KNL otevřela v Turnově lékárnu a spustila nové cétéčko

07.09.2018 13:23:03 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

KNL otevřela v Turnově lékárnu a spustila nové cétéčko

Krajská nemocnice Liberec ve čtvrtek 6. září otevřela ve své turnovské části novou Nemocniční lékárnu KNL. Navazuje na činnost soukromého provozovatele, kterému skončila nájemní smlouva.

„Jako dobří hospodáři jsme si nemohli nechat utéct šanci provozovat lékárnu ve vlastní režii," řekl MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. generální ředitel KNL. „Samozřejmě, že porovozování lékárny je ziskové, ale my budeme současně občanům turnovska nabízet nízké doplatky, výborné ceny a hlavně kompetentní poradenství," dodal generální ředitel. „Uděláme maximum pro to, aby naši zákazníci od nás odcházeli spokojeni. Jak díky široké nabídce zboží, tak i naší odborné péči," dodal šéf Nemocničních lékáren KNL Mgr. Martin Mísař.

Lékárna se nachází v přízemí turnovské nemonice, kousek od hlavního vchodu, a otevřeno bude mít každý pracovní den od 7 do 15.30 hodin. Během první týdne po otevření se zákazníci mohou těšit na atraktivní nabídky a až 25% slevy formou dárkových poukázek do lékárny nebo dárkové balíčky ve stejné hodnotě.

Otevření nové lékárny a předání cétéčka v turnovské nemocniciNové CT pro Nemocnici Turnov

Ve stejný den nemocnice uvedla do ostrého provozu nový počítačový tomograf značky Siemens. Cena přístroje včetně osmiletého servisu a vyvolaných stavebních úprav je necelých 25 milionů Kč. Poslední velká modernizace RDG oddělení v Turnově přitom proběhla v roce 2005. Tehdy byla dodána tzv. nepřímá digitalizace a nové CT. Obvyklá životnost přístroje je 8 let, takže původní CT už více než dosluhovalo.

Nový CT přístroj je srovnatelný s CT přístroji, které jsou umístěny i na odbornějších pracovištích. Oproti původnímu CT umožňuje při samotném vyšetření získat podrobnější informace. Zařízení je také výrazně šetrnější k pacientům, dávka záření je minimální.

„Z menších nemocnic jsme jediní v republice, kde mají cétéčko této úrovně," uvedla primářka radiodiagnostického oddělení turnovské nemocnice MUDr. Zuzana Marková a vysvětlila: „Obávám se, že nebýt fúze s krajskou nemocnicí, těžko bychom si v Turnově na něco podobného dosáhli a CT by tu patrně vůbec nebylo. Takhle na druhou stranu můžeme i výrazně odlehčit mateřské nemocnici v Liberci, kde jsou čekací lhůty na vyšetření delší."

Otevření nové lékárny a předání cétéčka v turnovské nemocnici<br />Autor: Archiv KNL V Turnově na novém CT samotné vyšetření trvá daleko kratší dobu než dříve, což umožňuje za stejný čas vyšetřit více pacientů. „Žádáme veřejnost, především obvodní lékaře, aby vzali toto špičkové zařízení na vědomí a neposílali své pacienty k vyšetření zbytečně mimo region. Nové CT splní jejich diagnostické požadavky více než dobře," zdůraznil přednosta Centra zobrazovacích metod MUDr. Ladislav Endrych, pod něhož patří turnovské radiodiagnostické oddělení v rámci KNL. Endrych vidí velký posun v kvalitě rozlišení nového přístroje. Například v případě závažných onkologických onemocnění dostanou lékaři podrobnější informace o stávajícím stavu onemocnění, a proto se mohou daleko přesněji rozhodnout o dalším léčebném postupu výhodném pro konkrétního pacienta.

„Specializací současného primáře chirurgického oddělení turnovské nemocnice MUDr. Zdeňka Rambouska je cévní chirurgie. Nové CT i jemu výrazně zjednoduší práci, protože umí přesně vyšetření, která primář ke své činnosti potřebuje. Dříve museli být pacienti převáženi na CT do Liberce," doplnil MUDr. Martin Hrubý, lékařský náměstek Nemocnice Turnov, jeden z dalších medicínských posunů, který nový přístroj pracovištím turnovské nemocnice umožní.

Investice do pořízení CT byla financována z IROP, projektu Zvýšení kvality návazné péče, kdy 85 % z ceny bude zaplaceno z dotace a 15 % z vlastních zdrojů nemocnice. „V dotačním programu IROP Zvýšení kvality návazné péče jsme uspěli se dvěma projekty, díky kterým v Liberci a Turnově pořizujeme přístroje za téměř 157 milionů Kč," upozornil na úspěšnost nemocnice v získávání dotačních prostředků její generální ředitel MUDr. Richard Lukáš, Ph.D., který zdůraznil, že „čtvrtina prostředků z celkového objemu investic poputuje do Turnova, kde za tyto prostředky pořizujeme kromě nového CT také Skiagrafický přístroj a další vybavení jako je pojízdný rentgen nebo vybavení pro oddělení ARO," prohlásil Lukáš a podtrhl, že žádná z obdobně velkých nemocnic v České republice na tento typ dotačních prostředků nedosáhla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den zdraví proběhne v areálu turnovské nemocnice
Projekt Modernizace KNL pokračuje podle harmonogramu
Nemocnice Turnov vymění nemocniční lůžka za 8,5 milionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT