Kittelův dům na Krásné zve na přednášky, akce i dílny

14.01.2024 22:26:37 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Kittelův dům na Krásné zve na přednášky, akce i dílny

Kittelův dům letos vstupuje do své páté sezony po znovuotevření, které nastalo po rozsáhlé rekonstrukci na konci léta 2019. Rozjezd to nebyl úplně snadný, protože jak víme, do našich životů vstoupil covid. Přesto dům a jeho blízké okolí postupně začalo ožívat a s ním i celé Kittelovsko, jak byla osada Schumburg, později Krásná, nazývána, dle místního věhlasného doktora.

Celoroční provoz si našel postupně své věrné hosty, ale i nové návštěvníky. Lidé zde oceňují nejen opravenou památku, ale i klidnou až tajemnou atmosféru, rádi se na Krásnou vrací. V místě se konají kulturně společenské události, výstavy, tradiční dvě poutě a nově i besedy a kurzy.

Novinkou letošní sezony v Kittelově domě na Krásné je pro veřejnost celoroční cyklus setkání, dílen i přednášek a besed, týkajících se zdravého životního stylu, léčby i samoléčby. Vedle nosného tématu zdraví přijdou na řadu například i témata z oblasti, ekologie, historie, vývoje civilizace, udržitelnosti rozvoje apod. Na srpen připravují celodenní festival, který se ponese ve stejném duchu.

„Od září již proběhlo několik přednášek například o léčitelích, léčivých houbách o vodě i dávných civilizací. Přijíždějí k nám lidé z širokého okolí, za to jsme velmi rádi. Jde o vzdělávací program pro širokou veřejnost, kdy přednášející a zajímavé lektory si sami vybíráme. Na přednášky se vejde maximálně 60 osob, avšak u dílen pro dospělé je počet omezen do 15 osob. Přednášky se konají zpravidla od 17 hodin," uvedla za pořadatele Ludmila Růžička Abrahamová.

Nejbližší akcí bude v pátek 19. ledna přednáška MUDr. Helena Máslová - léčitelství, psychosomatika.

V únoru dvě dílny a jedna přednáška:
D - 11.2. Zdobení karnevalových masek
P - 14.2. „Těžký to život včel a jak jim můžeme ulevit!" - Martin Smutný
D - 24.2. Párové masáže s Ivou Válkovou (těhotenské, geriatrické, pediatrické)

Další podrobnosti budou co nevidět k dispozici na: www.kittelovomuzeum.cz. Kittelův dům na Krásné má otevřeno denně kromě pondělí od 9 - 16 hodin.

Ke stažení

Pozvánka přednáška MUDr. Helena Máslová - léčitelství, psychosomatika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT