němu zaujímat každý den postoj a to nejen sami za sebe, jako dospělí, ale zvolit vhodný přístup i pro své děti. Svůj postoj si rodiče potřebují zformovat na základě relevantní informací s předstihem, protože tlak okolního světa je velký a vše se odehrává velice rychle.

Dnešní rodiče si většinou uvědomují problematičnost všudypřítomných displejů pro vývoj dětí. Vnímají riziko závislosti na on-line hrách. Tuší, že kontakty přes sociální sítě mohou být rizikové. Chápou, že vzdálenost nevhodných informací na jediné kliknutí není pro mladého člověka ideální. Zároveň však sami telefony a počítače používají. Velmi často využívají schopnosti obrazovek zabavit již malé děti, oceňují vzdělávací potenciál televizních pořadů i počítačových her a nechtějí odříznout potomka od on-line kontaktu s vrstevníky.

Přednášku pořádá Mateřské centrum Lewandulka z.s. a rodičovský spolek Waldorfská iniciativa, z.s. Akce je pořádána za podpory Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT