Krajský přebor: Přepeře a Semily braly alespoň bod za remízy

01.10.2017 21:54:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Přepeře,Semily

Málo gólů v tomto kole nastřílely pojizerské týmy krajského přeboru svým soupeřům. Vlastně byl jediný při remíze Přepeř 1:1 ve Višňové. Dále 3:0 prohrály Sedmihorky v Hrádku, 4:0 Rovensko v Doksech a Semily remizovaly v souboji o poslední místo 0:0 s Frýdlantem.

Višňová - Přepeře 1:1 (0:0)

V prvních deseti minutách zatlačili hráči Přepeř domácí na jejich vlastní polovinu, ale na velmi nerovném terénu kombinace vázla, takže nijak vážně neohrozili branku Vykoukala. V 11. minutě se domácí dostali do rychlého protiútoku, přetažený centr z pravé strany nedokázal umístit Kutílek do sítě. O dvě minuty později domácí podnikli další výpad po pravé straně, Koudelka v rohu vápna fauloval domácího útočníka a byla z toho penalta. K té se postavil Dobrovodský, ale přepeřský brankář napravil svojí chybu a střelu k tyči vyrazil. Ve 39. minutě napřáhl z vápna hostující Bína a brankář Vykoukal měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil na rohový kop.

V 52. minutě zahrávali domácí přímý kop, přetažený balón vrátil hlavou před branku Melka a Hrmo si před dotírajícím domácím útočníkem srazil míč do vlastní branky 1:0. O minutu později se se domácí dostali do další šance, ale Koudelka Mazánka vychytal. Od 55. minuty měly Přepeře desetiminutový permanentní tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V 67. minutě se po narážečce na pravém křídle dostal ke střele Peškar, ale brankář jeho střelu vyrazil na roh. Ten rozehrál Hrmo,n ašel ve vápně Nesvadbu, jehož hlavičku na brankové čáře zneškodnil domácí Vykoukal. V 71. unikal domácí obraně Ježek, ale metr před vápnem byl faulován. Přepeře zahrávaly přímý volný kop, který Nesvadba poslal nechytatelně k tyči a vyrovnal na 1:1. Ve zbytku zápasu se Přepeře snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale nedokázaly překonat jak velice nerovný terén, tak pečlivou obranu domácích.

„Ve Višňové se snadno nevyhrává. Dnešnímu zápasu remíza odpovídá," uvedl k utkání asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 52. vlastní (Hrmo) - 72. Nesvadba. Rozhodčí: Hron - Stejskal, Vacek, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Přepeře: Koudelka - Hrmo, Nesvadba, Linhart, Havlín - Peškar, Vlach, Bína, Krasnický -Řeháček (76. Vokáček), Ježek.

Hrádek - Sedmihorky 3:0 (0:0)

Domácí tým vycházel v utkání ze zabezpečené obrany a vyrážel do rychlých protiútoků. V 10. minutě mohla být zapískána penalta po faulu na Vaníčka, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 35. minutě neuznal rozhodčí po rohovém kopu hlavou Michala Marka pro sporný předchozí faul.

Druhý poločas pak hosté nezvládli, když v 59. minutě nezastavili postup domácího Švejkovského. V 62. minutě si vybral další smůlu M. Marek, který hlavou orazítkoval břevno a od něj se míč odrazil před čáru a pryč od branky. V 67. minutě se dostal k dorážce opět Švejkovský a zvýšil na 2:0 pro domácí. V 84. minutě se míč opět odrazil k domácímu Petru Švejkovskému, který třetím gólem završil svůj hattrick.

„Po průběhu hry je to pro nás krutý výsledek. Rozhodující byly momenty v první půli - neodpískaná penalta a neuznaný gól. V příštím domácím zápase se Semilami už opět musím bodovat," řekl k zápasu asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 59., 69. a 83. Švejkovský. Rozhodčí: Zlatník - Bahník, Řeháček, ŽK: 2:0. Diváků: 80. Sedmihorky: Martin Špína - Drahoňovský (77. Feurich), M. Marek, Kodr, Pařízek (77. Holý) - Hořák, Ložek (77. Beneš), Kroupa, Vaníček - Marcel Špína, Škréta.

Utkání krajského přeboru SK Semily - Slovan Frýdlant<br />Autor: Petr Ježek Semily - Frýdlant 0:0

Utkání nebylo pro domácí jednoduché, protože bylo jasné, že soupeř bude hrát ze zajištěné obrany. Semilští měli v prvním poločase několik šancí, aby dali první branku. Nepodařilo se jim ale dostat soupeře pod tlak trvale. Frýdlant několikrát zahrozil, ale pozorně chytající gólman Králíček domácí tým podržel.

Po domluvě v šatně si domácí hráči vytvořili ve druhem poločase převahu, ale nebyli schopní vstřelit kýžený gól ze žádné pozice. Močkovský šel do zápasu s velkými bolestmi kotníku a Grebeníček ml. nevynechal jediný souboj, aby udělal vše pro tým. Dobře hrající Hradecký a Motejlek se snažili dávat balony do útoku. Přišla chvíle, kdy domácí útočník Frolík málem dostal červenou kartu v přemíře snahy při napadání soupeřovy obrany. Domácí měli i několik standardních situací, ale opět bez využití. Frýdlant stále dobře bránil a kouskoval hru. Do šancí se dostali Lakatoš, Frolík a Ďoubalík, ale gól by zřejmě Semily nevstřelily ani za několik hodin utkání...

„Moc dobře jsme věděli, o čem bude dnešní zápas. Nedařilo se nám však vsítit kýžený gól, proto utkání dopadlo bezgólovou remízou. Někteří hráči, jako Močkovský a Grebeníček zaslouží za druhou půli pochválit, ale dost mě mrzí přístup několika dalších hráčů, kteří by měli táhnout tým. Musíme jít dál, čeká nás utkání v Sedmihorkách a pak domácí zápas s atraktivním soupeřem z Přepeř," dodal trenér Semil Petr Javůrek.

Rozhodčí: Paulus - Vydra, Vrtal, ŽK: 4:3. Diváků: 87. Semily: Králíček - Plátek, T. Ďoubalík, Hradecký, Motejlek  - Zelenka, Grebeníček, Močkovský, J. Ďoubalík (79. Kořínek) - Lakatoš, Frolík. Fotogalerie z utkání

Doksy - Rovensko 4:0 (2:0)

pro tým hostů složený ze starších hráčů bylo velmi těžké regenerovat po dvou dnech od čtvrtečního zápasu v Železném Brodě. Doksům se naopak utkání mimořádně podvedlo, po špatné rozehrávce hostů se už ve 2. minutě dostaly do vedení po brance J. Šimona. Poté měli šanci i hosté, ale Lukáš Malý přestřelil branku. Těsně před poločasem přidal druhý domácí gól Polívka. V 52. minutě definitivně potvrdil výhru domácích třetím gólem M. Šimon. V závěru ještě přidal čtvrtou dokskou branku Chlumecký.

„Je to pro nás teprve druhá prohra v soutěži, což nás mrzí. Na druhou stranu jsme nečekané body uhráli třeba minule v Železném Brodě a zatím jsme s průběhem sezony spokojení," uvedl hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 2. J. Šimon, 40. Polívka, 52. M. Šimon, 83. Chlumecký. Rozhodčí: Kovářová - Hnětynka, Hanousek, ŽK: 1:0. Diváků: 150. Rovensko: Prokopec - Bakeš, Krejčík, Šteffan, Kočí, J. Mencl, Veber, L. Malý (80. Bangha), Vítek, Pařízek (64. Pařík), Valentin.