Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově

10.05.2022 18:35:35 | Autor: Petra Kuntošová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově

Amelie z. s. společně s pěveckým sborem My Gospel ze Železného Brodu chce koncertem v turnovském Husově sboru v neděli 15. května od 18 hodin nejen částečně zajistit bezplatné poskytování služeb, ale i zviditelnit nutnost psychosociální podpory onkologicky nemocných a jejich rodin.

„Koncertem chceme také zvýšit povědomí u veřejnosti, že tu existujeme a že se mohou, když jim do života rodiny vstoupí rakovina, na nás obrátit," řekla Jitka Pavlatová, zástupkyně Amelie v Liberci. Více informací o organizaci na www.amelie-zs.cz.

Pěvecký sbor vystoupí na podporu Amelie a jejich služeb bez nároku na honorář. „Hudba spojuje a léčí. A když to, co v My Gospel děláme pro radost, může přispět dobré věci, tak je to jedním slovem úžasné! Jsme rádi, že můžeme podpořit činnost společnosti z našeho okolí, která pomáhá," uvedla Adéla Gážiová ze sboru My Gospel.

Amelie poskytuje psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým. Je jedinou organizací v kraji, která tuto podporu komplexně a odborně poskytuje. Cílem Amelie je, aby svými službami v sociální a psychologické oblasti podpořila onkologicky nemocné a jejich blízké a tím doplnila fungující zdravotnickou péči o nemocné o složku psychosociální a zabránila tak sociálnímu vyloučení onkologicky nemocných a jejich rodin. Ve své činnosti poskytuje psychologické, výživové i sociální poradenství.

Kromě poradenství realizuje pro klienty různé aktivizační činnosti, které mají pozitivní vliv na zvýšení úspěšnosti léčby i zlepšení psychického a fyzického stavu. A to jak aktivity pohybové (cvičení, plavání, vycházky) tvůrčí (tvoření na podporu jemné motoriky) tak i kulturní a vzdělávací (přednášky, workshopy, návštěvy kulturních zařízení aj.).

K dispozici je i poradenská online linka Amelie. Více informací o organizaci na www.amelie-zs.cz. Veškeré aktivity jsou poskytovány zdarma, aby se jich mohli účastnit i ti, kteří si je finančně sami nemohou dovolit.

„Aby toto bylo možné, realizuje Amelie, kromě čerpání financí z dalších zdrojů, i různé benefiční akce na podporu nemocných a jejich rodin jako je tento koncert pěveckého sboru My Gospel v kostele Husův sbor v Turnově," dodala Pavlatová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Do nové fotbalové sezony 2022/2023 povede tým Jablonce trenér David Horejš! Nový trenér stvrdil své působení v Jablonci v den svých 45. narozenin. Po sedmiletém působení u A týmu Českých Budějovic se nyní stěhuje na sever Čech, kde bude chtít navázat na svá úspěšná tažení s jihočeským klubem a dostat Jablonec opět do vyšších pater tabulky. Více podrobností na Našem Jablonecku

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, práce začnou 23. května
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj
Dubnová výzva 10 000 kroků v Turnově ve znamení 750
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
19.05.: Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT