Kraj rozšiřuje provoz sběrného místa na nábytek pro uprchlíky
21.03.2022 18:39:17 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kdo chce pomoci ukrajinským válečným utečencům, kteří začínají nový život ve zdejším regionu, může jim do začátku věnovat nábytek. Už od minulého týdne funguje v areálu Domova mládeže v liberecké Zeyerově ulici sběrný stan pro nábytek do uprchlických center. Nyní nově rozšířil provozní dobu na každý den od 9 do 18 hodin.
„Ocitli jsme se ve zcela mimořádné situaci. Musíme poskytnout lidem, přicházejícím z válkou zkoušené Ukrajiny, alespoň to nejjednodušší ubytování. Vím, že je spousta lidí, kteří mají doma uložený nepotřebný, ale funkční nábytek. Často nevědí, jak jej dále využít. Byli bychom velmi rádi, kdyby jej dali k dispozici. Potřebujeme zejména maminky s dětmi nebo staré lidi, kteří tu nemají příbuzné nebo známé, a které ubytujeme ve zřizovaných uprchlických centrech, vybavit základním vybavením. Solidarita s uprchlíky je u nás nebývalá. I toto je cesta, jak velice účinně pomoci," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Potřeba jsou dětské postýlky, postele s matrací nebo válendy s rozměry 80 x 200 nebo 90 x 200 centimetrů, 80 nebo 90 centimetrů široké matrace, dvoudveřové skříně zhruba devadesáticentimetrové šířky, šatní skříně, stoly, židle jídelní, kovové či dřevěné regály a nízké skříňky s policemi. Dále pak nádobí do kuchyně - hrnce, talíře, příbory, hrnky, sklenice a podobně. „Je nezbytné, aby byly věci funkční a připravené k okamžitému použití. Nejsme schopni nábytek, vzhledem ke kapacitám, opravovat," doplnila Květa Vinklátová.
Související články
Pomoc nejen hasičů Ukrajině v Libereckém kraji
Krajské asistenční centrum pomoci poptává trvanlivé potraviny
Finanční příspěvek otvírá krajům další ubytovací místa
Darujte nábytek uprchlickým centrům. Kraj otevírá sběrné místo
V Jilemnici se narodil Adámek, který těsně unikl válce na Ukrajině
Krajským asistenčním centrem prošlo za dva týdny už přes 5 tisíc lidí
Evakuační autobus převezl ukrajinské uprchlíky z Prahy do Liberce
Covid tu bude dál s námi, ale nyní jsou důležitější věci
Vstup zdarma i dobití telefonů. Krajské organizace pomáhají uprchlíkům
Původně centrum sloužilo k očkování, nyní hostí uprchlíky z Ukrajiny
Krajské páteřní nemocnice ošetří obyvatele Ukrajiny bezplatně
Koncertem podpoří Ukrajinu i Turnov
Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci
Charita Semily shání vybavení do bytů, drobné dary i příspěvky
Pomoc najdou uprchlíci z Ukrajiny v krajském asistenčním centru
VIDEO: Humanitární vlak Regiojetu vyprovodili místní Ukrajinci
Liberecký kraj už nebude spolupracovat s ruskou Orenburskou oblastí
Obrazem: Liberec podpořil koncertem Ukrajinu
Turnov pomáhá Ukrajině
Ukrajinci mohou jezdit v hromadné dopravě zdarma. Stačí jim pas
Kraj pošle partnerské oblasti na Ukrajině finance i satelitní telefony
Liberecký kraj připravuje asistenční centrum pomoci Ukrajině
VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou
Jak pomoci Ukrajině a Ukrajincům?
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
1925 – sto let příběhů psaných uměním – 2025
Základní umělecká škola v Jablonci nad Nisou si v roce 2025 připomíná 100 let od svého založení, které je úzce spjato se vznikem ZUŠ v Liberci. Během uplynulého století se stala významnou institucí s bohatou nabídkou uměleckých oborů a dnes vzdělává 1070 žáků. Významné výročí oslaví obě školy bohatým programem plným hudby, tance a divadla. Více podrobností na Našem Jablonecku
Sledované turnovské prameny aktuálně nejsou pitné
Výsledky rozboru pramene Boží voda a pramene pod Valdštejnem ze dne 17. dubna 2025 nevyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda proto není pitná.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého jarního kola
Květnová připomenutí 80 let od konce války v Turnově
Patnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen
O velikonočních svátcích si někteří řidiči vykoledovali
Kam za sportem a zábavou o víkendu 26. až 27. dubna
Nejčtenější články
25.04.: FOTO: Položili základní kámen pavilonu X v jilemnické nemocnici
27.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého jarního kola
26.04.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 26. až 27. dubna
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.