Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově

20.10.2019 09:57:17 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Harrachov,Liberecký kraj

Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově

Několik složek Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se podílelo v pátek 11. října na součinnostní dopravní akci, která proběhla v bezprostředním prostoru hraničního přechodu v Harrachově.

„Na základě plnění priorit Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pro letošní rok, mezi nimiž jsou bezpečnost na silnicích - povinnost poutání řidičů a spolujezdců či také eliminace drog ve veřejném prostoru se součinnostní akce účastnili jak policisté z Odboru dopravní, pořádkové, tak také cizinecké policie," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

V rámci večerní dopravně bezpečnostní akce se muži zákona zaměřili na kontrolu hromadné přepravy osob, spojenou s mezinárodní linkovou dopravou. Během dvouhodinového opatření, kde zasahoval také takzvaný Schengenbus, policisté zkontrolovali tři vozidla určená pro hromadnou přepravu osob. Zjistili šest protiprávních jednání, z nichž pět jich bylo vyřízeno příkazem v celkové výši 21500 korun.

Součinnostní dopravní akce, která proběhla v prostoru hraničního přechodu v Harrachově<br />Autor: Archiv Policie ČR „Jednalo se o tři přestupková jednání podle zákona o pobytu cizinců, neboť právě tři přepravované osoby cestovaly bez platného cestovního pojištění. Policisté z Odboru pořádkové policie vyřídili v příkazním řízení dva případy držení omamných a psychotropních látek (amphetaminu). Během kontroly se podařilo vypátrat také jednu osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení a v závěru akce byl správnímu orgánu oznámen také jeden případ řízení bez platného osvědčení o profesní způsobilosti," upřesnil Robovský.

Součinnostní dopravní akce poukázala podle policejního mluvčího nejen na úspěšnou koordinaci různých policejních složek v rámci teritoria Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, ale také na nezbytnost aktivního přístupu v kontrolách prostředků hromadné přepravy osob na mezinárodních linkách.

„I v budoucnu budeme realizovat, nejen v rámci plnění priorit pro letošní rok, další obdobné dopravně bezpečnostní akce a součinnostní opatření, při nichž budeme dohlížet a kontrolovat jak bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, tak také veřejný pořádek a povinnosti vyplývající ze zákona o pobytu cizinců na území naší země," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus
Policisté v Libereckém kraji o víkendu dohlíželi na silniční provoz
Policisté si posvítili na rychlé řidiče
Krajská cizinecká policie hledala migranty převážené v autech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT