Kraj vybral dodavatele zemního plynu. Zvítězila společnost ČEZ ESCO

11.04.2024 11:52:12 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj vybral dodavatele zemního plynu. Zvítězila společnost ČEZ ESCO

Dodavatele zemního plynu pro své příspěvkové organizace a další krajské instituce pro příští rok vybral v rámci dynamického nákupního systému Liberecký kraj. Ve veřejné zakázce s nejvýhodnější nabídkou zvítězila akciová společnost ČEZ ESCO.

Cílem zakázky byla dodávka plynu pro 27 odběrných míst 24 pověřujících zadavatelů. Jejich roční spotřeba činí 35.184 MWh. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení za dodávku jedné megawatthodiny činila 950 korun bez DPH. Firma ČEZ ESCO vyhrála s nabídkovou cenou 949 korun bez DPH za jednu megawatthodinu.

Kromě krajských příspěvkových organizací budou vysoutěžený plyn odebírat také v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, v příspěvkových organizacích měst Doksy a Turnov a v Technických a energetických službách města Český Dub.

Kraj obchoduje formou dynamického nákupního systému již několik let. „Formu dynamického nákupního systému jsme zvolili pro pružnější a rychlejší zadávání veřejných zakázek. V případě jiného způsobu jejich zadávání by celý proces trval až několik měsíců. Použití dynamického nákupního systému tuto dobu výrazně zkrátí," řekl hejtman Martin Půta.

„V rámci tohoto tendru jsme poptávali 80 procent spotřeby za fixní cenu. Zbytek budeme řešit spotovým dorovnáním. K tomuto kroku, který také vnímáme jako tlak na úspory, jsme se rozhodli na základě zkušeností a aktuální simulace dopadu cen na burze," vysvětlil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Letos v seznamu pověřujících zadavatelů chyběly Krajská nemocnice Liberec, Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola v České Lípě. „Hlavním důvodem byly zejména uvažované změny zdroje vytápění," dodal náměstek Miklík.

Vloni Liberecký kraj zaplatil za plyn i elektřinu zhruba 189 milionů korun včetně DPH a poplatku za distribuci energie. Letos to bude nárůst mezi dvaceti až pětadvaceti procenty. „Důvodem pro tento nárůst je zejména změna v regulačních poplatcích za energie. Na druhou stranu předpokládáme úsporu ve spotřebě organizací s ohledem na mimořádně teplou zimu," uzavřel Miklík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém
Krajská tripartita jednala o dopadu cen energií na krajské firmy
Liberecký kraj doposud neobdržel nabídky na dodávky plynu a energie
ESCO zdarma poskytne záložní zdroje nemocnicím v případě výpadku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT