Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

22.05.2024 07:00:48 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj

Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Již páté video natočili v Libereckém kraji Janek Rubeš a Honza Mikulka - pražská dvojice, která působí na youtubových kanálech Kluci z Prahy a Honest Guide. Tito mladí tvůrci v minulosti zavítali do Krkonoš, Lužických hor, Jizerských hor a Máchova kraje, tentokrát zamířili do Českého ráje. Prostřednictvím videí se snaží turisty zábavnou formou vzdělávat a inspirovat.

Ve videu se youtubeři zaměřili na poznávání tohoto regionu mimo hlavní sezonu a v týdnu. Díky tomu se jim Český ráj nabídl zcela bez turistů. V jejich hledáčku nesměla chybět unikátní rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou nebo snad ještě unikátnější Cimrmanova nejnižší rozhledna u Nouzova. Dvojice si vyzkoušela i prototyp Cimrmanova dalekohledu nebo šlapací telefon.

„Využíváme nejrůznější způsoby, jak přilákat potenciální návštěvníky do zajímavých míst našeho kraje mimo hlavní turistickou sezónu, kdy jsou některé lokality přetížené," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kluci z Prahy obdrželi pozvání také do Železného Brodu, kde se nachází Muzeum socialistických vozů. Nově rozšířená expozice prezentuje komplexní průřez od motocyklů přes osobní auta až po nákladní vozy z mnoha zemí nejen východní Evropy. V seznamu navštívených míst nesmělo chybět také Hruboskalsko a skalní hrad Pantheon. V Turnově Kluky z Prahy zaujala horolezecká expozice v Muzeu Českého ráje či možnost zjistit, jak vlastně vypadá největší český granát.

Natočená videa jsou ke zhlédnutí na youtubových kanálech Kluci z Prahy i Honest Guide. Řada dalších jarních a letních tipů se nalézá také na facebookovém profilu REGION LIBEREC. Zajímavé možnosti nabízí taktéž profil Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Ambasadoři kraje pro rok 2023 se opět vypraví za sportem i kulturou
Po Krkonoších a Lužických horách zamířili Kluci z Prahy do Jizerek
Představují ambasadory Libereckého kraje. Vypraví se do hor i za jídlem
Kluci z Prahy opustili YouTube a vyrazili na výlet do Lužických hor
Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku
Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT