Krajský přebor: Rovensko pěti góly rozebralo Frýdlant

28.08.2017 18:11:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Přepeře,Semily

Opět tři celky v krajském přeboru naplno bodovaly - tentokrát to byly Přepeře, Sedmihorky a Rovensko, které se předvedlo pětigólovým představením domácím divákům. Po výhře v minulém kole nad Doksy tentokrát zcela vyhořely Semily ve Velkých Hamrech, tak vysoký příděl 12:1 neutržily za celou loňskou nepovedenou sezonu!

Velké Hamry - SK Semily 12:1 (5:0)

Hamry se pustily do soupeře hned od začátku utkání a už ve 4. minutě měly dvě velké šance vstřelit gól. V 11. minutě to pro Hamry už dopadlo, když proměnily nařízenou penaltu. Hosté nestíhali a skóre přibývalo za poločas na 5:0. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, a tak padaly branky do sítě Semil dál až na ostudných 12:1! Celkem čtyři góly nastříleli v utkání hned dva střelci - Josef Hlubuček a Jaroslav Rudolf.

„Jsem dost nazlobený, není možný, aby hráči šli do utkání s takovým přístupem, je to velká ostuda!!! Určitě s toho vyvodím patřičný důsledky. Musíme na to rychle zapomenout a připravit se na domácí utkání, čeká nás velmi dobré mužstvo Skalice," uvedl trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 12., 45., 52. a 68. Hlubuček, (první z penalty), 26. Mihálik, 29. Soukup, 34., 64., 74. a 82. Rudolf, 59. Šídlo, 86. Kozel - 80. Liška. Rozhodčí: Kovářová - Blaschke, Vítek, ŽK: 0:1. Diváků: 70. Semily: Králíček - Plátek, Motejlek, T. Ďoubalík, Rypl (75. Lukeš) - J. Ďoubalík (65. Chlupáč), Lakatoš (60. Kořínek), Močkovský, Grebeníček, Liška - Frolík.

Rovensko - Frýdlant 5:1 (2:0)

V historicky prvním rovenském utkání v krajském přeboru se domácí předvedli v plné síle. Ve 28. minutě po krásné akci ze strany krejčík našel Koubka a domácí vedli. Po malé domů Frýdlantu balon přeskočil nohu gólmana a připravený L. Malý pohodlně skóroval do prázdné - 2:0.

Na začátku druhé půle Krejčík dostal balon do J. Mencla, nakonec obešel i gólmana, a bylo to 3:0. V 65. minutě L. Malý dostal dobrý balon na malé vápno, obešel dva protihráče a zvýšil už na 4:0. V 76. minutě po nahrávce z levé strany Koubek prostřelil gólmana hostů na 5:0! Domácí mohli dát dokonce ještě více gólů, několikrát se ocitla v šanci posila z Turnova Veber, ale neproměnila. V závěru nabuzení domácí přece jen zapomněli na frýdlantského útočníka, ten šel sám na Prokopce a vstřelil čestný gól hostů.

Branky: 28. a 76. Koubek, 39. a 65. L. Malý, 51. Krejčík - 83. Kozák. Rozhodčí: Bahník - Zlatník, Bohata, ŽK: 0:3. Diváků: 98. Rovensko: Prokopec - Kočí, Vítek, Bakeš, Šteffan - Veber, J. Mencl, Němec, Krejčík - Koubek, L. Malý.

Bílý Kostel - Přepeře 2:5 (0:1)

Přepeře od úvodního hvizdu byly častěji na balónu, lépe kombinovaly a přišpendlily domácí na jejich půlku. Ti se za prvních 20 minut dostali na dostřel přepeřské branky jen po dlouhých odkopech. V 6. minutě se dostal přepeřský Bína ke střele z 25 metrů. Jeho utěšenou ránu domácí brankář u levé tyče nadvakrát zneškodnil. V 11. minutě centroval z pravé strany Hrmo, na jeho centr si naskočil stoper Nesvadba a jeho hlavička z malého vápna trefila domácího gólmana Ulricha na brankové čáře do hlavy. Ve 21. minutě zahráli domácí před vápnem rukou, následoval přímý volný kop, který Nesvadba levačkou umístil přesně k tyči - 0:1. Ve 38. minutě unikl po pravé straně Řeháček, místo střely volil přihrávku na nabíhajícího Ježka, ale domácí obránce v poslední chvíli odvrátil skluzem na roh.

V 50. minutě se na pravé straně uvolnil Vlach, centrem našel na penaltě nabíhajícího Ježka, ale jeho hlavička minula branku domácích. V 53. minutě chyboval hostující kapitán Hrmo. Jeho malou domů vystihl domácí útočník, ale Vokáček s Koudelkou jeho velkou šanci zlikvidovali. V 57. minutě poslal dlouhý křížný balón Petřík, Krasnický z první prodloužil na nabíhajícího Řeháčka, a ten podél vybíhající brankáře zvýšil na 0:2. V 61. minutě centroval z pravé strany Hrmo, domácí odhlavičkovali jen za vápno k Peškarovi, a ten pravačkou zamířil přesně k tyči na 0:3. V 63. minutě se na pravém křídle uvolnil Hrmo a jeho prudký centr si domácí Vacek srazil do vlastní branky - 0:4. V 76. minutě chybnou rozehrávku přepeřského brankáře Koudelky vystihl domácí Vacek a střelou k tyči snížil na 1:4. V 80. minutě vyslal Peškar na levou stranu pas na Petříka a jeho milimetrový centr uklidil do sítě hlavou Tokan - 1:5. V 82. minutě Tokan sklepl na nabíhajícího Havlína, ale ten sám před brankářem Ulrichem zaváhal. V 84. minutě Přepeře vyšachovaly celou pravou stranu domácích, ale zakončující Tokan sám na penaltě přestřelil. V 89. minutě domácí zahrávali rohový kop a neobsazený Vacek hlavou snížil na konečných 2:5.

„Zasloužené tři body, soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech, a kdybychom proměnili některé další tutovky, tak mohlo být vítězství daleko výraznější. Domácí se dostávali do šancí jen po našich zbytečných individuálních chybách," dodal k utkání asistent trenéra FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 76. Jar. Vacek, 89. Jan Vacek - 37. Nesvadba, 57. Řeháček, 61. Peškar, 63. vlastní Vacek, 80. Tokan. Rozhodčí: Paulus - Horáček, Malena, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Přepeře: Koudelka - Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Petřík -Krasnický, Bína, Vlach (67. Mička), Peškar - Ježek (72. Tokan), Řeháček (80. Havlín).

Železný Brod - Sedmihorky 0:1 (0:0)

V Brodě se v neděli hrálo nepříliš líbivé utkání s minimem šancí. Nakonec rozhodla jediná z 50. minuty, když na rohový kop Kroupy na přední tyči naběhl Škréta a z první překonal domácího gólmana Kopala.

Domácí se pak snažili vyrovnat, ale  moc příležitostí na gól si nevytvořili, kromě situace, ve které se vyznamenal sedmihorský brankář Martin Špína. Při jednom z brejků šel sám na domácího brankáře Ložek, ale nedal. V samotném závěru mohl potvrdit výhru hostů Kroupa, ale trefil spojnici břevna a tyče a po něm nesupěl ani střídající Beneš v dorážce. Přesto hostům stačila jediná branka k cenné výhře, díky níž jsou spolu s velkými Hamry a Přepeřemi na čele tabulky.

Branky: 50. Škréta. Rozhodčí: Nešněra - Havel, Paulus, ŽK: 0:1. Diváků: 147. Železný Brod: Kopal - Král (35. Kovář), M. Kotlár (62. Šefr), Novotný, Picek, Makula, Maryško, Šilhán, Šimek, T. Kotlár, Vanc. Sedmihorky: Martin Špína - Hořák (77. Lemak), M. Marek, Čermák, Feurich (83. J. Marek) - Pařízek - Škréta, Kroupa, Ložek (77. Beneš), Vaníček - Marcel Špína (88. Beneš).