Kraj koupí do sanitek nové defibrilátory a transportní ventilátory
15.10.2018 21:26:40 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Na jednání Rady Libereckého kraje radní odsouhlasili požadavek Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na pořízení defibrilátorů monitorů. Deset kusů přístrojů s příslušenstvím vhodných pro sanitní vozidla rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci bude stát kraj zhruba 5,5 milionu korun včetně DPH.
„Důvodem pořízení deseti defibrilátorů monitorů je končící životnost a technologická zaostalost stávajících přístrojů, které je nutné z části obměnit a z části počet těchto zdravotnických prostředků z důvodu nedostatku navýšit," vysvětlil náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.
Vybavení vozidel zařazených do systému krizového řízení potřebnými resuscitačními prostředky zvýší úroveň poskytované služby. Zvýší se i připravenost jednotek záchranné služby při řešení mimořádných krizových situací.
Ve veřejné zakázce kraj bude hledat dodavatele, který současně poskytne bezplatné bezpečnostně technickou kontrolu nejen po dobu záruční lhůty, ale i po dobu 3 let od ukončení záruky. Dodavatel má též za povinnost zajistit instruktáž obsluhy defibrilátorů monitorů.
Pořídí i nové transportní ventilátory
Osm nových transportních ventilátorů bude mít k dispozici Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. Důvodem obměny je nevyhovující stav původních přístrojů, které navíc nejsou podporované výrobcem a není u nich zajištěn servis a údržba. Transportní ventilátory slouží k zajištění podpůrného dýchání. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky přesahuje 1,5 milionu korun s DPH.
„Výměnou přístrojů se se zvýší úroveň poskytovaných služeb. Transportní ventilátory v sanitkách již dosluhují. Je nepřípustné, aby zastaralé přístroje bránily v krizové situaci zachránit život pacienta nebo jej dokonce ohrozily," uvedl náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.
Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 1 312 642 korun bez DPH (1 588 296,82 korun vč. DPH). Transportní ventilátory budou dodány včetně nutného příslušenství, jako je například brašna, tlakové lahve, kabeláž a další pomůcky. Dodavatel je zároveň povinen zajistit instruktáž personálu pro správné užívání dodaného zboží.
Související články
Záchranáři převzali nové sanitky
Krajská záchranka bude mít deset nových sanitek
Liberecký kraj kupuje pozemky. Chce postavit zázemí pro záchranku
Krajská záchranka získá čtyři nové sanitní vozy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.