Krajský přebor: Bozkov se vysokou výhrou posunul na druhé místo

10.11.2013 18:15:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Poslední mistrovské utkání v sezoně hrál Bozkov s Mimoní z důvodu podmáčeného hřiště na umělé trávě v Jičíně. Po pomalém začátku Bozkovští rozjeli útočnou smršť a díky výhře 5:0 se o jedinou branku posunuli v tabulce krajského přeboru před Semily na druhou příčku.

V dalším utkání rezerva FKP Turnov vyhrála v Desné a Sedmihorky získaly bod po remíze se Mšenem, stejně jako předtím v týdnu v dohrávce se Skalicí.

Podrobnosti k utkání Mírová - Semily najdete samostatně zde.

Bozkov - Mimoň 5:0 (1:0)

Domácí byli před utkáním favoritem, ale měli na paměti nezdar z utkání v Desné, tak začali opatrněji. Hostům se dlouho dařilo narušovat jejich kombinace, a tak největší šanci měli hosté, když Hanoušek postupoval na Maňáka z půlky sám, ten ho však výborně vykryl. Od 20. minuty se převaha Bozkova začala stupňovat a přišla i branka v síti Michálka. Makula na hranici pokutového území skvěle uvolnil Havla, který se nemýlil - 1:0. Bohužel pro Bozkov už ve svých dalších šancích jak Havel, tak Červený úspěšní nebyli.

Druhý poločas začali lépe hosté a Maňák se měl dvakrát co činit, aby udržel čisté konto a hubený náskok domácích. V 53. minutě Plátek našel kopem z rohu hlavu Jíry a pojistka byla na světě - 2:0. Mimoň se však nevzdávala a šance si dokázala vypracovat, bohužel pro ni šly střely vedle a nebo vytáhl opět úžasný zákrok Maňák po hlavičce zblízka. Na druhé straně zahrozil Coufal, ale míč skončil vedle levé tyče. A hosté mohli litovat další zahozené šance, protože po rohu zahrál jeden z nich rukou a Marek Jíra se z penalty nemýlil - 3:0. Další šanci hostů zlikvidoval výtečný Maňák, aby pět minut před koncem po faulu na Makulu zkompletoval hattrick Jíra opět z penalty - 4:0. A v poslední minutě se po rychlé akci trefil i střelec posledních zápasů „Pepiček" Coufal na 5:0.

Fotbal krajský přebor, utkání Sokol Bozkov - Jiskra Mimoň<br />Autor: Karel Čermák „Dnešní zápas a náš výkon nebyl tentokrát ideální, spíše průměrný. Pro hosty je prohra možná až krutá a my vděčíme Maňákovi za to, že vše pochytal a nepřipustil komplikace. Věděl jsem, že zopakovat kvalitu z minule bude těžké, což se potvrdilo. Přesto si myslím, že výhra je zasloužená, protože my své šance proměnili a soupeř ne. Když jsme dokázali udržet míč na zemi, tak jsme soupeře přehrávali. Děkujeme všem co nás přijeli podpořit do Jičína a drželi nám palce po celý podzim. Na jaře se těšíme opět na Vaši přízeň," doplnil k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 25. Havel, 53., 69. a 85. Jíra (druhá a třetí z penalty), 89. Coufal. Rozhodčí: Nádeník - Trdla, Polák, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Bozkov: Maňák - Liďák, Feri, M. Jíra, Kobrle -  Coufal,  Mazánek, Makula, Plátek (85. Hlava) - Červený (70. Kubán), Havel. Fotogalerie z utkání

Desná - FKP Turnov 0:2 (0:1)

Hosté si připsali zasloužené vítězství, když nastřelili ještě celkem tři tyče (dvakrát Randák a  jednou Zdražil) a měli i mnoho dalších šancí, například Tvrdý a Matoušek ještě v prvním poločase. Klíčová byla 22. minuta utkání, kdy při domácí šanci podržel hosty brankář Hyka, po rychlém výkopu následoval brejk, při kterém po akci Šulce vstřelil branku na 0:1 Korček. Druhý gól hostů padl až v 65. minutě, když se trefil po rohovém kopu Zdražila D. Škréta.

Branky: 22. Korček, 65. D. Škréta. Rozhodčí: Ujka - Bohatý, Řeháček, ŽK: 2:1. Diváků: 100. FKP Turnov: Hyka - Tvrdý (85. Nedošetko), Šteffan, Matoušek, Čermák - Kunst, Korček - Bezemek (70. J. Škréta), Zdražil, Randák - Šulc (44. D. Škréta).

Dohrávka: Skalice - Sedmihorky 1:1

V dohrávaném utkání se střetli fotbalisté Sedmihorek ve středu 6. listopadu na umělé trávě v Heřmanicích se Skalicí. Hra hostů vycházela ze zajištěné obrany se snahou neinkasovat a z rychlých protiútoků branku vstřelit. To se jim dařilo až do 20. minuty, kdy se do míče opřel asi z 28 metrů domácí útočník Lukáš Martínek a nevídanou a hlavně přesnou ranou přímo do šibenice vstřelil první gól. Po této brance začali Sedmihorští hrát o něco aktivněji směrem dopředu a v 43. minutě byli blízko vyrovnání, ale samostatný únik Koudelky, po Dvořákově přihrávce, šel vedle brány.

Ve druhém poločase se však Koudelka dočkal, když se opět v samostatném úniku tentokrát nemýlil, a bylo vyrovnáno. V závěru ještě domácí zahrozili po centru a hlavičce, která jen těsně minula bránu. Nadějné akce Pařízka a Červinky gólem neskončily, takže si mužstva spravedlivě rozdělila po bodu.

Branky: Martínek - Koudelka. Rozhodčí: Paulus -  Šťastný, Hrbáček, ŽK: 2:2. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Valentín - Pařízek, Dvořák, Mencl, Kroupa, Koudelka (81. Iluska) - Červinka (89. Staněk).

Mšeno - Sedmihorky 2:2 (0:0)

Hosté hráli ze zajištěné obrany s případnými protiútoky. V úvodu utkání měli domácí sice lehce navrch, ale postupem času se hra vyrovnávala, a následně byli víc aktivnější hráči Sedmihorek. V 38. minutě mohli jít dokonce do vedení, když Kroupovu střelu z 12 metrů zázračně vyrazil domácí brankář. O tři minuty později měl vedoucí gól na kopačce Pařízek, ale v samostatném úniku přestřelil.

Vstup do druhého poločasu připomněl hostům zápas s Doubím. Hned po rozehrávce se k míči dostal Mrklas a tvrdou ranou z 20 metrů pod břevno vstřelil vedoucí gól Mšena. Jenže na rozdíl od zápasu s Doubím Sedmihorští nesložili zbraně a zůstávali aktivnější. V 52. minutě zaslouženě vyrovnali, když po Dvořákově přihrávce šel Pařízek sám na bránu, obešel i brankaře a trefil se do prázdné brány. V 76. minutě opět po Dvořákově přihrávce běžel Koudelka sám na bránu, šikovně přehodil gólmana a rázem hosté vedli 1:2. V 89. minutě po zpětné přihrávce Staňka mohl zvýšit Kroupa, ale jeho střela z 8 metrů trefila pouze dobře postaveného brankáře. A bohužel prakticky z protiútoku v poslední minutě zápasu se domácí trefili šťastnou střelou odraženou od tyče a vyrovnali na 2:2.

Branky: 46. Mrklas, 89. xx - 52. Pařízek, 76. Koudelka. Rozhodčí: Linhart - Ujka, Řeháček. Sestava Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Valentín - Pařízek, Mencl, Dvořák, Kroupa, Koudelka - Červinka (83. Staněk).