Košťálov si poradil s Novým Borem a Semily vyloupily Hrádek

21.08.2011 18:09:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Karlovice - Sedmihorky,Semily

V sobotních zápasech se dařilo fotbalistům Košťálova, kteří poprvé na domácím hřišti v krajském přeboru dokázali otočit zápas s Novým Borem, i Semilákům, kteří vyhráli v Hrádku nad Nisou. Doma vyhrály i Sedmihorky, pouze Jabloneček ztratil všechny body s Doksy.

V Košťálově vedl Nový Bor po poločase brankou po rychlém brejku, ale domácí se nezalekli a ve druhém poločase utkání třemi zásahy otočili ve svůj prospěch.

V Hrádku nad Nisou byla k vidění perfektní hra kolektivní hra Semil, která znamenala import tří bodů do okresního města.

Po vítězství nad Višňovou chtěli Jablonečtí naplno bodovat i ve druhém domácím utkání s nováčkem od Máchova jezera. Zápas ovšem rozhodlo prvních patnáct minut, kdy hosté třikrát potrestali jejich chyby.

Sedmihorky už vedly doma nad Desnou 3:0, poté hosté vyrovnali na 3:3, ale nakonec přidali domácí ještě dva góly a slavili první letošní výhru.

Nedělní utkání Višňová - FKP Turnov najdete v samostatném článku zde.

Košťálov - Nový Bor 3:1 (0:1)

V 16. minutě přišla první velká šance domácích, kdy Poledník vysunul Zboroně, který šel sám na brankáře ale ten jeho pokus dokázal zneškodnit. Ve 32. hosté na oplátku nastřelili břevno. Za další dvě minuty už šli hosté do vedení, když domácí špatně zahráli standardní situaci a rychlý protiútok zakončil brankou Suněk.

Po deseti minutách druhé půle domácí vyrovnali, ke střele ze za vápna se dostal Poledník a svojí slabší levou nohou vymetl šibenici - 1:1. V 69. minutě Karel Janata poslal centr na přední tyč, kde číhal Cerman, a ten hlavou poslal domácí do vedení 2:1. V 79. při obrovském závaru v pokutovém území domácích musel dvakrát zasahovat brankář Průcha. V 90. minutě domácí definitivně rozhodli - Stehlík poslal přihrávku na nabíhajícího Koldovského, který šel sám na brankáře a šanci využil k úpravě výsledku na konečných 3:1.

„Dnešní vítězství jsme si za naši bojovnost zasloužili. Utkání mělo vysokou úroveň a poděkovat bych chtěl i fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím," uvedl vedoucí družstva Michal Baudyš.

Branky: 55. Poledník, 69. Cerman, 90. A. Koldovský - 32. Suněk. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 4:4. Diváků: 160. Košt´álov: Průcha - Fejfar, Kašpar, Klazar, I. Móro - K. Janata, Poledník, Cerman, Sádek (80. Částek) - Zboroň (89. A. Koldovský).

Hrádek n. N. - Semily 1:4 (1:2)

Ve 14. minutě po standardní situaci a chybě obrany Hrádku rozvlnil poprvé v zápase síť Jung - 0:1. Za minutu po ruce ve vápně Semil z pokutového kopu srovnal Holeček - 1:1. Ve 28. minutě po krásné individuální akci zvýšil pro hosty Buček - 1:2. I přes další šance Semil tímto výsledkem skončil poločas.

Domácí zazlobili zkraje druhé půle, Koudelka však proti Hořákovi čaroval. Poté si Buček zopakoval akci z první půle a zvýšil na 1:3. Deset minut před koncem zápasu zamíchal Vrchovský a Kobr jeho lahůdku s přehledem proměnil - 1:4.

„Soupeř hrál poněkud slabošsky a zákeřně. Jsem rád že to naši kluci přežili ve zdraví. Těch faulů bylo strašně moc. Na druhou stranu pokud budeme nadále podávat takovéhle kolektivní výkony, tak budeme bodovat s každým z krajského přeboru," uvedl po zápase asistent a sportovní jednatel SKS Jan Brett.

Branky: 15. Holeček z penalty - 14. Jung, 28., 74.  Buček, 81. Kobr. Rozhodčí: Milner - Řeháček, Tykva, ŽK: 2:3, ČK: 3:0. Diváků: 150. Semily: Koudelka  - Veg, Kočí, Feri, Jung (46. Preissler) - Otmar, Kobr, Fišar, Hartman (84. Bernard) - Buček (86. Kysela), Vrchovský.

Jablonec n. J. - Doksy 0:3 (0:3)

Již ve 2. minutě propadli domácí na levé straně a Svatý odražený míč z hranice šestnáctky poslal přesně k tyči - 0:1. V 7. a 15. minutě se prosadil nepokrytý Kouba a zvýšil již na hrozivých 0:3. Jabloneček poté převzal iniciativu, ale snaha jeho hráčů končila na vápně Doks. Brož z malého vápna nastřelil břevno a začalo být jasné, že domácí branku nevstřelí. Hosté hráli takticky, umně zdržovali, a domácí se tak až do konce nedostali do tempa.

„Do utkání jsme vstoupili vlažně a byli za to potrestáni. Nejvíce nás mrzí, že to byla porážka se soupeřem, který nás fotbalově nijak nepřevyšoval. Hráči neplnili taktické pokyny a důsledkem byla zbytečná ztráta bodů," uvedl vedoucí družstva David Holman.

Branky: 2. Svatý, 7. a 15. Kouba. Rozhodčí: Hanousek, Horák, Poživil, ŽK: 1:0. Diváků: 230. Jablonec n. J.: Farský - Holeček, A. Brož, Adámek, P. Vrána (81. Nechanský) - Hájek, Zonyga, Šilhán, Braun (46. Exner) - J. Vrána (72. J. Brož), L. Brož.

Sedmihorky - Desná 5:3 (3:1)

Po úvodním nevydařeném zápase měli domácí co napravovat. Ve 14. minutě se poprvé osmělili, když nebezpečná Pařízkova střela z 20 metrů těsně minula soupeřovu tyč. O pět minut později se už radovali, do volného prostoru si naběhl po nahrávce Špíny nikým nekrytý Pařízek a sólo na brankáře bezpečně proměnil. Ve 24. minutě opět Pařízek našel centrem Poula, který výstavní hlavičkou do protějšího rohu brány zvýšil na 2:0. Desenští však zbraně neskládali a v 32. minutě likvidoval samostatný únik brankář Prokopec. Ve 34. minutě si naběhl do volného prostoru Špína a zvýšil už na 3:0. O minutu později se už ale trefili i hosté, Pipek snížil pěknou střelou z 16 metrů.

Druhá půle začala krásnou střelou Pařízka z trestného kopu, která směřovala do horního rohu branky, ale brankář ji vyškrábl na roh. Poté převzali iniciativu hosté a po faulu Koťátka proměnil penaltu Špaček. Stejný hráč o sedm minut později dokonce vyrovnal. Za další minutu se ovšem dostal do šance Špína a opět strhl vedení na stranu Sedmihorek. V 75. minutě byl ve vápně faulován Staněk a penaltu proměnil Pavlíček. Na další zvrat už hosté sílu neměli a domácí si pohlídali poněkud divoké vítězství.

Branky: 19. Pařízek, 24. Poul, 75. Pavlíček z penalty - 55. a 67. Špaček (první z penalty), 35. Pipek. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 2:6, ČK: 0:1 (75. Pipek). Diváků: 130. Sedmihorky: Prokopec - Kněbort, Bakeš, Koťátko, Švarc - Staněk (86. Rada), Pavlíček, Pařízek, Bangha (73. Pařík) - Poul, Špína.