Krajský přebor: Bod za remízu získaly Bozkov a Sedmihorky

02.04.2017 19:58:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ze čtyř mužstev okresu Semily v krajském přeboru nevyhrál ve druhém jarním kole nikdo. Alespoň bod ale získaly Sedmihorky po remíze 3:3 se Skalicí a Bozkov po bezgólové variantě s Bílým Kostelem. Vysoko 5:1 prohrála Lomnice v Železném Brodě. Blízko k bodu měly i Semily ve Velkých Hamrech, ale vše zhatil gól domácího Šidla v 81. minutě.

Sedmihorky - Skalice 3:3 (2:3)

Skalice byla pro domácí určitě kvalitnějším soupeřem než Frýdlant v minulém kole a nakonec řádně domácí pozlobila. První branku vstřelil už v 6. minutě domácí Daniel Škréta, ale hosté záhy vyrovnali gólem Havláska a ve 13. minutě šli do vedení díky druhé brance Demkeho. Hrálo se nahoru dolů a útok měl přednost před obranou. Dvě tutovky měl Škréta, ale vždy výborně zasáhl brankář Sklaice Osmančík. V 31. minutě Vaníček vystihl hostům malou domů a vyrovnal na 2:2. Do konce poločasu se ale znovu dostali do vedení hosté, když po faulu na Pařízka domácí přestali hrát, ale rozhodčí nezapískal a Martínek upravil na 2:3. Ještě před odchodem do kabin mohl vyrovnat Kodr, ale pálil vedle tyče.

Utkání krajského přeboru Sedmihorky - Skalice<br />Autor: Zdeněk Matura V 55. minutě vyrovnal po akci Kodra na 3:3 střídající Vitkovič. Poté ale zbytek zápasu ovlivnilo přísné vyloučení sedmihorského Vaníčka po druhé žluté kartě za faul popsaný takto: „Bezohledné strčení mimo souboj o míč bez vysoké intenzity." Domácí už nechtěli inkasovat, takže se stáhli a bránili remízu. V závěru měli hosté ještě jednu nebezpečnou standardku, ale nevyužili ji a obě mužstva se o body rozdělila.

Branky: 6. D. Škréta, 31. Vaníček, 55. Vitkovič - 11. Havlásek, 13. Demke, 44. Martínek. Rozhodčí: Rychtár - Janata, Jirák, ŽK: 3:4, ČK: 1:0 (58. Vaníček). Diváků: 80. Sedmihorky: Špína - Lemak (71. Jan Marek), Michal Marek, Čermák, Feurich - Ložek, Kodr, Pařízek, Vaníček - Škréta - Beneš (52. Vitkovič). Fotogalerie z utkání

Bozkov - Bílý Kostel 0:0 (0:0)

První zápas jarního kola na bozkovském hřišti příliš diváky nepotěšil, neboť za celý zápas nepadla jediná branka, i přes několik šancí na obou stranách. Ve 4. minutě kopali hosté přímý kop, ale nedošlo k ohrožení branky. Za dvě minuty kopali přímý kop i domácí. K němu se postavil Makula a nasměroval ho do levého horního rohu brány, ale brankář ho vychytal. Za minutu poslal po zemi na bránu pěknou střelu hráč hostí, ale Kanaval byl na místě. V 8. minutě po faulu na Mazánka se postavil k přímému kopu Vanc a nastřelil pouze břevno. Zanedlouho kopali domácí i kop rohový, ale gólman vyrazil před sebe a následná dorážka šla jen kousek nad břevno. Velkou šanci měl ve 22. minutě Řeháček, když mohl skórovat do prázdné brány, ale prováhal a míč mu nakonec ukopl protihráč. Ve 28. minutě se už domácí radovali z gólu, který vstřelil Řeháček, ale ten neplatil pro ofsajd. Za čtyři minuty nato zkusil štěstí z přímáku také Červený, ale ani on netrefil bránu. Další velká šance pro domácí přišla ve 37. minutě. Řeháček přihrál před bránu do velkého vápna Červenému, ale gólman jeho pěknou střelu vyrazil na rohový kop. Hosté za minutu taky zahrozili, z přímého kopu, avšak výtečný Kanaval neměl problém.

Druhý poločas začal šancí hostů, když Dominik Ďuriš utekl obraně a pálil z malého vápna, ale Kanaval domácí podržel. V 50. minutě vybojovali rohový kop hosté, ale nebyl nikterak nebezpečný. Velmi zajímavá situace přišla v 54. minutě. Gólman hostí po akci domácích chytil míč na zemi a ihned fanoušci i hráči se ozývali, že míč byl už za čarou. Avšak rozhodčí nic neviděl a hra běžela normálně dál. Za minutu nato měl dobrou šanci Červený, ale byl blokovaný dvěma hráči Kostela a poslal slabou střelu přímo na gólmana. Poté to zkusil ještě Řeháček, z levého rohu velkého vápna poslal dělovku přímo k tyči, ale Ulricha nepřekonal. V 56. minutě po přímáku Vance, Řeháček hlavičkoval do tyče. Za tři minuty kopali z nepříjemné vzdálenosti hosté přímý kop, ale Daniel Ďuriš trefil pouze zeď. Za tři minuty došlo u rohového praporku k faulu a hosté kopali přímý kop téměř z rohu. Míč následně proletěl kousek od tyče, ale Kanaval nemusel zasahovat. Následoval přímý kop Bozkovských, ke kterému se postavil Červený, ale smůla provázela celý tým a střela letěla daleko od tyče. V 79. minutě prokličkoval Hypius až k velkému vápnu a zkusil vystřelit, jenže míč neměl správný směr a projel kousek od tyče. Za minutu Červený z přímáku nasměroval míč do brány, ale hráč hostí ho odhlavičkoval do bezpečí. Velkou šanci měl následně Dominik Ďuriš, když netrefil prázdnou bránu. Ani on ale šanci nevyužil, a soupeři se tak rozešli smírně.

„Dnešní zápas nás provázela obrovská smůla. Šancí bylo myslím dostatek na vstřelení branky, ale náš problém byl jejich neproměňování. V prvním poločase jsme mohli vstřelit tři góly a zápas by mohl být rozhodnutý. Ale soupeř byl běhavý, nenechával nám prostor, dobře napadali i bránili. Chtěli jsme tři body, máme jeden. Příště zajíždíme do Hrádku, kde bude jistě také těžké získat nějaké body," dodal k utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Rozhodčí: Havel - Paulus, Řeháček, ŽK: 0:0. Diváků: 105. Bozkov: Kanaval - Plátek, Vanc, Hypius, Tuma, Makula, Mazánek, Landyš, Havel (68. Kobrle), Řeháček, Červený.

Železný Brod - Lomnice 5:1 (1:0)

V prvním poločase byli hosté vyrovnaným soupeřem, za domácí se sice trefil kapitán Jan Maryško, ale za hosty měl šanci Zboroň a Drahoňovský trefil tyč. Při nástupu do druhé půle se ale asi něco stalo v hostující kabině, po sérii chyb vstřelili domácí za 15 minut tři góly a bylo rozhodnuto. Pak sice ještě snížil Drahoňovský, ale poslední slovo měl domácí Šťastný, který uzavřel konečné skóre na 5:1.

„Půl zápasu jsme byli vyrovnaní, ale pak jsme předvedli 15 minut tragických. Citelně nám chybí kapitán Gaubman, bez nějž jsme poloviční. Máme na začátku jara těžký los a úzký kádr, když dalšími soupeři jsou Velké Hamry, Doksy a Mšeno, ale musíme se s tím nějak popasovat," řekl k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 22. Maryško, 48. a 58. Kysela, 56. Havel, 79. Šťastný - 65. Drahoňovský. Rozhodčí: Marek - Horáček, Linhart, ŽK: 2:1. Diváků: 126. Železný Brod: Kopal - Kovář, Picek, Maryško, Šefr (46. Kysela), Šimek, T. Kotlár, Král, Makula (81. M. Kotlár), Havel (63. Šťastný), Musílek. Lomnice: Cink - Starý, Poledník, Piry (62. Kutek), Košťák - Morávek (28. Dlouhý), Drusan, Vohnout, Janata (87. Švehla) - Drahoňovský, Zboroň.

Velké Hamry - Semily 1:0 (0:0)

Domácí kopali v nedělním utkání hodně standardek, ale velké šance si nevytvářeli, pouze jednou semilský gólman Sedláček vytáhl ven mezi tyče nebezpečnou domácí hlavičku.

Utkání krajského přeboru Velké Hamry - Semily<br />Autor: Antonín Bělonožník Zápas už pomalu směřoval k remíze, když domácí po rozehrání rohového kopu v 81. minutě opakovaně zacentrovali a o výhře rozhodl Šidlo. V 86. minutě si vytvořili zřejmě největší šanci zápasu hosté, ale gólman Kobachidze zasáhl skvěle kolenem a vyrovnání neumožnil.

„Soupeř byl určitě kvalitnější než před týdnem Železný Brod, o to víc mrzí, že jsme neproměnili velkou šanci v závěru a neodvezli si bod," doplnil k utkání trenér Semil David Grebeníček.

Branka: 81. Šidlo. Rozhodčí: Marek - Blaschke, Vrtal, ŽK: 2:2. Diváků: 170. Semily: Sedláček - Pácalt (85. Zelenka), Seifert, Motejlek, Hradecký - Otmar, Grebeníček, Zonyga, Močkovský - Houžvička, Liška (82. M. Lukeš). Fotogalerie z utkání na Našem Jablonecku