Komedie Shoky & Morthy má projekci s delegací v Lomnici a Semilech

08.09.2021 11:44:55 | Autor: Klára Bobková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily,Lomnice nad Popelkou

Komedie Shoky & Morthy má projekci s delegací v Lomnici a Semilech

Komedie s prvky hororu režiséra Andyho Fehu Shoky & Morthy: Poslední velká akce bude mít projekci s delegací v Lomnici nad Popelkou a Semilech ve čtvrtek 9. září za účasti režiséra Andyho Fehu a herce Tomáše Magnuska.

Připravit plán na „poslední velkou akci" a natočit o ní film. To je cíl dvou hlavních hrdinů buddy komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce v režii Andy Fehu. Ten debutoval hororem Nenasytná Tiffany a prvky hororu nechybí ani v jeho novém filmu se Štěpánem Kozubem a Jakubem Štáfkem natočeným převážně u dálnice D1 na záhadném místě jménem Devět křížů spojeném s legendou o krvavé nevěstě.

Diváci budou mít možnost snímek vidět za účasti režiséra Andyho Fehu a jednoho z herců Tomáše Magnuska ve čtvrtek 9. září od 17 hodin v Kině Lomnice nad Popelkou a posléze ve 20 hodin v kině Jitřenka v Semilech. Po projekcích bude následovat debata. Vstupenky na projekce s delegací jsou v prodeji na pokladnách a webech kin.

Trailer filmu Shoky & Morthy:


Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let. Za kontroverzní video uveřejněné na YouTube si vyslouží veřejně prospěšné práce a jsou postaveni před rozhodnutí, co dál. Když už to vypadá na definitivní rozchod, přijde Shoky s ďábelským plánem. Přesvědčí Morthyho a společně s influencerkou Sárou, svéráznou lovkyní duchů Lucií a prodejcem vysavačů a neúspěšným youtuberem Radomilem se vydávají na divokou jízdu vstříc objasnění dávné záhady. Snímek do českých kin vstoupil 5. srpna, distributorem je společnost Falcon.

Komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce tak divákovi nabízí i pár hororových scén a nechá ho nahlédnout do světa paranormálních jevů. Vyvolat a natočit ducha krvavé nevěsty, která se po staletí zjevuje všem, kdo poblíž místa Devět křížů pomyslí na svatbu či vysloví jméno milované osoby, není totiž jen tak. Sám režisér Andy Fehu se netají zálibou v pohrávání si s realitou - co je pravda, co je skutečnost a co je jen video. Fenomén youtuberství zkombinovaný s prastarou legendou od Devíti křížů se s tímto přístupem dobře pojí.

Štěpán Kozub a Jakub Štáfek „Místo zvané Devět křížů má magickou atmosféru a tajemnou minulost, která se proplétá do současnosti. A to je právě ona zmíněná překroucená realita - legendy popisují příběhy, které vycházejí z reality, určitě na nich něco pravdivého je, ale zároveň je to vždy opředeno nějakým tajemstvím," vysvětluje podle mnohých jeden z nejoriginálnějších režisérů současnosti Andy Fehu.

Téma paranormálních jevů oslovilo i herce Jakuba Štáfka. „Dokážu si představit, že by mě bavilo zapnout night vision a točit na toto téma třeba dokument o energiích na hradě Kost nebo Houska. Vyrostl jsem na Záhadě Blair Witch, takže k tomu mám blízko. Z natáčení Shokyho & Morthyho mi utkvělo místo, kde se točily scény z motorestu Devět křížů. Byla neskutečná mlha a režisér Andy Fehu byl nadšen - ta tajemná atmosféra byla ohromující," uvádí Štáfek.

Kozub i Štáfek mají zkušenosti ze své vlastní tvorby, které jim umožnily nahlédnout na role youtuberů komplexněji a obohatit je o nové přístupy a nápady. „U filmu stejně jako u divadla mě baví, když je to živé, když se to proměňuje, když se repliky říkají pokaždé trošku jinak a když se na tom mohu spolupodílet v intencích, které nastaví režisér. Mám pocit, že tím tomu dílu dodávám život. Prostor na improvizaci jsem u role Shokyho dostal, ale nechtěl jsem to úplně tlačit za každou cenu a cpát režisérovi svoji vizi," říká Štěpán Kozub.

A právě ona schopnost improvizace byla pro režiséra Andyho Fehu klíčová. „Na scénáři nelpím na sto procent, protože až na place většinou zjistím, co opravdu funguje, a z toho vznikne potřeba s tím na místě pracovat. Scénář je pro mě vždycky jen odrazový můstek. Štěpán i Jakub jsou profesionálové, kteří přesně ví, co dělají, a co je potřeba. Jsou soustředění a přemýšlejí nad svou rolí. Cením si toho, že do projektu Shoky & Morthy šli a dali tomu vše, co mohli," chválí si spolupráci s Kozubem a Štáfkem Fehu.

Tomáš Magnusek<br />Autor: Archiv Shoky & Morthy V hlavních ženských rolích Kozubovi se Štáfkem sekundují neokoukané herecké tváře se zkušenostmi z prestižních hereckých akademií v New Yorku a Dublinu, herečky Andrea Daňková a Martina Babišová. Do role obstarožního youtubera Radomila, který sám sebe shazuje ve videích a poslouchá Nedvědy, obsadil Fehu Tomáše Magnuska. Ve filmu dále hrají Leoš Noha, Roman Štolpa či Peter Butko.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce jsou dílem producentů Emmy ověnčeného seriálu #martyisdead Vratislava Šlajera a Jakuba Košťála ze společnosti Bionaut (Svět pod hlavou, Mamon, Pouta), spoluproducenty jsou i režisér Andy Fehu a kameraman snímku Jakub Ševčík. Film se natáčel kromě Prahy také v Brně a nedalekých Nedvědicích. Jihomoravská část natáčení vznikala ve spolupráci s Brno Film Office. Film podpořil Státní fond kinematografie a Jihomoravský filmový nadační fond.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V závěru léta semilské kino přivítá několik delegací k premiérám filmů
V Lomnici při premiéře filmu Chyby přivítají režiséra Prušinovského

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT