Kraj opět podpoří Potravinovou banku. Přispěje jí 300 tisíc korun
15.01.2021 07:37:08 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Třemi sty tisíci korun podpoří Liberecký kraj v letošním roce provoz liberecké Potravinové banky. Pomůže jí tak překlenout počátek roku, který je ve financování neziskových organizací komplikovaný. Kraj podporuje toto dobročinné zařízení v Liberci pravidelně už od jeho vzniku před osmi lety.
Třemi sty tisíci korun podpoří Liberecký kraj v letošním roce provoz liberecké Potravinové banky. Pomůže jí tak překlenout počátek roku, který je ve financování neziskových organizací komplikovaný. Kraj podporuje toto dobročinné zařízení v Liberci pravidelně už od jeho vzniku před osmi lety.
„Potravinová banka představuje fungující způsob pomoci lidem v nouzi, kteří naši podporu potřebují. První rok kraj přispíval 8 tisíci korunami měsíčně na úhradu energií. Během dalších let se krajský příspěvek na 120 tisících korun, v letech 2017 a 2018 činil 220 tisíc korun. V roce 2019 i 2020 byl příspěvek 300 tisíc korun. Členové rady na svém včerejším jednání odsouhlasili letošní příspěvek rovněž ve výši 300 tisíc korun," uvedl hejtman Martin Půta.
Potravinová banka Libereckého kraje, z. s. je neziskovou organizací, jejíž činnost závisí na finančních prostředcích plynoucích z dotací a darů. Pomáhají jí například Ministerstvo zemědělství, Česká federace potravinových bank, statutární město Liberec i Liberecký kraj.
Činnost banky spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými občany a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.
„Za uplynulý rok poznamenaný koronavirovou pandemií a s ní souvisejícími opatřeními si pracovníci liberecké Potravinové banky prošli nečekanými momenty a museli zvládnout příjem i přerozdělování potravin v náročných hygienických podmínkách" zdůraznil Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí, zemědělství. „Potravinová banka plní dvě funkce. Vedle pomoci potřebným také předchází vzniku odpadů."
První potravinová banka na světě vznikla v roce 1967 ve Spojených státech amerických. V Libereckém kraji začala tato organizace působit jako čtvrtá v České republice, v krajské metropoli funguje od roku 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici.
Související články
Potravinová banka Libereckého kraje pomáhá potřebným
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.