Kraje pro bezpečný internet. Žáci opět soutěžili o ceny

08.06.2022 18:57:27 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Kraje pro bezpečný internet. Žáci opět soutěžili o ceny

Kraje pro bezpečný internet. Tak se jmenuje celostátní projekt, jehož součástí jsou on-line kvízy s tématikou internetové bezpečnosti. Zapojily se do něj i děti z Libereckého kraje. Vítěze v pátek 13. května ocenili v zasedací místnosti číslo 111 v přízemí krajského úřadu zástupci odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu krajského úřadu.

„V dnešní době je internet nepostradatelnou součástí našich životů. Je to ale zároveň virtuální svět plný nástrah a nebezpečí. Jsem proto velice rád, že existují projekty, jakým je tento. Díky němu se děti snáze vypořádají s rizikem tohoto prostředí a budou lépe připraveni na řešení jeho negativních důsledků," uvedl hejtman Martin Půta.

Soutěžící si mohli na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty a ověřit si své znalosti v základním Soutěžním kvízu. Pro úspěšné řešitele byla následně i jeho složitější varianta Kvíz Plus, obsahující náročnější otázky. K 28. únoru tohoto roku, kdy byla soutěž ukončena, se zaregistrovalo zhruba 37 tisíc soutěžících z celé republiky, z toho téměř 33 tisíc žáků a studentů a z celkového počtu registrovaných jich téměř 22 tisíc soutěžní kvízy úspěšně absolvovalo.

Výherce soutěžního kvízu, kteří úspěšně kurz absolvovali, vylosoval krajský koordinátor primární prevence v měsíci březnu. Losovalo se ve dvou kategoriích: od osmi do dvanácti a od třinácti let výš; vždy po třech výhercích.

Z mladší skupiny byly vylosovány Linda Hříbalová a Barbora Arnoldová ze Základní školy Aloisina Výšina, Liberec a Karolína Švandová ze Základní školy Rynoltice. V kategorii starších to byli Kristýna Oščatková ze Střední umělecko-průmyslové školy Jablonec nad Nisou a Natálie Moiselová a Daniel Hudec ze Střední školy Klíč v České Lípě.

Výherci dostali například herní myš, sluchátka, fitness náramek nebo chytré hodinky. Ty do soutěže věnovali sponzoři projektu - firmy Microsoft a Gordic a sdružení CZ.NIC.

Mezi 1. a 3. dubnem se uskutečnilo on-line finálové krajské kolo soutěžního Kvízu Plus, ve kterém se utkalo pět z nejrychlejších řešitelů ze škol v Libereckém kraji. Všechny první tři místa nakonec obsadili žáci ze Střední průmyslové školy v České Lípě - na prvním místě Daniel Schneider, na druhém místě Marek Borůvka a na třetím místě Lukáš Vytiska. Za jejich vědomosti z oblasti internetové bezpečnosti na ně čekaly opět ceny - x-box, bezdrátový ovladač k herní konzoli, bezdrátová myš a další. Daniela Schneidera dále čeká celorepublikové kolo, jež se uskuteční 14. června na pražském magistrátu.

Další ročník soutěže se bude konat od 1. září 2022 do 28. února 2023. V rámci projektu jsou plánována nová témata - sociální sítě, reklamy na internetu, podvodné e-maily a phising, mediální gramotnost - hoaxy a fake news, Všechna videa pro žáky a studenty, pro seniory, pro rodiče malých dětí, ale i odborníky v pomáhajících profesích jsou volně dostupné na Facebooku, webu www.kpbi.cz a na YouTube.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěž Kraje pro bezpečný internet se vrací. Zapojte se do konce února
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Děti se učí bezpečnému chování na internetu. Pomáhají jim v tom i kvízy
Díky soutěži už ví, jak se bezpečně chovat na internetu
Žáci za znalosti o internetové bezpečnosti dostali hodnotné odměny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
25. Šermířské loučení s létem chystají na Rotštejně
Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Nejčtenější články

12.08.: Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
11.08.: V Sychrově hořely balíky slámy
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT