Krajské kolo Dětské recitace si žáci z turnovské Žižkovky užili
18.04.2018 14:47:22 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov
Základní školu v Žižkově ulici v Turnově v krajském kole soutěže v recitaci reprezentovali dva žáci - Barbora Šimůnková z 6. A ve III. kategorii a Timon Drahoňovský z 8. A ve IV. kategorii. Oběma se jejich vystoupení zdařila. Timon svým projevem oslovil porotu natolik, že postupuje do Svitav na celostátní přehlídku Dětská scéna 2018.
Dětská recitace je soutěž s dlouhou tradicí. Letos probíhá již 47. ročník. Dobrou vizitkou dnešní doby je velký zájem dětí o recitaci. Zatímco dříve některé věkové kategorie bývaly v okresním i krajském kole naplněny jen zčásti, v posledních letech se s tím už nesetkáme. Nadšených recitátorů je mnoho.
V krajském kole v Liberci se v každé ze čtyř kategorií sešlo 12 recitátorů. Porotci měli nelehký úkol - vybrat z každé kategorie dva postupující do celostátního kola. „Děkujeme porotcům z okresního i krajského kola za cenné připomínky. Oběma našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Timonovi přejeme úspěch v celostátní přehlídce," dodala za ZŠ Žižkova Turnov Jana Kepková.
Související články
Setkání seniorů na Žižkovce pozdravili recitátoři i školní bytosti
Na soutěži vypravěčů v Turnově předali žáci ze Žižkovky svou knihu
Žákyni z turnovské Žižkovky ocenili v soutěži Vezmi žlutou barvičku
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích
Nejčtenější články
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.