Konference na kraji se zabývala domácím násilím

23.06.2024 07:29:17 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Konference na kraji se zabývala domácím násilím

Žijme bez násilí aneb práce s rodinným systémem ohroženým domácím násilím. Takový název nesla konference, která se konala 19. června v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Uchystal ji odbor sociálních věcí a záštitu převzal Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Vzhledem k tomu, že fenomén domácího násilí se stává bohužel velkým tématem v současné společnosti, považuji tuto konferenci za velice přínosnou a těší mne, že účastníci zaplnili celý sál, sešlo se jich z různých oborů sto čtyřicet. Jejich skladba byla přitom velmi pestrá - nechyběli sociální pracovníci, sociální pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dětí, pedagogové, pracovníci nestátních neziskových organizací, ale také soudci, policisté, psychologové či terapeuti. Násilí v rodině tu vždy bylo a bude, ale je potřeba jeho riziko snížit a poskytnout obětem účinnou a kvalitní odbornou péči," uvedl náměstek Petr Tulpa.

Nejprve promluvila advokátka specializující se na rodinné právo, sexualizované a domácí násilí Lucie Hrdá; její příspěvek nesl název Možnosti zlepšení a zkvalitnění práce s obětí. O doporučeních a možnostech práce s celým rodinným systémem ohroženým násilím pohovořila zakladatelka a ředitelka Centra Locika Petra Wünschová. Po polední přestávce se Marta Vaňková a Aleš Vaněk, terapeuti s osobní zkušeností s péčí o osoby dopouštějící se násilí, vystoupili s přednáškou, nazvanou Co se skrývá za horizontem příběhu? Aneb Práce s rodinami ve specifickém regionu Libereckého kraje.

Cílem konference bylo ukázat násilí z různých pohledů a nastínit i možnosti práce s jeho aktéry - s osobou, na které je násilí pácháno, s tím, kdo se násilí dopouští, a také s celým rodinným systémem. „Příspěvky byly určitou ochutnávkou, protože od srpna do konce roku bude následovat několik navazujících akcí," upozornil náměstek.

V srpnu se uskuteční první školení určená pedagogům nebo pracovníkům v oblasti prevence, následovat budou semináře ředitelky Centra Locika k činnostem nově zakládaných center, která by měla umožnit novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí. Ta budou vznikat v rámci pověření k výkonu sociálně-právní ochrany, které právě Locika pilotně provozuje v Praze.

Advokátka Lucie Hrdá pak proškolí členy interdisciplinárních týmů v tom, jak prvotně kontaktovat oběti a jak k nim přistupovat, jak rozpoznávat intimní násilí a v dalších dovednostech. Náměstek Petr Tulpa přislíbil na podporu práce s tématem násilí případně zajistit prostředky. „Tato problematika se začíná výrazně promítat i v legislativních změnách a my na ně chceme být připraveni," uzavřel.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT