Kladivář Melich má formu jako hrom, potřetí letos přehodil 80 metrů

30.06.2013 22:45:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Kladivář Melich má formu jako hrom, potřetí letos přehodil 80 metrů

Po středečním druhém místě na Zlaté tretře v Ostravě stihl semilský kladivář Lukáš Melich absolvovat dva další mítinky, na kterých znovu zužitkoval svou vynikající formu. V sobotu v polském Wladyslawowu skončil druhý a v neděli vyhrál ve francouzském Casters.

V Polsku skončil atlet Dukly Praha na mítinku Polska vs. Reszta Swiata výkonem 79,59, stejně jako v Ostravě, znovu druhý za maďarským reprezentantem Kristianem Parsem, který poslal kladivo do vzdálenosti 80,46. Třetí byl Polák Fajdek za výkon 74,43. V neděli pak konečně zažil Melich i pocit vítězství, když potřetí v této sezoně i kariéře přehodil 80 metrovou hranici výkonem 80,07. Druhý skončil Polák Ziolkowski za 75,98 a třetí byl další soupeř Pouzy s výkonem 72,05.

„Dnešek dost dobře nechápu. Včera závod v polském Wladyslawowu a po zhruba čtyřhodinovém spánku a ranním přesunu přes skoro celou Evropu na jih Francie. Byl jsem dost unavený a měl jsem jen asi hodinu na hotelu na odpočinek a poté už odjížděl bus na stadion," popsal cestovní trampoty Lukáš Melich.

Ve Francii ovšem panovalo ideální sportovní počasí, slunečno, ale nikoli horko, kolem 25 stupňů Celsia, což zřejmě atletovi pocházejícímu z Českého ráje vyhovovalo. Už v prvním kole poslal kladivo na slušných 77,08. Po neplatném druhém pokusu se ve třetím zlepšil na 79,42, což by už bohatě stačilo na vítězství. V páté sérii si ale dopřál další osmdesátku letošní sezony, tentokrát o 7 centimetrů. „Teď budu spát asi tři dny v kuse (smích). Jsem unavený, ale spokojený," dodal pro Naše Pojizeří Lukáš Melich.

Fotografie Lukáše Melicha ze závodu je použita se svolením serveru atletika.cz, autorem je Aleš Gräf.

Související články:

Lukáš Melich poslal na Zlaté tretře kladivo opět za 80 metrů

Kladivář Melich hodil poprvé přes 80 metrů a poté získal i mistrovský titul

Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2013

FOTO: Daňkův memoriál propršel, přesto diváci viděli skvělé výkony

Lukáš Melich znovu zlepšil nejlepší světový výkon v kladivu

Kladivář Lukáš Melich zvítězil v Tokiu a vede světové tabulky

Lukáš Melich: Když to půjde, tak chci pokračovat do další olympiády

Více zpráv z atletiky najdete v rubrice SPORT - Atletika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.

Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně

Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale

Nejčtenější články

29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
28.01.: Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
29.01.: Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT