Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté

25.01.2019 11:36:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté

Projekt výchovy ke čtenářství Knížka pro prvňáčka má už v Turnově a okolí svou tradici. Vždy je zahajován před prvním vysvědčením prvňáčků koncem ledna slavnostním pasováním dětí do Řádu rytířů čtenářů.

Projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka je opět zaměřen na letošní žáky prvních tříd základních škol a pro žáky druhých, případně třetích ročníků speciální školy. Žáci se do projektu zapojují prostřednictvím dětského oddělení Městské knihovny Antonína Marka, která pro ně připravuje téměř celý školní rok hodiny výchovy ke čtenářství, besedy se spisovateli a ilustrátory, knižní výstavy, společná čtení dospělých s dětmi a podobně.

„Cílem projektu je přivést děti od počátku školní docházky do knihovny a vytvořit u nich jak návyk na pravidelnou četbu, tak rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací ze všech možných dostupných zdrojů. Včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium," uvedla realizátorka projektu Eva Kordová.

Úspěšní účastníci projektu obdrží na závěr první třídy zdarma Knížku pro prvňáčka. Je specifická tím, že je napsána a ilustrována pouze pro prvňáčky v příslušném školním roce do projektu přihlášené a nedá se nikde koupit. Ve školním roce 2018/2019 je to kniha spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz - Kde se nosí krky.

„Každoročně se projektu zúčastní prvňáčci z turnovských základních škol, ale i ze spádové oblasti Turnovska. Za 11 ročníků to již bude přes 5000 dětí celkově. Ráda bych poděkovala za spolupráci v předchozích ročnících králi a královně všech knih, a to paní Elišce Gruberové a Janu Zárybnickému,"dodala Eva Kordová.

V časovém harmonogramu do konce června 2019 navštíví prvňáčci po slavnostním pasování knihovnu ještě několikrát. Po získání řádu Rytíře čtenáře a první průkazky do knihovny děti plní řadu úkolů v dílnách čtení, pořadech, soutěžích a nakonec vše vyvrcholí na konci školního roku předáním knížek všem zúčastněným dětem, koná se vždy v červnu v městském divadle na Slavnosti abecedy a čtení.

„Nad letošním 11. ročníkem projektu u nás v Turnově převzala záštitu spisovatelka Ivona Březinová a ilustrátorka Vlasta Baránková. V jejich autorské dílně vznikla první knížka pro prvňáčka Okno do komína. Tento ročník Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka je také součástí projektu Rok Ivony Březinové," zakončila svou řeč realizátorka projektu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtenářské projekty v novém školním roce v turnovské knihovně
Na Turnovsku jsou prvňáčci znovu pasováni na čtenáře
Turnovská knihovna se ohlédla za uplynulým školním rokem
Prvňáčci z Turnova a okolí zažili Slavnost abecedy a čtení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT