Koupaliště v Maškově zahradě zahajuje o víkendu druhou sezonu

26.05.2017 20:55:26 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Koupaliště v Maškově zahradě zahajuje o víkendu druhou sezonu

Letní část Sportovního a rekreačního areálu v Maškově zahradě v Turnově zahajuje v sobotu 27. května 2017 svou druhou sezonu, která nabídne širokou škálu volnočasových aktivit.

V letní části areálu Maškovy zahrady se nachází koupaliště s bazénem a vodními atrakcemi. Kromě koupaliště je areál vybaven beach volejbalovým hřištěm a pétanque. Pro aktivní odpočinek a sportovní vyžití je připraveno víceúčelové sportovní hřiště s umělou trávou, které je možné si pronajmout i samostatně.

Vnitřní areál koupaliště bude otevřen od soboty 27. května. Provozní doba ve všední den je od 14 do 19 hodin a o víkendech od 9 do 19 hodin. Od 19. června již bude provozní doba upravena a vstup bude možný i ve všední dny od 9 do 19 hodin.

Otevření aquacentra v areálu Maškova zahrada v Turnově<br />Autor: Petr Ježek

Hlavní sezona letního areálu je naplánovaná od 23. června do 3. září 201, kdy bude otevřeno denně od 9 do 19 hodin a budou také vyhrazené hodiny pro ranní a večerní plavání, které se budou konat každé úterý a sobotu. Ranní plavání bude možné od 7.30 do 8.30 a večerní koupání bude připraveno od 20.15 do 22.30. Vstupenky na odpolední koupání bude možné zakoupit od 16 hodin. S koncem hlavní sezóny bude opět upravena provozní doba.

Od 4. září bude vstup do areálu možný ve všední dny od 14 do 19 hodin a o víkendech bude provozní doba zachována od 9 do 19 hodin. Předpokládané ukončení koupací sezony je 17. září 2017, avšak termín bude upřesněn dle počasí.

„Po prvním roce provozu bylo v areálu rozšířeno zázemí občerstvení, které bylo v parných dnech loňského léta nedostačující. S prvními úpravami se myslelo také na návštěvníky bruslařské stezky, kteří si budou moci zakoupit občerstvení v okénku směřující ven z areálu," upřesnil jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek.

Podrobné informace o cenách vstupného i možnosti zakoupení předplacené čipové karty na vstup naleznete na webových stránkách Sportovního a rekreačního areálu v Maškově zahradě.

Podívejte se na video z loňského slavnostního otevření: 

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na koupaliště v turnovské Maškovce se podíváte i z domova
Osvěžte se čtením zajímavé knihy přímo na turnovském koupališti
Sportovní areál v Maškově zahradě bojuje o ocenění Stavba roku
Koupaliště a letní areál v Maškově zahradě v Turnově doplnil i skatepark
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT