Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online

06.04.2020 20:27:43 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online

Krajská vědecká knihovna v Liberci je sice nyní z důvodu mimořádných opatření uzavřená, pomyslné virtuální brány zde však čtenářům a uživatelům přesto otevřeli dokořán.

Vzdálená registrace do knihovny, půjčování odborných e-knih i krásné literatury, denní tisk a časopisy, pomoc s citacemi, vytváření rešerší, to vše a mnoho dalšího Vám mohou v této době nabídnout on-line na adrese  https://www.kvkli.cz/e-knihovna/knihovna-online.html

„Tuto nabídku můžeme poskytnout díky kolegyním a kolegům, kteří se on-line službám nyní ze všech sil věnují, vyřizují vzdálenou registraci, odpovídají na dotazy, telefonicky nebo mailem poradí, kde je třeba," řekla Blanka Konvalinková, ředitelka knihovny.

I v době uzavření nabízí knihovna nejen studentům a pedagogům, ale i dalším zájemcům spoustu zajímavých informací a nástrojů. Většinu dále uvedených služeb nabízí registrovaným čtenářům, ale registrovat se je možné také ihned vzdáleně přes internet. Podrobný postup naleznou zájemci zde: https://www.kvkli.cz/jak-se-zaregistrovat.html nebo mohou napsat na adresu is@kvkli.cz.

Určitě nejzajímavější je možnost využití elektronických knih. Aktuálně má krajská knihovna v nabídce více než 20 000 titulů. Vyzkoušet můžete odborné publikace v angličtině, z českých knih se jedná o tituly z nakladatelství Karolinum, Munipress, Portál, Grada, Fraus a dalších. Žáky a studenty možná zaujme možnost e-výpůjčky učebnic základních a středních škol. A nechybí ani beletrie. Vše o e-knihách najdete na webu: https://www.kvkli.cz/e-knihovna/e-knihy.html.

Všem, kdo se zajímají o dění ve světě, nabízíme kolekci denního tisku a časopisů z celého světa PressReader, milovníci hudby mohou vyzkoušet databáze hudebních nahrávek Naxos. V archivu časopisu Vogue najdete všechna čísla vydání tohoto módního časopisu od konce 19. století včetně těch aktuálních. Více o nabídce databází na: https://www.kvkli.cz/e-knihovna/licencovane-databaze.html.

„Naše knihovna je moderní organizace, která pracuje s online nabídkou dlouhodobě. Nyní se ukazuje, jak je potřeba právě tuto cestu zdokonalovat a její možnosti prohlubovat. Nejen pro krize tohoto typu," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Studentům, kteří připravují své seminární, závěrečné nebo diplomové práce a nevědí si rady s citacemi, doporučují vyzkoušet citační software CitacePro: https://www.kvkli.cz/sluzby/doplnkove/citace-pro.html. Nabízí rychlý a jednoduchý systém tvorby citací. I nyní funguje rešeršní služba - na základě Vámi zadaného tématu Vám vytvoříme soupis relevantních dokumentů: https://www.kvkli.cz/sluzby/zakladni/resersni-sluzba.html.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak se semilská knihovna připravuje na návrat čtenářů
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
FOTO: Otevření nové knihovny v Železném Brodě lákalo
Můžete dát hlas nejoblíbenější knize v kategorii Cena čtenářů
Kraj vyhlašuje již třetí ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT