Košťálov udeřil v Jilemnici až ve druhém poločase

10.10.2010 17:02:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

V Jilemnici se hrálo o víkendu další pojizerské derby, tentokrát v I.A třídě. Lépe se vedlo hostům z Košťálova, kteří si díky brankám Kašpara a Zboroně ze druhého poločasu odvezli tři body.

Jilemnice – Košťálov 0:2 (0:0)

V 5. minutě zahrával trestný kop z levé strany Princ a orazítkoval spojnici tyčí branky hostů. V prvním poločase se hrálo převážně ve středu hřiště ze zabezpečené obrany. První branka se zrodila až v 50. minutě. Karel Janata kopal trestný kop zprava, ve vápně si na míč naskočil Kašpar a svým premiérovým gólem otevřel skóre utkání - 0:1.

V 60. minutě následoval opět trestný kop Janaty, který zprava prošel až na zadní tyč, kde byl volný Ivo Móro, který ovšem mířil těsně vedle levé tyče domácí branky.V 73. minutě se k odraženému míči ve vápně dostal Princ, mířil do levé šibenice, ale brankář Průcha jeho pokus dokázal vyrazit na roh. V 80. minutě domácí obrana zapomněla na polovině hřiště na Zboroně, který běžel sám na domácího brankáře a svůj nájezd proměnil - 0:2.

Domácí vrhli všechny síly do útoku, a tak se Košťálov dostával snadno do šancí z brejků. V 86. opět samostatný nájezd tentokrát Karla Janaty, ale Tuž dokázal jeho pokus zneškodnit. V 89. minutě šel Holec sám na brankáře, ale ani ten neuspěl a skóre už se tak neměnilo.

„Poprvé se nám podařilo vyhrát na hřišti soupeře. Hráči si za dnešní výkon zaslouží pochvalu, hráli fantasticky. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, naše vítězství mohlo být klidně vyšší, ale v závěru jsme neproměnili řadu šancí,“ hodnotil zápas vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 50. Kašpar, 80. Zboroň. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 0:2. Diváků: 100. Sestava Košťálova: Průcha – Hubáček (46. Holec), Kašpar, Klazar (86. Fejfar), I. Móro - Kmínek, Cerman, J. Grafek, Vodrážka (70. Sádek) – K. Janata, Zboroň.

Fotogalerie z 8. kola I.A třídy Košťálov - Bozkov zde  Fotbal I.A třída: Košťálov - Bozkov