Kittelův dům na Krásné zve na přednášky, akce i dílny
14.01.2024 22:26:37 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj
Kittelův dům letos vstupuje do své páté sezony po znovuotevření, které nastalo po rozsáhlé rekonstrukci na konci léta 2019. Rozjezd to nebyl úplně snadný, protože jak víme, do našich životů vstoupil covid. Přesto dům a jeho blízké okolí postupně začalo ožívat a s ním i celé Kittelovsko, jak byla osada Schumburg, později Krásná, nazývána, dle místního věhlasného doktora.
Celoroční provoz si našel postupně své věrné hosty, ale i nové návštěvníky. Lidé zde oceňují nejen opravenou památku, ale i klidnou až tajemnou atmosféru, rádi se na Krásnou vrací. V místě se konají kulturně společenské události, výstavy, tradiční dvě poutě a nově i besedy a kurzy.
Novinkou letošní sezony v Kittelově domě na Krásné je pro veřejnost celoroční cyklus setkání, dílen i přednášek a besed, týkajících se zdravého životního stylu, léčby i samoléčby. Vedle nosného tématu zdraví přijdou na řadu například i témata z oblasti, ekologie, historie, vývoje civilizace, udržitelnosti rozvoje apod. Na srpen připravují celodenní festival, který se ponese ve stejném duchu.
„Od září již proběhlo několik přednášek například o léčitelích, léčivých houbách o vodě i dávných civilizací. Přijíždějí k nám lidé z širokého okolí, za to jsme velmi rádi. Jde o vzdělávací program pro širokou veřejnost, kdy přednášející a zajímavé lektory si sami vybíráme. Na přednášky se vejde maximálně 60 osob, avšak u dílen pro dospělé je počet omezen do 15 osob. Přednášky se konají zpravidla od 17 hodin," uvedla za pořadatele Ludmila Růžička Abrahamová.
Nejbližší akcí bude v pátek 19. ledna přednáška MUDr. Helena Máslová - léčitelství, psychosomatika.
V únoru dvě dílny a jedna přednáška:
D - 11.2. Zdobení karnevalových masek
P - 14.2. „Těžký to život včel a jak jim můžeme ulevit!" - Martin Smutný
D - 24.2. Párové masáže s Ivou Válkovou (těhotenské, geriatrické, pediatrické)
Další podrobnosti budou co nevidět k dispozici na: www.kittelovomuzeum.cz. Kittelův dům na Krásné má otevřeno denně kromě pondělí od 9 - 16 hodin.
Ke stažení
Pozvánka přednáška MUDr. Helena Máslová - léčitelství, psychosomatika
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz
Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Regionální potravina 2026
Nezaměstnanost v Libereckém kraji činila v dubnu 5,7 procenta
V Turnově si připomněli Den vítězství
Téměř 31 milionů korun obdrží obce z Programu obnovy venkova
Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
Nejčtenější články
11.05.: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2025 získalo šest oceněných
12.05.: Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
11.05.: Kraj v rytmu ZUŠ Open: umění zaplní náměstí, parky i zahrady
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.