Krajská nemocnice podepsala smlouvu na projekt modernizace

21.10.2017 16:38:34 | Autor: Václav Řičář | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Krajská nemocnice podepsala smlouvu na projekt modernizace

Projekt Modernizace Krajské nemocnice Liberec, a. s. je zase o kus blíž ke své realizaci. Zadavatel, liberecká nemocnice, dokončila výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace všech stupňů. Vítězem se stal stejný uchazeč, jenž byl nejúspěšnější v urbanisticko-architektonické soutěži o návrh, kdy hodnotitelskou porotu složenou ze zástupců vyhlašovatele i nezávislých architektů nejvíce zaujal návrh studia SIAL architekti a inženýři spol. s r. o.

„Výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace probíhalo zcela v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Vítězem se stala společnost SIAL architekti a inženýři spol. s r. o. s konečnou cenou za dílo ve výši 53 milionů korun, což je částka nižší, než byla původně uváděna v soutěži o návrh," konstatuje profesor Petr Moos člen představenstva KNL, a.s. odpovědný za Modernizaci KNL, a.s.

„Pro mě je dnešní podpis smlouvy s projektantem zásadním okamžikem," říká Richard Lukáš, lékařský ředitel KNL, jeden z iniciátorů dostavby nemocnice a pokračuje: „Znamená zhmotnění nápadů, vizí, diskusí i hádek, které jsme před 5 lety začali, když jsme poznali, že další rozvoj naší nemocnice není možný bez zásadního kroku, jakým je stavba nového pavilonu. Jsem hrdý na to, že jsem stál u zrodu této myšlenky a děkuji všem, se kterými jsme dovedli projekt modernizace takto daleko. Jsem přesvědčen, že projekt dotáhneme do zdárného konce," dodal lékařský ředitel Lukáš.

Do procesu zpracování projektové dokumentace vstupuje aktivně Krajská nemocnice, a.s., která bude se zpracovatelem spolupracovat především na konkrétní podobě všech staveb projektu. Od návrhu, který byl zapojen do soutěže, se bude lišit, a to v závislosti na potřebách liberecké nemocnice. Pro posílení kompetencí v oblasti projektování zdravotnických staveb na straně dodavatele, si vítězný zpracovatel přizval ke spolupráci firmu DOMY s.r.o. Zástupci společnosti DOMY s.r.o., která se mimochodem stala třetím nejúspěšnějším uchazečem v soutěži o návrh, se tak stali jedněmi z autorů výsledného řešení.

„V této chvíli jsme na startovní čáře závodu směřujícímu k novému pavilonu Centra urgentní medicíny Krajské nemocnice Liberec. Dlouhé sny a potřeby mnoha lékařů, zdravotního personálu a pacientů se začnou zhmotňovat do reálných objektů," říká Tomáš Hocke, starosta Turnova, menšinového akcionáře KNL, člen řídícího výboru Modernizace KNL a také člen Realizačního týmu Modernizace KNL. „Závod bude dlouhý - vytrvalostní. Proto přeji hodně trpělivosti, empatie a porozumění celému realizačnímu týmu: akcionářům, lékařům, projektantům, stavařům. Dlouho jsme trénovali a teď je třeba zkusit doběhnout nebo třeba i dojít do cíle," dodal Tomáš Hocke.

„Jako občan i primátor Liberce vítám zahájení projektu modernizace KNL. Doufám, že to pro obyvatele Liberce a okolí bude znamenat zlepšení dostupnosti základní lékařské péče v největší krajské nemocnici,"říká k podpisu Tibor Batthyány, primátor Statutárního města Liberec, které je menšinovým akcionářem KNL, a.s.

„Podpisem smlouvy s projektantem skončila otevřená architektonická soutěž, díky které jsme získali formu a tvar nového pavilonu urgentní medicíny. Dalším cílem teď bude kvalitní projektová dokumentace, podle které bude v budoucnu možné postavit novou budovu jako jednu z podmínek zachování špičkové medicíny pro obyvatele Libereckého kraje. Kraj se zavázal tento projet podpořit částkou ve výši 1 miliardy korun a je připraven aktivně vstoupit i do financování stavby projektu," říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Podpis smlouvy je důležitým krokem na cestě k novému pavilonu v KNL, a.s. Věřím, že dneškem začíná již reálná práce na projektu a následně i na samotné stavbě. Kromě ní je však nutné podporovat i běžné inves-tice včetně obnovy přístrojů. To je úkol pro vedení nemocnice a tři akcionáře, tj. Liberecký kraj, statutární město Liberec a Město Turnov. Osobně jsem připraven rozumné investice podporovat," říká náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka.

„Přestože KNL, a.s. každoročně do své obnovy ze svých prostředků investuje přibližně 150 milionů Kč, tak se může dlouhodobě zavázat k pravidelnému příspěvku ve výši 20 milionů Kč ročně, aniž by ohrozila ostatní investice v obou nemocnicích," komentuje proces modernizace generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný. Proto podle Nečesaného management vítá rozhodnutí akcionářů o podpoře financování modernizace KNL. Bez tohoto rozhodnutí by podle něj bylo velmi problematické udržet stávající rozsah a kvalitu poskytované péče, včetně specializované péče. „Do budoucna musíme definovat celkové investiční potřeby, možnosti financování z vlastních zdrojů a hledat další zdroje peněz. Bez toho liberecká nemocnice nebude schopna udržet konkurenceschopnost s fakultními nemocnicemi, které mají vícezdrojové financování nastavené," zdůraznil generální ředitel Nečesaný.

Předpokládaná výše stavební investice je 950 milionů Kč bez DPH. Termín získání stavebního povolení se dle smluvního harmonogramu předpokládá do konce roku 2019. Předpokládané zahájení stavby pak během roku 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výběrová řízení na pozice ředitelů krajských nemocnic probíhají
Liberecká nemocnice pokračuje v obměně vozového parku
Liberecká nemocnice pořídí novou magnetickou rezonanci
Krajská nemocnice Liberec už ví, jakou podobu získá díky modernizaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT