Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály

26.06.2022 23:17:03 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály

Nákup dopravního automobilu, peníze na výstavbu požární zbrojnice, dotace na letní tábory hasičů či mimořádnou pomoc obci Klokočí na zabezpečení hrozícího sesuvu skalního bloku - to vše schvalovali na svém jednání krajští radní. Peníze na to půjdou z krajského dotačního a krizového fondu.

„Opět pokračujeme v podpoře hasičů, jelikož jsou pro ně vybavení, moderní zázemí a technika nesmírně důležité. Je to základní předpoklad pro úspěšné zásahy tam, kde je to nejvíce potřeba. Jsme si vědomi, že to klade zvýšené finanční nároky na rozpočty dotčených obcí. Proto Liberecký kraj bude i nadále pokračovat v podpoře jednotek dobrovolných hasičů ze svých zdrojů. Jsem rád, že nám v tom pomáhá i dotace Ministerstva vnitra - Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Ty se využijí zejména na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice," uvedl hejtman Martin Půta.

Letos v souladu s programem vyhlášeným Ministerstvem vnitra - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky kraj rozděluje ze svého rozpočtu 7.761.871 korun na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice. Letos se podpory dočká 12 žadatelů, z toho deset získá peníze na dopravní automobil, obce Šimonovice a Bílý Kostel nad Nisou pak na vybudování či rekonstrukci hasičské zbrojnice.

Krajští radní na svém včerejším jednání schválili také poskytnutí dotací 74 žadatelům z programu na organizování hasičských soutěží dětí a mládeže a organizování hasičských soutěží dospělých, a to v celkové výši 1 152 822 korun. Jedná se konkrétně o program 1.2 Podpora Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Liberecký kraj poskytne také ze svého krizového fondu 147 000 korun obci Klokočí na sanaci skalního bloku. „Již v roce 2019 obec řešila sesuv skály na dvorek u tamního domu. Poté další postup konzultovala s Českou geologickou službou. Nyní byl vypracován geotechnický posudek stavu skalního masivu. Je nezbytné zajistit skalního blok tak, aby neohrozil dům," vysvětlil Martin Půta.

Celková předpokládaná cena sanačních prací činí zhruba 294 000 korun. Obec náklady hradí z poloviny z vlastních zdrojů, druhou polovinu zaplatí Liberecký kraj.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10

Nejčtenější články

08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
09.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT