Krajský přebor: Sedmihorky i Rovensko tentokrát bez bodu

22.10.2018 15:25:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Ani jeden bod nevybojovali v 11. kole krajského přeboru fotbalisté Sedmihorek a Rovenska. První prohráli 3:1 v Hrádku a druzí doma schytali výprask 1:7 od Bílého Kostela.

Hrádek n. N. - Sedmihorky 3:1 (2:1)

Kvůli červené kartě v minulém kole nemohl hrát za Sedmihorky Močkovský a také někteří marodi, na lavičce na střídání tak byli jen dorostenci. Prvních dvacet minut byli přesto hosté aktivnější, své šance ale nevyužili. V 15. minutě se uvolnil Hořák, nahrál Špínovi, ten mířil z voleje vedle tyče. Domácí Grepl naopak ve 22. minutě otevřel skóre. Za dvě minuty šel sám na bránu Špína, ale nedal. Ve 44. minutě zvýšil krásně z trestného kopu domácí náskok Strya. Podobně se přitom trefil útočník Nového Boru do sedmihorské sítě před týdnem - bylo to jakési deja vu. Ještě před odchodem do šaten ale oživil naděje hostů snížením Špína, který si naběhl na Markův centr k tyči.

Ve druhém poločase si domácí hlídali jednogólový náskok, v 55. minutě je ještě více uklidnil třetí gól Holečka po přetaženém centru před bránu do vinglu. Pak už si to domácí ohlídali a moc šancí vidět nebylo.

Branky: 22. Grepl, 44. Strya, 55. Holeček - 45. Špína. Rozhodčí: Bahník - Brož, Maruška, ŽK: 2:5. Diváků: 153. Sedmihorky: Koudelka - Novotný, Marek, Čermák, Holý - Hořák, Kodr, Kroupa, Hranec (73. Hlubuček), Špína (81. Hubený) - Beneš (46. Najman).

Rovensko p. T. - Bílý Kostel n. N. 1:7 (0:1)

Mraky před zápasem v Rovensku nevěštily nic dobrého a nakonec z toho byl domácí výprask 1:7! Poločas byl přitom 0:1 po chybě gólmana Prokopce, který ve 2. minutě trefil při výkopu protihráče, a ten zavěsil do prázdné brány. V poli byli dokonce domácí chvílemi lepší, ale bez důrazu a chybami vybízeli soupeře k brejkům.

Na začátku druhé půle přišly znovu dva hloupé góly a hostům stačilo čekat na další příležitosti, což rychlí útočníci Studnička a Vacek dokázali náležitě využít. Čestný gól domácích vstřelil až v 70. minutě za stavu 0:5 Michal Pařízek. V závěru ovšem hosté přidali ještě dva góly.

„Nezvládnutý zápas díky hrubým chybám. Soupeř byl lepší a těžil z rychlých protiútoků. My byli bez bojovnosti, prohráli jsme si to sami," komentoval výsledek hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 70. M. Pařízek - 2. Jirsa, 53. a 88. Studnička, 58. vlastní (Prokopec), 63., 66. a 75. Vacek. Rozhodčí: Marek - Pavlů, Lopuszynski, ŽK: 3:1. Diváků: 90. Rovensko: Prokopec - Kočí, Drahovzal (68. A. Pařízek), Vítek, Bakeš - Krejčík, Štěpnička, M. Pařízek, Mencl - Koubek (60. Mikule), L. Malý (62. Vágenknecht).