Kraj vybírá zhotovitele na rekonstrukce silnic na Železnobrodsku
26.11.2017 10:16:41 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj,Pojizeří
Liberecký kraj zahájil další dvě výběrová řízení na zhotovitele rekonstrukce krajských silnic v roce 2018. Kompletní modernizací za zhruba 58 milionů Kč projdou úseky silnic III. třídy v úseku Raspenava - Lázně Libverda - Ludvíkov a silnice III. třídy v úseku od křižovatky se státní silnicí I. třídy číslo 10 do Bzí u Železného Brodu.
Právě tyto dvě silniční stavby budou v příštím roce finančně nejnákladnějšími, které ze svého rozpočtu zaplatí kraj. Vzhledem k náročnosti celé rekonstrukce začnou stavební práce hned v dubnu.
V rámci rekonstrukce silnice III. třídy číslo 29015 a 29013 Raspenava, Lužec - Lázně Libverda - Ludvíkov bude řešen úsek silnice ve stávající trase a ve stávajícím šířkovém uspořádání v celkové délce 5,2 km. Cílem stavební úpravy je odstranění poruch vozovky, rekonstrukce nezpevněných krajnic a odvodnění. Součástí je i výměna svislého dopravního značení, zádržných systémů a nové vodorovné dopravní značení. Vzhledem ke změně nivelety silnice související se zesílením krytu vozovky budou upraveny vjezdy na sousední nemovitosti a na přilehlé pozemní komunikace. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 45,1 milionu Kč. Rekonstrukce bude v plném rozsahu hrazena z rozpočtu kraje," uvedl Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.
Předmětem rekonstrukce III. třídy číslo 28736 v obci Bzí je oprava krytu havarijního stavu vozovky v délce 2,3 km. „V užších úsecích stavbaři rozšíří vozovku zhruba o 1 metr tak, aby komunikace měla normovou kategorijní šířku. Ve vybraných místech vzniknou výhybny pro bezpečné míjení protijedoucích vozidel," popsal náměstek Marek Pieter. Součástí rekonstrukce bude i úprava autobusových zastávek, odvodnění vozovky, dopravní značení, oprava propustků a sanace ujíždějícího svahu. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 12,8 milionu Kč. Pokud Státní fond dopravní infrastruktury vypíše dotační program, budeme usilovat o získání dotace," dodal náměstek.
V roce 2018 Liberecký kraj proinvestuje ze svého rozpočtu minimálně 300 milionů Kč na rekonstrukce silnic. V rámci evropských dotací plánuje v příštím roce rekonstruovat silnice v minimálním objemu cca 250 milionů Kč. O získání dalších finančních prostředků bude kraj usilovat, zejména u Státního fondu dopravní infrastruktury.
Související články
Liberecký kraj již vybírá zhotovitele rekonstrukcí silnic na rok 2018
Kraj požádá o dotaci na rekonstrukci páteřní turnovské komunikace
Obrazem: Jak probíhá výstavba kruhových objezdů v Semilech
Kraj opraví další silnice, pomůže navýšená dotace od státu
FOTO: Zrekonstruovaný unikátní most v Bystré otevřeli i pro auta
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Meziročně se podíl nezaměstnaných v kraji zvýšil o procento
Semilská rodačka vystavuje s největšími poklady Čech
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Druhý ročník Ceny Správy jeskyní hledá osobnosti krasového podzemí
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
Nejčtenější články
14.04.: VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
13.04.: Plán investic Městské sportovní Turnov pro rok 2026 je připraven
12.04.: Kultura v Železném Brodě v dubnu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.