Kraj podpoří cizince i národnostní menšiny

29.03.2024 23:19:18 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj podpoří cizince i národnostní menšiny

Částkou 1 822 977,04 korun (po navýšení) podpoří Liberecký kraj ze svého dotačního fondu integraci národnostních menšin a cizinců. Dotace je určena zejména na projekty související s komunitní prací, adaptací a integrací cizinců a edukační a informační činností. Liberecký kraj má prostřednictvím tohoto dotačního programu též za cíl šířit osvětu a preventivně působit proti xenofobnímu chování. Dvacet žadatelů splnilo podmínky programu a nyní za nimi míří finanční podpora.

„Účelem tohoto programu je poskytnout finanční pomoc tam, kde je to nejvíce potřeba. Cílíme zejména na spolufinancování projektů zaměřených na aktivity integrace příslušníků národnostních menšin a reagujeme také na negativní důsledky ozbrojeného konfliktu na území Ukrajiny, která se brání ruské agresi," uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort sociálních věcí. „Oprávněnými žadateli byly zejména zapsané spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve a náboženské společnosti nebo příspěvkové organizace. Obdrželi jsme celkem 21 žádostí, z nichž jsme bohužel z administrativních důvodů museli jednu vyřadit."

Přehled k programu 5.1 Podpora integrace národnostních menšin a cizinců (v korunách):

Alokace 2024:

1.822.977,04

Počet předložených žádostí

21

Počet podpořených žádostí

20

Celkové náklady všech předložených projektů

5.139.190,00

Celkové náklady projektů splňujících formální náležitosti

4.959.190,00

Celková výše spolufinancování krajem

1.822.977,00

Celková výše spolufinancování žadateli

3.136.213,00

Nedočerpáno

0,04

Zájemci mohli zasílat žádosti od 2. do 19. února 2024. Účelovou neinvestiční dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje lze využít na akce uskutečněné během celého roku 2024.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT