Kontaktní místo TyfloCentra najdete už 20 let v turnovské knihovně

17.11.2023 11:47:50 | Autor: TyfloCentrum Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Kontaktní místo TyfloCentra najdete už 20 let v turnovské knihovně

Od roku 2003 je součástí aktivit turnovské knihovny také pomoc zrakově postiženým a nevidomým. Vzniklo zde kontaktní místo TyfloCentra, o. p. s., které má centrálu v Liberci, a zároveň kontaktní místa v Turnově, Semilech a České Lípě. V turnovské knihovně vzniklo toto kontaktní místo s ohledem na půjčování zvukových knih a CD jako služba pro lidi s poruchami zraku.

V říjnu jsme si v prostorách knihovny, kde TyfloCentrum působí, připomněli 20. výročí založení nejen TyfloCentra, ale také 30. výročí Tyfloservisu. Obě organizace spolu úzce spolupracují ve službách pro osoby s těžkým i středním zrakovým postižením. Den otevřených dveří měl za úkol hlavně znovu informovat veřejnost na Turnovsku o této službě. Zúčastnili se rovněž studenti SZŠ Turnov a zájem byl i ze strany turnovských základních škol. Protože jsme v minulosti velmi úzce spolupracovali při vzdělávacích a osvětových akcích právě s Tyfloservisem, domluvili jsme na příští rok několik vzdělávacích programů právě pro školy.

Tyfloservis poskytuje rehabilitaci lidem s vážným postižením zraku Dále podává užitečné informace, přehled pomůcek a nácvik konkrétních postupů všem lidem, kteří mají zrakové potíže. V jednotlivých kurzech se člověk naučí jak se pohybovat doma i venku, pečovat o sebe i svou domácnost a využívat jednotlivé pomůcky. Tyfloservis své služby nabízí nejen formou ambulantní, ale také terénní kde je potřeba. Osobní setkání je třeba telefonicky dohodnout. Odkaz na kontakt: www. tyfloservis.cz, adresa krajského sídla Palackého 7, 460 01 Liberec, telefon: 485 109 990 e-mail: liberec@tyfloservis.cz.

TyfloCentrum pro Turnov je otevřeno každé úterý odpoledne od 14:00 do 16:00 hodin. Všem, kteří potřebují poradit a pomoci bude poskytnuto základní sociální poradenství o sociálních službách napříč krajem, dále informace o formách pomoci a podpory jako je invalidní důchod, příspěvek na péči, karta mimořádných výhod ZTP a ZTP/P a jiné. Dále je poskytována sociálně aktivizační služba a další služby doplňkové. Vše je poskytováno zdarma a mohou ji využít všichni, kteří trpí zrakovým postižením, a to ve věku od 18 let.

TyfloCentrum Turnov,

Jeronýmova 517 (budova MKAM)

tel: 736 679 515,

e-mail: turnov@tyflocentrum-lb.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna
Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
20.07.: Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT