Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové

26.10.2021 11:48:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Ve 13. kole krajského přeboru naplno bodovali jen fotbalisté Rovenska, kteří dokázali zvítězit 3:1 ve Višňové. Bod za remízu 2:2 nakonec braly i Sedmihorky v Hejnicích. Naopak padl Turnov po výsledku 2:1 na trávníku druhé Skalice a Lomnice prohrála 4:2 s rezervou Velkých Hamrů.

Velké Hamry B - Lomnice n. P. 4:2 (1:0)

Hosté jeli do Velkých Hamrů bez sedmi nemocných hráčů a jediným člověkem na střídání, takže bylo jasné, že pro ně bude zápas proti třetímu celku tabulky hodně složitý. Domácí sice vedli už od 10. minuty, kdy se trefil Mihálik, ale poté se útoky Hamrů zastavovaly na brankáři Přibylovi nebo mířily mimo tyče branky. Drahoňovský z brejku mohl dokonce před poločasovou přestávkou vyrovnat, ale nemířil přesně. Předtím Vacek nastřelil tyč.

Na začátku druhé půle už byli domácí úspěšnější a jejich náskok navýšili na 3:0 Syrovátka a Fidra. V 77. minutě po trase Dlouhý, Lábek došel míč k Drahoňovskému, který snížil. V 81. minutě ale přišlo další domácí potvrzení z proměněné penalty Syrovátky. V 86. minutě po krásném uvolnění Vacka hlavou snížil Lábek na konečných 4:2.

„Věděli jsme, že bez sedmi hráčů to bude složitý, poločas o gól byl pro nás dobrý, ale pak už domácí rozhodli. K ideálu měla naše hra hodně daleko, ale výsledek 4:2 je ještě solidní, protože domácí mohli nastřílet snad deset gólů," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 10. Mihálik, 50. a 81. Syrovátka (druhá z pen.), 57. Fidra - 77. Drahoňovský, 86. Lábek. Rozhodčí: Oborník - Vlk, Hrneček, ŽK: 0:2. Diváků: 80. Velké Hamry B: Masařík - Váňa (87. Novák), Jeřábek (57. Řezníček), Syrovátka, Javůrek, Džmura, Hušek (62. Brožek), Fidra (87. Šedina), Mihálik, Macháček, Šťovíček. Lomnice: Přibyl - Košťák, Gaubman, Dlouhý, J. Veg - Fišar, Drusan, Lábek, V. Horáček  - Drahoňovský, Vacek.

Hejnice - Sedmihorky 2:2 (1:1)

Sedmihorky na trávníku posledního celku tabulky nepodali optimální výkon se spoustou nepřesností, když nechávali příliš prostoru v obraně. To se projevilo už v 10. minutě, když domácí Suk otevřel skóre. Ve 23. minutě Kodr srovnal, ale dál se hrálo nahoru dolů bez úspěšného zakončení. V 72. minutě šli domácí Sukem znovu do vedení, za hosty dokázal vyrovnat na 2:2 až v 83. minutě zkušený Bejda.

„S remízou jsme nakonec spokojení, protože jsme mohli i prohrát. Oba naše góly dávali stopeři, zatímco útočníci šance zahazovali. Dost příležitostí navíc měli i domácí, takže konečná remíza asi spravedlivá," uvedl k utkání za Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Branky: 10. a 72. Suk - 23. Kodr, 83. Bejda. Rozhodčí: Nešněra - Všetečka, Zlatník, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Sedmihorky: Mart. Špína - Urbánek (75. Kinský), Bejda, Kodr, Veber - Najman (63. Hranec), Močkovský, Ložek (75. Beneš), Čermák (75. Zachoval) - Marc. Špína, Randák.

Skalice - Turnov 2:1 (2:1)

Do těžkého zápasu Turnovští vůbec nevstoupili dobře, když dvakrát nedůrazně pokryli domácí hráče ve vápně, a Kopecký a Stopa toho do 18. minuty využili ke vstřelení dvou branek. Ve 24. minutě snížil na rozdíl gólu po pěkné akci P. Havel, ale další gól byl už pro hosty nepřekonatelný problém.

Na začátku druhé půle musel odstoupit Jíra kvůli naraženým žebrům, ale přesto se hrálo prakticky jen na domácí branku. Dvě velké šance ovšem nevyužili Beneš ani Š. Havel, a skóre se tak nezměnilo. Jednu velkou šanci měli hosté ještě na konci zápasu, když rozhodčí nastavil jen minimum, ale ani ta vyrovnání nepřinesla.

„Minule jsme přišli o Svobodu, nyní o Jíru. Samozřejmě musíme své šance proměňovat. Jeli jsme do Skalice neprohrát, takže je to neúspěch," hodnotil zápas trenér Turnova Emil Šafář.

Branky: 12. Kopecký, 18. Stopa - 24. P. Havel. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Hnětynka, ŽK: 5:3. Diváků: 210. Turnov: Kopal - Provazník, Jíra (53. Vencbauer), Petržílka, Křeš - Landfeld (64. Flesner), Bělina, P. Havel, Beníšek, Š. Havel (64. Ježek) - Beneš.

Višňová - Rovensko p. T. 1:3 (0:3)

Hosté výborně vstoupili do utkání, když jednu z prvních šancí využil Šimek. Domácí tak brzy museli otevřít hru a toho využilo Rovensko k získání náskoku, protože v dalších šancích byli úspěšní Štěpnička a znovu Šimek. Hosté tak ve 32. minutě nečekaně vedli 0:3! Ve druhém poločase už domácí zapnuli naplno a byli lepší, ale dokázali pouze snížit Pikousem v 67. minutě, takže Rovensko si odvezlo velice cennou výhru!

Branky: 67. Pikous - 12. a 32. Šimek, 28. Štěpnička. Rozhodčí: Paulus - Zboroň, Chládek, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Rovensko: Prokopec - Perger (65. Krejčík), Šteffan, Kočí, Vítek - Mencl, Soukeník, Štěpnička, Mazánek (90. Vágenknecht), Dlouhý (76. Glod) - Šimek.