Kontaktní místo TyfloCentra najdete už 20 let v turnovské knihovně

17.11.2023 11:47:50 | Autor: TyfloCentrum Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Kontaktní místo TyfloCentra najdete už 20 let v turnovské knihovně

Od roku 2003 je součástí aktivit turnovské knihovny také pomoc zrakově postiženým a nevidomým. Vzniklo zde kontaktní místo TyfloCentra, o. p. s., které má centrálu v Liberci, a zároveň kontaktní místa v Turnově, Semilech a České Lípě. V turnovské knihovně vzniklo toto kontaktní místo s ohledem na půjčování zvukových knih a CD jako služba pro lidi s poruchami zraku.

V říjnu jsme si v prostorách knihovny, kde TyfloCentrum působí, připomněli 20. výročí založení nejen TyfloCentra, ale také 30. výročí Tyfloservisu. Obě organizace spolu úzce spolupracují ve službách pro osoby s těžkým i středním zrakovým postižením. Den otevřených dveří měl za úkol hlavně znovu informovat veřejnost na Turnovsku o této službě. Zúčastnili se rovněž studenti SZŠ Turnov a zájem byl i ze strany turnovských základních škol. Protože jsme v minulosti velmi úzce spolupracovali při vzdělávacích a osvětových akcích právě s Tyfloservisem, domluvili jsme na příští rok několik vzdělávacích programů právě pro školy.

Tyfloservis poskytuje rehabilitaci lidem s vážným postižením zraku Dále podává užitečné informace, přehled pomůcek a nácvik konkrétních postupů všem lidem, kteří mají zrakové potíže. V jednotlivých kurzech se člověk naučí jak se pohybovat doma i venku, pečovat o sebe i svou domácnost a využívat jednotlivé pomůcky. Tyfloservis své služby nabízí nejen formou ambulantní, ale také terénní kde je potřeba. Osobní setkání je třeba telefonicky dohodnout. Odkaz na kontakt: www. tyfloservis.cz, adresa krajského sídla Palackého 7, 460 01 Liberec, telefon: 485 109 990 e-mail: liberec@tyfloservis.cz.

TyfloCentrum pro Turnov je otevřeno každé úterý odpoledne od 14:00 do 16:00 hodin. Všem, kteří potřebují poradit a pomoci bude poskytnuto základní sociální poradenství o sociálních službách napříč krajem, dále informace o formách pomoci a podpory jako je invalidní důchod, příspěvek na péči, karta mimořádných výhod ZTP a ZTP/P a jiné. Dále je poskytována sociálně aktivizační služba a další služby doplňkové. Vše je poskytováno zdarma a mohou ji využít všichni, kteří trpí zrakovým postižením, a to ve věku od 18 let.

TyfloCentrum Turnov,

Jeronýmova 517 (budova MKAM)

tel: 736 679 515,

e-mail: turnov@tyflocentrum-lb.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
04.12.: První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT