Krajský přebor: Jabloneček si připsal proti Brodu první jarní výhru

23.04.2012 14:15:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pěnčín u Turnova,Semily,Turnov

Již v sobotu si připsali první jarní výhru fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou nad Železným Brodem. Další utkání krajského přeboru se dohrávala v neděli, Semily i rezerva Turnova ale shodně svým soupeřům na cizích hřištích podlehly.

Dalším zápasem tohoto kola byl okresní souboj Košťálov - Sedmihorky, který vyhráli 3:0 hosté. Podrobnosti k zápasu, včetně fotogalerie čtěte zde.

Jablonec n. J - Železný Brod 3:0 (1:0)

V  utkání s Železným Brodem už potřebovali domácí naplno bodovat. Ve 3. minutě si naskočil na centr volný Brezar a jeho hlavička skončila jen na boční síti. V 8. minutě vyvezl z vlastní poloviny míč Brož, přihrávkou našel Palduse, který prošel přes tři hráče středem hřiště až před brankáře Kopala a podél něho s klidnou hlavou otevřel skóre zápasu. Brodští se snažili o vyrovnání, ovšem nebezpeční byli pouze z dlouhých autových vhazování, zahrávaných přímo do brankoviště.

Úvod druhé půle patřil Brodu, který zlepšil pohyb a z mírného tlaku vytěžil střelu mířící přímo do rukavic Farského. Nadšení hostí ukončil v 58 minutě druhý gól v jejich síti. Po autu na půlce hřiště, našel dlouhým pasem za obranu Pavel Vrána svého bratra Honzu, jenž celou akci vyšperkoval skvostnou přihrávkou na malé vápno, kde nabíhající a volný David Braun pohodlně skóroval střelou do odkryté branky. Hosté ještě zkoušeli výsledek zkorigovat, ale k přímému ohrožení domácí branky se nedostali. V 77. minutě definitivně rozhodl Brezar. V rychlém kontru ho J. Vrána vybídl do souboje s vybíhajícím Kopalem a Brezar křižnou střelou rozvlnil síť potřetí. Jablonec mohl vedení ještě zvýšit , ale žádná z možností již nebyla využita. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak domácí mohli radovat z prvního jarního vítězství.

„Výsledek odpovídal průběhu hry a kvalitě předvedených výkonů obou mužstev. Vítězství je o to cennější, že se tak stalo v době, kdy máme plnou marodku," poznamenal po utkání David Holman.

Branky: 8. Paldus, 58. Braun, 77. Brezar. Rozhodčí: Rakouš, Mrkáček, Vydra, ŽK: 5:1. Diváků: 240. Jablonec n. J.:  Farský - P. Vrána, Pastor (46. Peterka), Nechanský, Brož - Hrbek, Paldus, Šilhán, Braun (87. Exner) - J. Vrána (83. Friede), Brezar.

Višňová - Semily 4:3 (2:0)

Zápas dvou rozdílných poločasů, v prvním hosté zahráli velmi špatně, ve druhém lépe a kdyby tak hráli celý zápas, tak mohli získat minimálně bod. V domácím dresu se v prvním poločase trefil Jakl a těsně před přestávkou Šmidrkal.

Po bouři v semilské kabině nastalo ve druhé půli zlepšení, ale předtím ještě zvýšil na 3:0 Štrbák. Teprve až poté snížil za Semily Buček. Zbytek zápasu ovlivnilo vyloučení Bohatého, po kterém domácí vstřelili čtvrtou branku. Za Semily snížil dvěma góly z brejků střídající Vrchovský, ale na vyrovnání už hostům nezbýval čas ani síly.

Branky: 20. a 75. Jakl, 45. Šmidrkal, 65. Štrbák - 68. Buček, 84. a 92. Vrchovský. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (72. Bohatý). Diváků: 200. Semily: Koudelka - Regenermel, Hrmo, Grebeníček (63. Buček), Bohatý - Prousek (30. Feri), Hájek - Veg, Ševčík, Kočí (63. Vrchovský) - Kulhánek.

VTJ Rapid Liberec - FKP Turnov B 4:2 (2:2)

Domácí si hned od začátku vytvořili tlak, po kterém se ujali po 20 minutách vedení brankou Nováka. Hosté se ale rozehráli a otočili stav brankami Zdražila a Lhotáka. Při prvním gólu centroval Nahodil a Zdražil střílel přesně hlavičkou, při druhém se k odraženému míči dostal Lhoták, který před brankou nezaváhal. Po zbytečné chybě v obraně ale domácí těsně před poločasem vyrovnali.

V druhé části šli liberečtí hráči do vedení šťastnou brankou, kdy Hybner z voleje přeloboval vyběhnutého brankáře Hyku. Velkou šanci na vyrovnání měl Ježek, ale nevyužil ji a místo toho domácí v závěru navýšili skóre na konečných 4:2.

Branky: 19. a 44. Novák, 58. Hybner, 86. Landyš - 28. Zdražil, 38. Lhoták. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 1:0. Diváků: 60. FKP Turnov B: Hyka - Lhoták, Matoušek (30. Žabokrtský), Nahodil, Čermák - Korček (80. Šteffan), Zdražil, Škréta, Jaček - Randák, Ježek (70. Vít).