Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

20.04.2024 21:44:48 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Krajští radní na svém jednání vybrali firmu, která provede stavební práce v rámci projektu Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady. Je jí společnost BREX za nabídkovou cenu 174.576.629,73 včetně DPH. Součástí projektu bude také audio vybavení za dalších cca 29 milionů korun včetně DPH.

Liberecký kraj v rámci výběrového řízení, do kterého se přihlásilo celkem sedm firem, výrazně ušetřil. Celkové předpokládané výdaje projektu (stavba, vybavení, technický dozor stavby, BOZP, projektová dokumentace) totiž původně činily 263.523.093 korun včetně DPH. Předpokládaná hodnota samotné stavby činila 227.581.608,54 korun včetně DPH. Na stavbě tak kraj ušetří 53.004.978,81 korun včetně DPH. Firma začne stavební práce v květnu letošního roku a bude mít dle smlouvy 420 dnů na dokončení. Nových prostorů se tak návštěvníci dočkají na podzim roku 2025.

„Budova Lidových sadů rekonstrukci nutně potřebuje. Generální oprava se bude týkat zejména interiéru a přístavby, jež přinese kvalitnější zázemí pro umělce i návštěvníky. Vznikne kulturně kreativní centrum, které zachová historický ráz budovy, ale zásadně ji doplní o moderní technologie," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Díky chystanému projektu by měly v Lidových sadech vzniknout v rámci úprav stávajících učeben zkušebny pro začínající hudebníky a kapely a také nahrávací studio, kde by si mohli pořídit vlastní nahrávky. Dojde též k rekonstrukci velkého a malého sálu - Experimentálního studia. Kromě vybavení zvukovou a světelnou aparaturou a moderními technologiemi pro projekce získají tyto prostory nově řešenou vzduchotechniku, elektroniku a akustiku.

V budově Lidových sadů bude také nový výtah, který zajistí bezbariérový přístup napříč jednotlivými podlažími. Rekonstrukce zahrne rovněž další prostory - přísálí, balkon, galerie, technickou místnost pro velký sál a rozvodnu, chodbu v prvním patře, šatny, salonek, vstupní halu či toalety.

„Jsem rád, že se nám podařilo výrazně ušetřit v rámci veřejné zakázky. Ještě na konci loňského roku byl rozpočet stavebních prací a vybavení po dokončení projektové dokumentace a zapracování požadavků Národního památkového ústavu, požárního specialisty, distributora elektrické energie a zoologické zahrady a po započítání inflace 263.523.093 korun včetně DPH. Úspora v rámci stavebních prací činí bezmála 53 milionů korun, jelikož původní předpokládaná hodnota činila 227.581.608,54 korun včetně DPH," dodal Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

„Budeme rekonstruovat památkově chráněný objekt, a to s sebou nese mnohem vyšší nároky na řešení stavby. Také současné požární normy jsou daleko přísnější než při vzniku původního kulturního domu," doplnila Vinklátová. „Nový prosklený malý sál musí mít stínění, aby se v létě nepřehříval."

Rozlučkový večer se současnými Lidovými sady se uskutečnil ve velkém sále 18. ledna 2024 na koncertě Bratří Ebenů. Nových prostorů se návštěvníci dočkají na podzim roku 2025.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT