Krajský přebor: Lomnici zajistili výhru gólem Gaubman a skvělý Přibyl

11.10.2022 21:59:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

V desátém kole krajského přeboru naplno bodovala jen Lomnice, která dokázala díky skvělému brankáři jedinou brankou porazit Višňovou, Sedmihorky si připsaly remízu se Skalicí a Rovensko s Frýdlantem. Studenec se část zápasu s prvním Hrádkem držel, ale závěr nezvládl a prohrál.

Sedmihorky - Skalice 1:1 (1:0)

Vyrovnaný zápas nakonec skončil zaslouženou remízou. Úvodní gól zápasu vstřelil ve 33. minutě za domácí Falkenberg.

Ve druhé části Sedmihorky výhru nepotvrdily, naopak hostům se podařilo v 63. minutě vyrovnat díky brance Konečného. Další branka už napadla, takže obě mužstva získala za remízu po bodu.

Branky: 33. Falkenberg - 63. Konečný. Rozhodčí: Jirák - Linhart, Kadlec, ŽK: 0:1. Diváků: 80. Sedmihorky: Kanaval - Najman (71. Bejda), Žabokrtský, Štěpnička, Mrázek, Falkenberg, Urbánek, Körber, Mat. Randák, Parsi, Macháček.

Lomnice n. P. - Višňová 1:0 (0:0)

Plný bodový zisk zajistil domácí Lomnici fantastický výkon gólmana Přibyla, který za svá záda nepropustil jediný míč. V 6. minutě se zranil P. Horáček, takže ho musel nahradit Majer. Ve 30. minutě měli první velkou šanci hosté, ale v závaru po rohovém kopu si vše pohlídal brankář Přibyl. Ve 36. minutě pálil Lábek ze 20 metrů nad. O dvě minuty později samostatný únik hostů zlikvidoval Přibyl. Ve 43. minutě znovu pálil nebezpečně Lábek, ale míč vyrazil gólman Linke. Těsně před přestávkou ještě brankáře hostů prověřil Vyčítal.

V 56. minutě znovu velkou příležitost hostů likvidoval Přibyl. V 71. minutě z trestného kopu hosté nastřelili břevno domácí branky. V 78. minutě zase na druhé straně olízla břevno střela Lábka z trestného kopu a v 80. minutě trefil znovu břevno lomnický Janata. V 84. minutě byla střela Janaty zablokována rukou ve vápně. Nařízenou penaltu proměnil se štěstím Gaubman, a zajistil tak pro Lomnici cennou výhru.

„Vynikající výkon podal přibyl, který chytil snad pět gólů. Jsme rádi za výhru s neoblíbeným soupeřem. Hrála se tvrdý hra, ale naši hráči víc bojovali," dodal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branka: 84. Gaubman z pen. Rozhodčí: Martínek - Kudláček, Klement, ŽK: 6:5. Diváků: 100. Lomnice: Přibyl - J. Veg (Dlouhý), Gaubman, Drahoňovský, Morávek - P. Horáček (6. Majer), vyčítal, Lábek, V. Horáček - Rejman, Fedorko (68. Janata).

Rovensko p. T. - Frýdlant 1:1 (0:1)

Do obrany Rovenska už se mohl vrátit Kočí a právě obrany hrály z počátku prim, když 45 minut žádný gól napadl. Ještě těsně před přestávkou se ale trefil frýdlantský Novák, a hosté tak šli do šaten s těsným vedením. Rovensko ale v této sezoně body nerozdává snadno a hned na začátku druhé půle dokázal vyrovnat Šimek.

Nejvíce toho v zápase stihl Perger, když nastoupil na hřiště ve 23. minutě za zraněného Šteffana a o 50 minut později šel po dvou žlutých kartách jako první do sprch. Krátkou přesilovku ale hosté nevyužili, a obě mužstva tak získala po bodu.

Branky: 51. Šimek - 45. Novák. Rozhodčí: Zboroň - Vrabec, Adam, ŽK: 3:5, ČK: 1:0 (73. Perger). Diváků: 125. Rovensko: Hyka - Šteffan (23. Perger), Kočí, Dlouhý (58. Liška), Tvrdý, Štěpnička, Drozen (77. Mencl), Pařízek, Mazánek, Soukeník, Šimek.

Studenec - Hrádek n. N. 1:3 (1:1)

Nedělní zápas na nedávno rekonstruovaném stadionu ve Studenci sledovalo pěkných 350 fanoušků. Po nešťastné teči o záda Šoufka, kdy se hosté dostali do vedení, odpověděli domácí ve 20. minutě vyrovnávací brankou Efenberka ze standardní situace. V 63. minutě ale rozhodčí nařídil spornou penaltu, kterou proměnil Chmátal. Dvacet minut před koncem dostal kapitán Studence Čech červenou kartu a přesilovku hosté využili v nastavení ještě ke vstřelení třetí branky Rumlera.

„Hráli jsme s prvním týmem v tabulce. Trochu jsme přeskupili naše rozestavení, možná jsme měli tuhle změnu udělat už dřív, nehrát vepředu na krásu a riskantně vzadu. Přes nařízenou nepenaltu a vyloučení jsme i tak utkání dohráli velmi kvalitně a kluky jsem za výkon pochválil. Zbývají ještě čtyři kola, my budeme připraveni nějaké body posbírat a přemýšlet, jak se připravit na jaro. Záchranářská mise pokračuje," uvedl trenér Studence Martin Hrubý.

Branky: 20. Efenberk - 14. a 63. Chmátal (druhá z pen.), 92. Rumler. Rozhodčí: Kadlec - Mach, Daniel, ŽK: 2:0, ČK: 1:0 (69. Čech). Diváků: 350. Studenec: Drbohlav - Trejbal, Efenberk, Šoufek (78. Kuřík), Jezdinský, Čech, Exner, D. Jandura, Jón, T. Jandura (81. Šimáček), Mečíř (63. Povr).