Koncert v Semilech připomene skladatele Jaroslava Ježka
16.09.2022 18:45:12 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
V Kulturním centru Golf se v pátek 16. září od 19 hodin koná výjimečný koncert, který připomene skladatele Jaroslava Ježka a navíc zahájí program k stoletému výročí návštěvy TGM v Semilech.
V letošním roce si připomínáme nejen 80 let od smrti skladatele Jaroslava Ježka (25. září 1906 Žižkov - 1. ledna 1942 New York), ale také 80 let od operace Anthropoid (úspěšná likvidace zastupujícího říšského protektora Heydricha). K tomuto dvojitému výročí Orchestr Ježkovy stopy připravil program s názvem: W+V+J = Hlas z Ameriky/ 80 let Operace Anthropoid.
Orchestr Ježkovy stopy je přední český swingový orchestr, který navazuje na odkaz Osvobozeného divadla a jeho tří hlavních představitelů - Ježka, Voskovce a Wericha.
Skládá se z absolventů konzervatoří a hudebních akademií, kteří svým nadšením a kvalitním zpracováním originálních aranžmá československých písní z let 30. a 40. vzdávají hold našim prvním swingařům.
Na tomto speciálním koncertě zazní autentická dobová hudba včetně několika známých melodií Voskovce, Wericha a Ježka v takzvané zámořské verzi, tedy s protiválečnými texty, které dnes takřka nikdo nezná. Za války se však linuly do okupované Evropy éterem na vlnách rozhlasové stanice BBC.
Programem svým erudovaným slovem provází konferenciér a historik Radek Žitný. Využijte tuto jedinečnou a neopakovatelnou šanci připomenout si v Semilech 80. výročí atentátu na Heydricha a uctít osobnosti odboje a boje za svobodu.
Akce Kulturního centra Golf Semily v září
Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Velikonoční trh na krajské náplavce nabídne to nejlepší z regionu
Včely našly nový domov v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
Kultura v Železném Brodě v březnu
Nejčtenější články
22.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
21.03.: V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
22.03.: Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.