Krajský přebor: Černý víkend pro Sedmihorky, Rovensko i Turnov

02.09.2019 22:52:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Ani jeden z našich zástupců v krajském přeboru ve čtvrtém kole nebodoval. Sedmihorky na trávníku jabloneckého Mšena i Rovensko doma proti Stráži pod Ralskem favorité nebyli, ale překvapila vysoká prohra Turnova v neděli doma se Skalicí.

Mšeno - Sedmihorky 2:0 (2:0)

Do 8. minuty byli hosté aktivnější, ale pak následovala nádherná střela Čížka nůžkami přes hlavu, která by mohla aspirovat i na gól roku a bylo to 1:0. Ve 22. minutě se odrážel míč v pokutovém území a Štemberk tvrdou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Hosté se ale nevzdali a vytvořili si několik šancí. Ve 34. minutě Pařík unikl, ale zblízka mířil jen do gólmana France. Ve 40. minutě Martin Špína opět pouze jen prověřil domácího gólmana.

Na začátku druhé půle měli velkou šanci domácí, ale Zachoval včas vyběhl a příležitost zlikvidoval. Urbánek v další šanci hostů pálil opět do gólmana. V závěru ještě jednou hosty zachránil Zachoval.

Utkání Jiskra Mšeno - FK Sedmihorky<br />Autor: Jiří Endler „Za výkon na trávníku favorita v Břízkách se nemáme za co stydět," řekl za Sedmihorky Miroslav Kobrle. Příští zápas s Železným Brodem hrají Sedmihorky už od 10 hodin, pak totiž následuje oslava 100 let klubu. K vidění bude zápas žáků, starých gard, a na závěr i hudební zábava a ohňostroj.

Branky: 8. Čížek, 22. Štemberk. Rozhodčí: Pešava - Bačo, Horáček, ŽK: 0:2. Diváků: 90. Sedmihorky: Zachoval - Najman (61. Ložek), Holý (89. Janata), Čermák, Marcel Špína (54. Veselovský) - Hranec (46. Novotný), S. Kodr, Urbánek (83. Beneš), O. Kodr - Pařík, Martin Špína. Fotografie z utkání

Rovensko - Stráž p. R. 1:3 (0:1)

Domácí hráli na začátku dobře a bojovali. Ve 38. minutě Soukeník založil útok, L. Malý našel Štěpničku, který otevřel skóre. Hosté vyrovnali až v 67. minutě, kdy po se po standardce vrácený balon dostal k Olbrichovi - 1:1.

Pak ovšem následovaly dvě sporné penalty proti domácím v 75. a 88. minutě, které proměnil zkušený Věchet. Přitom při jejich předchozí šanci byla píšťalka rozhodčího němá. V 76. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen M. Pařízek a domácí byli i v oslabení lepší, ale vyrovnat nedokázali. V závěru rostlo napětí mezi diváky a rozhodčími, naštěstí tentokrát bez dohry.

Branky: 38. Štěpnička - 67. Olbrich, 75. a 88. Věchet (obě z pen.). Rozhodčí: Průša - Suchánek, Slívko, ŽK: 5:1, ČK: 1:0 (76. M. Pařízek). Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Kočí, Bangha, M. Pařízek, Perger (84. A. Pařízek) - Mencl, Śtěpnička, Krejčík, Mikule - L. Malý (62. Vágenknecht), Soukeník.

Turnov - Skalice 0:4 (0:1)

Turnovu kvůli zraněním chybí Svoboda, Havel, Moravec a kvůli pracovním povinnostem i Papoušek. Domácí vytvářeli individuální chyby a za nepříznivého stavu už se nedokázali zvednout.

Na začátku zápasu měli domácí několik šancí, které ale neproměnili a po velké chybě při brejku ve 42. minutě obdrželi gól Sedláčkem na 0:1. V úvodu druhé půle chyboval gólman Králíček a hosté vedli po brance Musílka 0:2! Pak byli hosté pohyblivější, měli větší vůli po vítězství, které potvrdili dalšími dvěma góly.

„Výsledek je hrozný, individuální chyby ve 42. a 46. minutě utkání praktiky rozhodly. Poté už jsme neměli sílu ani kvalitu utkání otočit," komentoval utkání trenér Turnova Emil Šafář.

Branky: 42. a 70. Sedláček, 46. Musílek, 58. Kraus. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Smoleňák, ŽK: 1:4. Diváků: 150. Turnov: Králíček - Šimek, Drahovzal (61. Syrovátka), Kordík, Beníšek - Landfeld (46. Tvrdý), Bělina, Tomašov (68. Sysel), Bernát (79. Veber) - Benek (82. Mach), Nulíček.