Kolektivní výkon házenkářek přinesl dvě výhry

16.09.2010 23:00:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Kolektivní výkon házenkářek přinesl dvě výhry

V sobotu 11. září zajíždělo turnovské házenkářské družstvo žen ke dvěma mistrovským utkáním Pražské divize. Do obou utkání nastoupily téměř všechny turnovské dorostenky, které nemají možnost hrát soutěž ve svojí věkové kategorii, a tak posílily družstvo žen.

V bráně se s Bohuslavou Kučerovou střídala Veronika Horáčková, která předvedla několik výborných zákroků.

Na spojce hrála Claudia Davidová, která dobře bránila a v útoku na sebe svým pohybem dokázala "přilákat" několik soupeřek, čímž vypracovala střelecké šance pro ostatní spoluhráčky. Křídla střídala Alena Šafářová, která byla pro soupeřky nepříjemná při bránění a ve 2. zápase využila prostoru vzniklého rozehráním několika
rychlých "lajn" ke skórování.

Na postu pivota se střídala Nikol Tomášová s Lucií Ševrovou - obě se na tomto postu v družstvu žen zaučují a ještě neměly moc příležitostí k zakončování, protože přihrávek do pivota šlo velmi málo. V útoku se obě úspěšně snažily dělat prostor pro své spoluhráčky a v obraně to měly hodně těžké…

Sokol Kobylisy C - TJ Turnov 24:28 (9:12)

První utkání v sezoně 2010/2011 odehrály Turnovačky v Libčicích nad Vltavou proti ženám pořádajícího oddílu Sokola Kobylisy C. Turnovačky sice skórovaly jako první, ale domácí vzápětí proměnily sedmimetrový hod a vyrovnaly. Také další čtyři trestné sedmimetrové hody domácí hráčky úspěšně proměnily a tak se dostaly do vedení 5:3. První branku ze hry se podařilo házenkářkám kobyliského celku vstřelit až v 15. minutě utkání. Závěr poločasu se vydařil hostujícímu celku, který si vybudoval tříbrankový náskok.

Ve druhém poločase si Turnovačky dokázaly vypracovat dokonce až pětibrankové vedení, které však, chybami v obraně a dalšími trestnými hody na jejich branku, ztratily. V 56. minutě utkání byl na ukazateli stav 23:23 a vypadalo to na dramatický závěr. Stejně jako v 1. poločase však i závěr toho druhého patřil Turnovačkám, které dokázaly skórovat ještě pětkrát, zatím co domácí pouze jednou.

Sestava Turnova (branky):
Horáčková, Kučerová - Koubková (6), Gahlerová (5), Kohoutová (5), Davidová (3), L. Ševrová (3/2), Aissi (2), V. Ševrová (2/1), Šafářová (1), Tichá (1/1), Poláková, Tomášová.

Sokol Vršovice B - TJ Turnov 20:26 (11:14)

Se soupeřkami z Vršovic měly turnovské házenkářky hrát v podzimní části soutěže v Turnově, ale jak už to v této soutěži bývá, vršovické hráčky odmítly do Turnova přijet… O to větší chuť měly Turnovačky soupeřky porazit, i když to ve Vršovicích nebývá jednoduché.

V průběhu prvního poločasu se družstva o vedení přetahovala a až do 27. minuty bylo utkání vyrovnané - 11:11. Stejně jako v prvním utkání mělo turnovské družstvo lepší závěr poločasu a opět získalo tříbrankové vedení. V tomto zápase ho Turnovačky již nepromarnily - dokázaly svůj náskok do 47. minuty zvýšit na rozdíl šesti branek a toto vedení do konce zápasu uhájily.

Sestava Turnova (branky):
Horáčková, Kučerová - Aissi (4/1), Gahlerová (4), Koubková (4), Tichá (4/1), Šafářová (3), V. Ševrová (3), Kohoutová (2), Davidová (1), L. Ševrová (1/1), Poláková, Tomášová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT