Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály

26.06.2022 23:17:03 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály

Nákup dopravního automobilu, peníze na výstavbu požární zbrojnice, dotace na letní tábory hasičů či mimořádnou pomoc obci Klokočí na zabezpečení hrozícího sesuvu skalního bloku - to vše schvalovali na svém jednání krajští radní. Peníze na to půjdou z krajského dotačního a krizového fondu.

„Opět pokračujeme v podpoře hasičů, jelikož jsou pro ně vybavení, moderní zázemí a technika nesmírně důležité. Je to základní předpoklad pro úspěšné zásahy tam, kde je to nejvíce potřeba. Jsme si vědomi, že to klade zvýšené finanční nároky na rozpočty dotčených obcí. Proto Liberecký kraj bude i nadále pokračovat v podpoře jednotek dobrovolných hasičů ze svých zdrojů. Jsem rád, že nám v tom pomáhá i dotace Ministerstva vnitra - Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Ty se využijí zejména na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice," uvedl hejtman Martin Půta.

Letos v souladu s programem vyhlášeným Ministerstvem vnitra - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky kraj rozděluje ze svého rozpočtu 7.761.871 korun na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice. Letos se podpory dočká 12 žadatelů, z toho deset získá peníze na dopravní automobil, obce Šimonovice a Bílý Kostel nad Nisou pak na vybudování či rekonstrukci hasičské zbrojnice.

Krajští radní na svém včerejším jednání schválili také poskytnutí dotací 74 žadatelům z programu na organizování hasičských soutěží dětí a mládeže a organizování hasičských soutěží dospělých, a to v celkové výši 1 152 822 korun. Jedná se konkrétně o program 1.2 Podpora Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Liberecký kraj poskytne také ze svého krizového fondu 147 000 korun obci Klokočí na sanaci skalního bloku. „Již v roce 2019 obec řešila sesuv skály na dvorek u tamního domu. Poté další postup konzultovala s Českou geologickou službou. Nyní byl vypracován geotechnický posudek stavu skalního masivu. Je nezbytné zajistit skalního blok tak, aby neohrozil dům," vysvětlil Martin Půta.

Celková předpokládaná cena sanačních prací činí zhruba 294 000 korun. Obec náklady hradí z poloviny z vlastních zdrojů, druhou polovinu zaplatí Liberecký kraj.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
13.08.: Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT